To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Ligonis su išmušta akimi ateina pas daktarą...

Ligonis su išmušta akimi ateina pas daktarą:
- Gydytojau, man akį išmušė!
- Na tai kas? Juk turite atsarginę!

  • Maitinant kūdikį krūtimi, nuo 6 mėn. pradėkite primaitinti virtomis daržovėmis, košytėmis, o nuo 8 mėn. duokite virtos pertrintos mėsos. Mėsa padės išvengti mažakraujystės.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Apie 3,1 mln. JAV 12-25 metų amžiaus asmenų vartoja vaistus nuo peršalimo ir kosulio svaiginimosi tikslais. Šis skaičius yra panašus kaip ir vartojančių LSD bei žymiai didesnis nei ...

Kad svetimas pasaulis netaptų baubu

Sunku net įsivaizduoti, kokį stresą patiria kūdikis, per anksti atėjęs į šį pasaulį. Tam, kad mažas gležnas žmogutis augtų sveikas, reikia stengtis sudaryti sąlygas, kiek galima panašesnes į buvimą gimdoje. "Turi būti taip, kaip mamytės įsčiose - tamsu, tylu ir šilta", - tvirtina Motinos ir vaiko klinikos Naujagimių ir naujagimių intensyvios terapijos skyriaus vedėja Virginija Gedvilienė.

Išgyvena vis daugiau

Nėštumas vidutiniškai trunka apie 40 savaičių. Jei vaisius gimsta 22-37 nėštumo savaitę, naujagimis yra neišnešiotas, todėl nebūna visiškai subrendęs bei pasiruošęs gyventi ne motinos įsčiose. Moters ir vaiko klinikoje esantis Naujagimių ir naujagimių intensyviosios terapijos skyrius aprūpintas pačia naujausia ir, žinoma, geriausia medicinine įranga Lietuvoje, padedančia išgyventi neišnešiotam naujagimiui pirmąsias sunkiausias dienas, savaites, o esant reikalui - ir mėnesius.

Skyriaus vedėja V. Gedvilienė džiaugiasi, jog medicinos laimėjimai, per pastaruosius 2-3 dešimtmečius ypač sparčiai žengiantys pirmyn neonatologijos srityje, išgelbėja vis daugiau vis mažesnio svorio naujagimių. Tad tėveliai, pamatę savo gležną mažylį, gulintį į stiklinę dėžutę panašiame lopšyje, neturėtų pernelyg nerimauti - dažniausiai tokie mažyliai auga sveiki ir laimingi.

Plastikiniai nameliai - modernūs

Naujagimio prisirišimas prie visko, kas saugu ir įprasta, staiga ėmė ir nutrūko. Atsidūręs už jį saugojusios aplinkos ribų, mažylis tampa itin pažeidžiamas, todėl daroma viskas, kad gležna būtybė specialaus plastiko namelyje jaustųsi tarsi mamos pilve. "Per anksti gimusio naujagimio organizmas negeba palaikyti reikiamos kūno temperatūros, dėl organų nebrandumo mažylis negali pats kvėpuoti, nėra pajėgus maitintis, - pasakoja gydytoja. - Inkubatorius - tai speciali lovytė su plastiko sienelėmis, kurios viduje palaikoma reikiama temperatūra, paprastai reguliuojama pagal jame gulinčio naujagimio kūno temperatūrą: jeigu jam vėsu, inkubatorius šyla, jei per šilta - vėsta. Naujagimio širdies plakimas bei kiti parametrai stebimi monitoriuje, siekiant išvengti bereikalingo lietimosi prie mažylio. Be reikalo nedarinėjamos ir inkubatoriaus durelės, kad jų stuktelėjimas nesukeltų streso. Šiuolaikiniai inkubatoriai geba saugoti neišnešiotuką nuo per didelio aplinkos triukšmo, mat garsų sklaida inkubatoriuje sumažinta iki minimumo. Juose įrengti drėkintuvai pastoviai drėgmei palaikyti, siekiant apsaugoti mažylį nuo per didelio skysčių netekimo per odą ir kvėpavimo takus, deguonies padavimo sistema kvėpavimui palengvinti, svarstyklės, gulėjimo padėčių reguliavimas ir dar daugelis kitų gyvybiškai jam reikalingų dalykų."

Padeda tausoti mažylio energijos išteklius

Mažyčiam naujagimiui labiausiai reikalinga ramybė, todėl stengiamasi sudaryti tokią aplinką, kurioje būtų kuo mažiau fizinių dirgiklių, juk prieš tai jis augo mamos pilve visiško komforto sąlygomis. Naujagimiams skirti intensyviosios terapijos inkubatoriai sukurti specializuotam, tiesioginiam slaugymui triukšmingoje ir šviesioje, mažyliui visiškai svetimoje, o svarbiausia - neigiamai jo savijautą įtakojančioje aplinkoje.
"Tyrimais įrodyta, jog naujagimiai, praleidžiantys padidinto apšvietimo patalpoje, yra gerokai mažiau aktyvūs, jų būna padažnėjęs pulsas ir kvėpavimas. Naktį geriau miega tie mažyliai, kurių ramybės nedrumsčia joks apšvietimas. Per daug aktyvi šviesa gali pakenkti akių tinklainei, o tai gali sukelti retinopatiją, - sako medikė, - Aplinka, į kurią jis paskubėjo ateiti, turi būti tamsi, tyli ir šilta, todėl inkubatorius rekomenduojama apdengti minkštais pledais. Palatose, kurių apšvietimas turi būti kuo natūralesnis, stengiamasi laikytis tylos. Kai vaikelis išimamas iš inkubatoriaus, patalpoje pritemdomas apšvietimas."

Socialinės problemos sąlygoja priešlaikinį gimdymą

Anot vedėjos, kur kas daugiau kūdikių gimsta vėliau nei per anksti. Paprastai per anksti pagimdo dar nė 18 metų neturinčios mamos bei vyresnės nei 35 metų moterys. Priešlaikinį gimdymą sukelia daug priežasčių ir rizikos veiksnių, paprastai siejamų su motinos sveikata bei jos gyvenimo stiliumi.

Rūkymas yra vienas svarbiausių rizikos veiksnių, kodėl priešlaikinis gimdymas įvyksta 24-34 nėštumo savaitę, kai naujagimio išgyvenamumo galimybės ypač mažos. Rizika pagimdyti per anksti didėja proporcingai surūkomų cigarečių kiekiui. Beje, pasyvus rūkymas yra pavojingesnis už aktyvų. Kitas ne ką mažiau pavojingas rizikos veiksnys - alkoholis, kuris ne tik sukelia priešlaikinį gimdymą, bet ir toksiškai veikia būsimą vaikelį. Alkoholis lengvai pereina placentos barjerą ir iš motinos kraujo patenka į vaisių. Pernelyg anksti prasidėjusią gimdymo veiklą gali lemti ir daugiavaisis nėštumas, nėštumo metu į organizmą patekusios infekcinės ligos, ilgalaikis nėščiosios patiriamas fizinis bei emocinis stresas, sunkus fizinis darbas ir pan.

Svarbu prieš nėštumą išgydyti visas organizmo ligas, ypač infekcinius židinius, planuoti būsimą nėštumą, laikytis subalansuoto darbo ir poilsio režimo, gerai maitintis, vengti streso. Nors nėštumo metu kai kurie negalavimai laikomi normaliu reiškiniu, kartais jie gali būti pirmaisiais priešlaikinio gimdymo pranašais.

"Nėščia moteris turi stebėti save", - tvirtina medikė ir ragina nėščiąsias skubėti pasikonsultuoti su gydytoju, vos tik pajuto ką nors įtartina. Paaiškėjus, jog tai tikrai prasidėjęs priešlaikinis gimdymas, nuo to, kaip skubiai bus suteikta medicininė pagalba, priklauso ne tik mamos, bet ir vaikelio sveikata.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai