To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Ar Ištekėjusi...

- Ištekėjusi?
- Taip. Du kartus.
- Vaikų turite?
- Taip, šešis: du nuo pirmo vyro , du nuo antro ir du mano pačios

  • Naudokite dezodorantą vietoj antiperspiranto, nes pastarieji gali įtakoti krūties vėžio atsiradimą.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • 0,33 litro butelis alaus turi tokį pat alkoholio kiekį kaip standartinis stikliukas stipriųjų gėrimų, ar stiklas vyno.

Ryšys su tėvais formuojasi dar motinos pilve

Norite sveiko ir laimingo vaiko? "Klausykitės klasikinės muzikos ir negalvokite apie vaiko lytį", - būsimiems tėvams pataria psichologė. Akušerės patarimai žemiškesni: "Išmeskite buityje naudojamus chemikalus ir žiūrėkite, ką valgote."

Lyties geriau nežinoti

"Vaiko gyvenimas prasideda iki jo gimimo", - teigė psichologė ir meno terapeutė Katerina Kazanceva. Ji neslėpė, kad ši mintis kai kuriuos tėvus kartais šokiruoja.

Bet laukiamas vaikas ateityje jausis geriau nei nemylimas "netyčiukas", sakė asociacijos "Tapk mama" steigėja ir vadovė K.Kazanceva.

Psichologė su būsimu vaiku pataria bendrauti nuo pirmųjų akimirkų, vos sužinojus apie užsimezgusią gyvybę. Tai pravartu prisiminti ir pastojus netikėtai.

Bendrauti su vaikeliu turėtų abu tėvai, nes drauge su moterimi "pastoja" ir vyras. Tad apie praėjusią dieną, savo rūpesčius bei džiaugsmus mažyliui turėtų pasakoti ir tėvas.

"Vėliau su vaiku seksis lengviau bendrauti", - tikino psichologė.

Moksliškai nustatyta, kad jei su kūdikiu nebendraujama per nėštumą, didesnė tikimybė susilaukti neįgalaus ar alergiško vaiko.

K.Kazanceva teigė, kad mažylis nuo pat pirmos dienos supranta emocijas. Tad ar bus laimingas, pasitikintis savimi bei aplinkiniais - priklausys nuo motinos mąstymo nėštumo metu.

Todėl psichologė patarė stebėti ir kontroliuoti savo jausmus, taip pat išmokti atsipalaiduoti.

Klasika daro stebuklus

Klasikinė muzika būsimą kūdikį pratina prie nematomo pasaulio. Meno terapeutė patarė klausytis Vivaldžio, Mocarto ir Listo, o štai Bacho ir Bethoveno geriau atsisakyti dėl pernelyg žemų tonų.

Devyniems mėnesiams patariama pamiršti roką ir metalą.

Kai kurios moterys teisinasi nemėgstančios klasikinės muzikos. Psichologės manymu, dėl būsimo vaikelio gerovės pravartu pasistengti, o pratintis prie tokios muzikos galima pamažu, klausymąsi kasdien pailginant keliomis minutėmis.

"Jei nėštumo metu dėl pinigų stygiaus negalite visavertiškai maitintis - klausykitės Mocarto", - pasak K.Kazancevos, šio kompozitoriaus muzika taip paveikia, kad neutralizuoja neigiamą prastos mitybos poveikį.

Saugokitės glutamatų

14 metų paskaitas būsimiems tėvams vedanti akušerė ir asociacijos "Tapk mama" narė Rita Juciuvienė nešykštėjo praktinių patarimų. Bet priminė - nėštumas ne liga, tik ypatinga moters būsena, kai būtina save pasaugoti.

Būsimo vaiko formavimuisi svarbiausios pirmosios 12 savaičių. Akušerė šiuo laikotarpiu patarė ypatingą dėmesį skirti savijautai ir mitybai: žiūrėti, kas dedama į burną, bet nevalgyti už du.

Rekomenduojama negerti jokių vaistų, išskyrus folio rūgštį.

Geriau atsisakyti vištienos, plėšriųjų jūrų žuvų, o atvežtinius vaisius ir daržoves keisti sezoninėmis vietos gėrybėmis iš sodo ir daržo.

Priklausomai nuo darbo pobūdžio, nuo trečiojo nėštumo mėnesio moteris kasdien turėtų gauti ne daugiau kaip 2200-2500 kalorijų. Per dieną reikėtų valgyti 5-6 kartus, tačiau nepersivalgyti.

Gimdymas prilygsta viršukalnei

"Iki 12 nėštumo savaitės nedažykite plaukų cheminiais dažais ir naudokite natūralią kosmetiką. Išmeskite skalbinių minkštiklius, sukeliančius alergiją", - siūlė akušerė.

Praėjus pirmosioms 12 nėštumo savaičių būsimos mamos gali pradėti sportuoti, prieš tai pasitarusios su akušere-ginekologe.

"Fizinis aktyvumas yra profilaktinė priemonė nuo visų negalavimų, net jei prieš tai nesportavote. Gimdymas prilygsta įkopimui į kalną, tad būtina tam treniruotis", - tikino pašnekovė.

R.Juciuvienė nepataria gerti vitaminų per visą nėštumą, nebent kamuotų mėšlungis ar mažakraujystė.

Neverta nerimauti ir dėl nėštumo pradžioje užkietėjusių vidurių. Bet jei negalavimas užsitęsia ilgiau, žarnyno veiklą reikėtų reguliuoti.

Būsimos mamos nerimauja dėl kraujuojančių dantenų. Pasak R.Juciuvienės, taip nutinka dėl per nėštumą pasikeitusios rūgštingumo pusiausvyros (pH). Kartais dėl šios priežasties burnoje jaučiamas nemalonus skonis.

Antroje nėštumo pusėje dantenos dažniausiai nustoja kraujuoti. Dantis per nėštumą patariama valyti tik žolinėmis pastomis.

Patarimai būsimoms mamoms

Kaip išvengti rytinio pykinimo pirmaisiais nėštumo mėnesiais? Dar neišlipus iš lovos, atsigerti drungnos arbatos ir suvalgyti džiūvėsį. Tada stipriai pamasažuoti ant riešo esančius taškus, padedančius atsikratyti pykinimo.

Kaip normalizuoti žarnyno veiklą? Kas rytą išgerti stiklinę skysčio, susidariusio nuo pavakaryje užpiltų šešių džiovintų slyvų. Tada šias suvalgyti. Pusryčiauti po pusvalandžio.

Jei "ėda rėmuo" - gerkite pieną arba pakramtykite migdolų.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Dėkui. Kiek daug naujo sužinojau. Labai informatyvus straipsnis.

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai