To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Vyras įeina į gydytojo kabinetą...

Vyras įeina į gydytojo kabinetą. Jo rankos be perstojo dreba. Gydytojas klausia:
- Jūs daug geriate?
- Nelabai… Aš daugiau išlaistau.

  • Suteikdami pagalbą sušalusiam žmogui, netrinkite jo odos, nes suaktyvės kraujotaka paviršiuje ir šaltas kraujas iš odos nukeliaus į vidaus organus.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Gyvenimo eigoje kas antram australui nustatoma kuri nors odos vėžio forma. Kasmet nuo šios ligos Australijoje miršta 1600 asmenų.

Moderniosios medicinos naujovės – grupinės konsultacijos

Kai gydytojas Gene Lindsey atvyko į susitikimą su savo pacientais, jie devyniese jau laukė jo susėdę aplink užkandžių stalą. Kardiologas Lindsey paspaudė kiekvienam pacientui ranką ir visas 90 minučių tyrė kiekvieną iš jų.

Besiklausydamas plaučių ir širdžių jis garsiai aptarė kiekvieno iš jų asmenines medicinines detales, rašo „Boston Globe".

Nuo liepos mėnesio Lindsey susitinka su pacientais tiktai grupėmis. Formaliai tai vadinasi grupiniai medicininiai susitikimai. Tai dalis ambicingo plano, kaip įveikti gydytojų trūkumą ir sumažinti pacientų nepasitenkinimą dėl skubotų susitikimų.

Kaip paaiškėjo, dauguma pacientų sutinka paaukoti savo privatumą ir kuklumą mainais į kokybiškesnes gydytojų paslaugas.

Pacientai norintys pasimatyti su gydytoju grupinio susitikimo metu gali tai padaryti žymiai greičiau. Daug pacientų turi panašių problemų ir klausimų, todėl gali vienas iš kito pasimokyti grupinio susitikimo metu. Jei tam tikros gydytojo apžiūros metu pacientas turi nusirengti, jiedu su gydytoju persikelia į uždarą kambarėlį.

Gydytojams nebereikia kartoti tos pačios informacijos individualiai kiekvienam pacientui. Dauguma draudėjų už susitikimą moka tiek pat, kaip ir už individualų apsilankymą, todėl gydytojams tokia tvarka labiau naudinga finansiškai.

„Konsultacija buvo puiki", - sako Nicholas Poly, 80 metų pensininkas, kuris apsilankė Lindsey grupiniame susitikime. „Mano problemos yra tokios pačios kaip ir kitų žmonių. Man buvo naudinga klausytis jų nusiskundimų".

Tačiau ne visiems žmonėms patinka gupiniai susitikimai su gydytoju.

89 metų Walteris Kelly‘is lankosi pas Lindsey jau penkerius metus. Pabandęs padalyvauti dviejuose grupiniuose susitikimuose Kelly‘is sako, kad toliau lankysis tik individualiuose susitikimuose.

Atliktos apklausos duomenimis 77 procentai pacientų buvo patenkinti susitikimais ir ruošiasi ir toliau juose lankytis, 15 procentų dar nėra tikri ir tik 5 procentai atsakė, kad daugiau tokiuose grupiniuose susitikimuose nedalyvaus.

„15-20 minučių susitikimas su pacientu yra labai varginantis gydytojui, kadangi jis turi labai daug padaryti per pernelyg trumpą laiką. Pacientams tiek laiko taip pat neužtenka, kad būtų patenkinti visi jų poreikiai", - sako Lindsey.

Kitais metais planuojama grupinių susitikimų praktiką išplėsti. Tokias paslaugas teiks apie penkiasdešimt gydytojų. Tikimasi, kad dauguma pacientų sutiks tai išbandyti, kadangi paskutiniu metu dėl gydytojų trūkumo jiems medicininės paslaugos išvis sunkiai prieinamos.

Norėdami rengti grupinius susitikimus gydytojai turi priimti daugiau personalo ir sukurti griežtas privatumo taisykles. Pacientams atvykus į susitikimą su Lindsey, slaugė patikrino jų pagrindinius organizmo būklės rodiklius ir suleido vakcinas mažame kambarėlyje. Jiems buvo duota pasirašyti konfidencialumo raštą, kuriame jie pažadėjo po vizito neaptarinėti kitų pacientų būklės, taip pat sutiko, jog gydytojas aptars jų ligos istoriją prieš visą grupę.

Slaugė surašė pacientų pavardes ant konferencijų salėje esančios lentos, šalia išvardindama jų pagrindinius organizmo būklės rodiklius, o ant kitos lentos surašė pacientų klausimus gydytojui. Lindsey nepastebimai perėjo nuo kalbėjimo su individualiu pacientu iki grupinės paskaitos.

Kai viena pacientė pasakė, kad ji norėtų nutraukti gydymą vaistais, Lindsey paklausė grupės, ar kas dar vartoja šlapimą varančius vaistus. Keli pacientai pakėlė rankas. Tada jis pasinėrė į kelių minučių paaiškinimą apie tai, kada galima nutraukti vartoti vaistus.

Lindsey sako, kad pacientai gali prieiti prie jo po to, jeigu turi klausimų, kurių jie nenori aptarti prieš grupę. Tačiau jis teigia, jog kartais būna nustebintas to, kaip patogiai kartais pacientai jaučiasi per grupinius susitikimus dalydamiesi savo šeimyniniais sunkumais ar pasakodami apie depresiją.

Gydytojams labai patinka grupiniai susitikimai su pacientais, kadangi jei gali pagerinti susitikimų produktyvumą sutaupydami daug laiko.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai