To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Pacientas su džiaugsmu aiškina gydytojui...

Pacientas su džiaugsmu aiškina gydytojui:
- Daktare, vaistai, kuriuos man išrašėte, padėjo!
- Na, ką gi, būna ir taip.

  • Planuodamos nėštumą pradėkite gerti folio rūgštį. Ją reikia gerti kelis mėnesius prieš nėštumą ir nėštumo metu – bent tris mėnesius.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Vieno kiaušinio trynyje yra pusė cholesterolio dienos normos.

Kaip keičiasi organizmas nėštumo metu – tai normalu

Nėštumo metu visas moters organizmas labai pasikeičia - prisitaiko palaikyti vaisiaus gyvybę ir pasiruošia artėjančiam gimdymui. Čia aprašomi pokyčiai yra visiškai normalūs nėščiai moteriai ir beveik visi po gimdymo atsistato.

Lytiniai organai

Išoriniai lytiniai organai gali paburkti, padidėja jų pigmentacija (patamsėja lytinių organų oda). Lytinių organų paviršiuje gali išryškėti veniniai rezginiai. Nėštumo metu padidėja liaukų sekrecija, dėl to padaugėja išskyrų iš makšties.

Vidiniai lytiniai organai: didėja makšties elastingumas (gimdymo metu makštis turės labai išsitempti). Prieš gimdymą buvusį makšties tamprumą susigrąžinti sunku. Labai padeda specialūs tarpvietės pratimai, atliekami tiek nėštumo metu, tiek po gimdymo, kai tik praeina skausmas ar sugyja plyšimai.

Aišku, augant vaisiui, didėja ir išsitempia gimda. Jau 20-tą nėštumo savaitę gimdos dugnas būna ties bamba. Kai kurioms moterims atsiranda paruošiamieji gimdos susitraukimai.

Gimdos kaklelis minkštėja, atsidarinėja. Dėl veninio kraujo susikaupimo jis atrodo mėlynas (tai mato ginekologas apžiūros metu).

Kiaušidėse nebevyksta ovuliacija - susiformuoja taip vadinamasis nėštuminis geltonkūnis. Keičiasi ir kiaušidžių anatomija - jos, spaudžiamos didėjančios gimdos, pakyla.

Oda

Nėštumo metu keičiasi hormonų apykaita. Į tai sureaguoja jungiamasis audinys ir dėl to odoje atsiranda strijų. Dažniausiai jų atsiranda ant pilvo, krūtų, šlaunų vidiniame paviršiuje. Padidėja pigmentacija - patamsėja veido oda, ant pilvo išryškėja tamsesnė vidurinė linija.

Krūtys

Didėja krūtų apimtis, jos tampa jautresnės, intensyvėja krūtų kraujotaka ir gali išryškėti poodinių venų rezginiai. Kai kurioms moterims gali atsirasti priešpienis.

Medžiagų apykaita

Vyrauja asimiliacija, didėja maisto medžiagų poreikis. Vidutiniškai svorio priaugama 12,5 kg. Susirūpinti reikėtų, jei svorio prieaugis viršytų 20 kg (aišku, priklauso ir nuo nėštumo laiko, ir nuo svorio didėjimo greičio - jei svoris labai padidėjo per savaitę ar kelias dienas, reikėtų kreiptis į gydytoją).

Kraujotaka

Padidėja kraujo tūris (net iki 50 proc.), didėja geležies poreikis. Dėl padidėjusio kraujo plazmos tūrio prasiskiedžia kraujas. Dėl to II nėštumo trimestre hemoglobino yra santykinai mažiau (tačiau tai - dar ne anemija).

Kai kurios moterys, gulėdamos ant nugaros, pajaučia silpnumą. Tai vadinamasis „vena cava sindromas", kuris pasireiškia dėl to, kad stambiosios kraujagyslės vaisiaus prispaudžiamos prie stuburo ir sulėtėja kraujo apytaka. Problemos sprendimas - vengti gulėti ant nugaros.

Virškinimo sistema

Nėštumo pradžioje pasikeičia jutimai - moteris pradeda valgyti tai, ko anksčiau nemėgdavo. Nėščiąją gali pykinti, ji gali vemti. Kartais intensyvėja seilių sekrecija, seilės rūgštėja ir gali labiau pažeisti dantų emalį.

Vėliau, dėl didelio į kraują išsiskiriančio progesterono kiekio, lėtėja žarnų peristaltika. Dėl to dažnai nėščiajai užkietėja viduriai.

Augant vaisiui, kyla gimda ir kelia aukštyn žarnyną. Dėl dėl skrandžio padėties pasikeitimo gali graužti rėmenį.

Šlapimo sistema

Inkstai pailgėja apie 1 cm., padidėja inkstų geldelės, išsiskiria daugiau šlapimo. Padidėjusi gimdą maitinanti arterija užspaudžia dešinį šlapimtakį, dėl to dešiniajame inkste gali susilaikyti šlapimas. Tai sąlygoja dažnas šlapimo takų infekcijas nėščiosioms. Dėl padidėjusios filtracijos šlapime atsiranda gliukozės, padaugėja baltymo. Padažnėja ir šlapinimasis, o šlapimo pūslės tonusas sumažėja.

Nervų sistema

Dėl neįprastų hormonų pokyčių nėščiosios tampa dirglesnės, jautresnės. Dažnesni nuotaikų svyravimai, kartais pasireiškia moteriai nebūdingi charakterio pokyčiai.

Endokrininė (hormonų) sistema

Išsiskiria daugiau aldosterono ir vazopresino, kurie sulaiko natrį ir vandenį organizme. Jau vien dėl padidėjusio vandens kaupimosi didėja moters svoris, gali tinti kojos. Dėl prolaktino išsiskyrimo didėja moters krūtys ir pieno liaukos ruošiasi pieno gamybai.

Oksitocinas veikia gimdos lygiuosius raumenis. Dėl jo poveikio moteris jaučia paruošiamuosius gimdos susitraukimus, gimdymo metu jis veikia gimdos veiklą ir vaisiaus išstūmimą. Po gimdymo oksitocinas padeda ištekėti pienui iš pieno liaukų ir susitraukti gimdai.

Atramos ir judėjimo sistema

Dėl hormono relaksino poveikio dubens kaulai darosi paslankesni, didėja sąnarių mobilumas. Šiek tiek padidėja dubens apimtis. Pilvo ertmėje tempiami raiščiai. Šie pokyčiai gali sukelti skausmą.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Sveiki. Noreciau paklausti pries sirgdavau reguliariai puse metu, šis mėnesy veliuoja tris dienukes ar tai gali reikšti,kad laukiuos? ( Tai mano svajonevsusilaukti ) Testuka bijau daryti , nes planuojame jau puse metu leliuka, bet nesigavo, bet kaip atrodydavo, kad laukiuosi testas mane nuvildavo. :(

Kaip supratau, nestumas sveikatos nepriduoda, o ja atima!, siaubas kiek rizikos ir apskritai, baisu pagalvoti!

Tai stebuklas, o ne koks tai kosmaras. Viskas priklauso nuo poziurio. Nesakau, kad lengva, bet laukiuosi trecia karta ir viskas yra gerai.

Laba diena, man 47m.,noriu paklausti,as menesinem dar sergu normaliai,bet dabar jautoja 12 savaiciu jau nesergu,labai bloga,vemiu,silpna,skauda pilvo apacia,ar gali buti kad as nescia,labai noreciau dar vaikelio.Gyvenu EU todel sunku cia kreiptis i gydytoja,gal galite ka patarti ?

na ir kuo tau pasibaige tapai nescia?

Sveiki as laukiuosi jau 25 savaitele. Pastaruoju laiku vis pamaudzia pilvo apacia panasiai kaip per menstruacijas taciau tai suprantu kaip pasiruosima gimdymui. O keleta paskutiniu dinu kasko duria i desini sona. Ne nuolatos taciau norint pasisukti ant kito sono miego metu ar pakeisti sedejimo poza visad suduria ar reiktu del to susirupinti??? pas gyditoja numatytas vizitas po savaites taigi nemanau kad verta dabar lekti. Gal galit pakonsultuot?

Sveiki,norejau paklausti,esu nescia 14sav man daznai skauda desini sona arba pilvo apacia.Dazniausiai kai nieko neveikiu,guliu arba atsibudus ryte.Ar tai normalu?

labas vakaras esu 28sav.nestume ir vis dazniau jauciu skausma lyg per menesynes pilvo apacioje ar tai normalu,ar cia tik gimda ruosiasi gimdymui .aciu

Laba diena.Prasau patarkit.As jau antras men. nesergu ir buvau nuejus pas daktare du kartus.Viena karta patikrinus sake kad jokiu mmm nesimato imda buvo nedidele.Nuejau antra karta pas gyditoja ji patikrinus man sako kad gimda didele gali buti niestumas.Man jautrus speneliai silpna skauda stienas pilva apacia buna stipriai suima.Apetitas irgi pasikeites, bet nesenai dariau niestumo testa rode kad neigiamas.Nezinau as labai pergyvenu kad mane siuntineja.Labai noriu vaikelio delto labai pergyvenu.

menopauze

sveiki, noriu pasiteirauti man 5 savaite nestumo...dirbu gan sunkei...labai skauda pilvo apacia ar tai normalu sedziu ir jauciu smeklima toki nemalonu skausma...

Reiketu apsilankyti pas ginekologa. Nors nestumas ir mazas, taciau reiketu riboti sunku fizini darba.

ar gali ivykti persileidimas?jai tie skausmai nepranyks?

Esu 12 savaite nescia bet gal kas zinote? mane rytais pykina tai zinau normalu bet kodel as negaliu nieko beweik valgyti tik pawalgau ir poto iskarto viska iswemiu aplamai jau antra sawaite mane nuo bet kokio maisto pykina atrodo kad praejo bet kai pradedu valgyti iskarto pradedu vemti ar tai normalu??

laba diena. norejau paklausti? esu 7 savaite nescia ir baisiai skauda krutis. viduje tokios kietos net paliest negaliu. kas tai gali buti?ar tai nuo nestumo?

Krūtų skausmas ir pabrinkimas nėštumo metu yra normalu. Tačiau jei atsiranda kitų požymių (paraudimas, karščiavimas, pokyčiai, skirtingi abiejuose krūtyse), jei skausmas itin intensyvus, jei ilgai nepraeina, pasitarkite su savo ginekologu.

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai