To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Ar pas jus yra utelių...

- Ar pas jus yra utelių?
- Taip.
- O kuo jus jas gydote?
- Nieko jos pas mane ir taip sveikos.

  • Jei sunkiai tuštinatės, ar dažnai būna užkietėję viduriai, gerkite daug skysčių ir valgykite skaidulinio maisto (vaisių, daržovių, rupių duonos produktų).

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Cheminės medžiagos, esančios kai kuriuose plastikinėse maisto ir gėrimų pakuotėse, įskaitant ir kūdikių buteliukus, gali sukelti ankstyvą brendimą bei prostatos ar krūties vėžį, ...

Rūkalius šiurpins šokiruojančiais vaizdais

idžiojoje Britanijoje nuo spalio 1-osios tabako gaminiai bus parduodami su nuotraukomis, kuriose pavaizduoti rūkymo padariniai žmogaus sveikatai - sugedę dantys, gerklų ir plaučių vėžys, vyrų impotencija. Specialistai teigia, kad tokie sukrečiantys vaizdai nuo šio žalingo įpročio atbaidys daugiau rūkalių nei šiuo metu ant tabako gaminių pakuočių spausdinami įspėjamieji užrašai apie rūkymo žalą.

Tik laiko klausimas, kada tokia praktika atsiras ir Lietuvoje. Seime jau užregistruota Tabako kontrolės įstatymo pataisa, kurią priėmus tabako gamintojai bus įpareigoti ant cigarečių pakelių spausdinti panašias apie rūkymo pasekmes informuojančias nuotraukas.

Rašytiniai įspėjimai neveikia

Nacionalinės tabako ir alkoholio kontrolės prezidentas Aurelijus Veryga portalui teigė, kad ši įstatymo pataisa atneštų apčiuopiamos naudos kovojant su rūkymu, kadangi žmonės jautriau reaguoja į vaizdinę informaciją, o žodiniai ar rašytiniai įspėjimai nerūkyti jiems skamba banaliai ar net kelia juoką.

„Atsisakyti rūkymo žmones dažniau paskatina ne užrašai ant pakelių, o kiti motyvai. Vieni, ypač daug pinigų neturintys jauni žmonės, šio įpročio atsisako dėl ekonominių sumetimų, nes brangsta cigaretės. Kiti - sutrikus sveikatai, apie kurią sveikas žmogus dažnai nesusimąsto. Yra tokių, kurie meta rūkyti, nes tai pasiturinčiųjų bendruomenėje jau tapo nebemadinga, arba taip pasielgia dėl savo artimųjų, paveikti socialinės reklamos", - sakė A.Veryga.

Šiuo metu Lietuvoje reguliariai rūko apie 43 proc. vyrų ir 15 proc. moterų. Rūkančiųjų žymiai sumažėjo po 2000 metų, kai šalyje buvo įvestas tabako reklamos draudimas. A.Veryga įsitikinęs, kad rūkančiųjų gretos dar labiau praretėtų, atsiradus vaizdinei antireklamai ant tabako pakuočių.

Priverčia susimąstyti

2001 metais Kanada tapo pirmąja valstybe, pradėjusia ant cigarečių pakelių spausdinti rūkymo žalą iliustruojančias nuotraukas. Pasak A.Verygos, nuo to laiko šioje šalyje pastebimai sumažėjo rūkalių skaičius. Kitus šiurpūs vaizdai privertė susimąstyti apie tabako keliamą pavojų.

„Esu girdėjęs nutikimų, kai vyras parduotuvėje paprašė jam parduoti bet kurį kitą, tik ne tą cigarečių pakelį, ant kurio pavaizduota sudegusi, nulinkusi nuorūka, perspėjanti apie gresiančią impotenciją", - pasakojo pašnekovas.

Tabaką gaminančios bendrovės „Philip Morris Baltic" atstovė Jūratė Rupšienė pritaria, kad labai svarbu aiškiai ir nuosekliai visuomenę informuoti apie rūkymo sukeliamas ligas.

„Jei Lietuvos vyriausybė ir visuomenės sveikata besirūpinančios institucijos nuspręstų, kad spalvotos iliustracijos efektyviau atskleidžia rūkymo žalą, bendrovė vykdys tokį sprendimą", - sakė J.Rupšienė.

Nuotraukoje. Tokie rūkymo žalą iliustruojantys vaizdai bus spausdinami ant tabako pakuočių Didžiojoje Britanijoje.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

O kodėl nepatiko vaizdelis? Gal rūkote - nuodijate save ir aplinkinius? Patikėkite, jei nežiūrėsite - geriau nebus...

To dar betruko, kad vaizdus detu. Neturi ka veikt ???

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai