To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Vaistinės pardavėjas neilgam išėjo ir vietoj savęs paliko...

Vaistinės pardavėjas neilgam išėjo ir vietoj savęs paliko praktikantą. Sugrįžęs klausia:
- Na, kaip, ar buvo kas nors atėjęs?
- Buvo. Skundėsi peršalimu.
- O ką tu jam davei?
- Vidurius laisvinančiųjų vaistų.
- Tu ką, išprotėjai?
- Ne. jam padėjo. Štai jis stovi gatvėje. Bijo net atsikosėti.

  • Suteikdami pagalbą sušalusiam žmogui, netrinkite jo odos, nes suaktyvės kraujotaka paviršiuje ir šaltas kraujas iš odos nukeliaus į vidaus organus.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Kiekvienas pusrutulis valdo priešingą kūno pusę. Ranka, kuria rašote, priklauso nuo to, kuri smegenų pusė valdo kalbą. Jei valdo dešinė, būsite kairiarankis. Jei valdo kairė pusė, ...

Rastas trumparegystės genas

Mokslininkai atrado trumparegystę sukeliantį geną ir teigia, kad per dešimtmetį gali akinius paversti istorija.

Milijonai trumparegių galėtų nebepriklausyti nuo įvairių išradimų - kontaktinių lęšių, akinių ar lazerinių operacijų. Vaikystėje duoti specialūs akių lašiukai apsaugotų vaikus nuo nepatogių akinių nešiojimo mokykloje.

Trumparegyste, arba kitaip tariant, toli esančių daiktų sufokusavimo problemą turi daugiau nei vienas iš trijų britų, o šios ligos turėtojų skaičius vis auga dėl vis daugiau praleidžiamo laiko kambaryje ir sėdėjimo prie kompiuterio ekrano.

Dėl padidėjusio akies obuolio kylanti trumparegystė dažniausiai pradeda vystytis vaikystėje. Kai kuriais atvejais regėjimas gali greitai blogėti. Sustabdyti šio proceso neįmanoma, todėl pasitaiko atvejų, kai žmogus visai apanka.

Paskutinis tarptautinės komandos, kuriai vadovavo Londono „King`s College" (KCL) ekspertai tyrimas, išspausdintas žurnale „Nature genetics", suteikia viltį milijonams.

Kad rastų geną, susijusį su trumparegyste, mokslininkai ištyrė daugiau negu 4 tūkst. dvynių. Būtent dvyniai tokiuose tyrimuose testuojami dažniausiai, mat taip lengviausia pastebėti natūralų ir įgimtą skirtumą. Vėliau tyrėjai patvirtino savo gautus rezultatus ištyrę dar 13 tūkst. britų, olandų ir australų.

45 proc. britų turi tą nelemtą geną, o tie, kurie turi juos du, dažniausiai dviguba tikimybė, kad būtent jie serga trumparegyste.

KCL tyrėjas daktaras Pirro Hysi sako: „Daug metų mes manėme, kad svarbiausias veiksnys, darantis įtakos trumparegystei yra trumparegiai tėvai. Pirmą kartą mes radome genus, kurie gali šiuos įtarimus paneigti".

Genas RASGRF1 atlieka svarbiausią vaidmenį vystantis akiai ir siunčiant vizualinius signalus smegenims. Kai jis yra su defektu, akies obuolys gali peraugti, taip priversdamas akies savininką tolimus objektus matyti išblukusius, tarsi per miglą.

Daktaras Chrisas Hammondas teigia: „Miopija, arba trumparegystė, dažniausia akių problema, paveikusi beveik trečdalį suaugusių britų. Žmonės, kurių regėjimas labai silpnas, rizikuoja ateityje visai apakti. Tinklainė gali visai nusilupti nuo akies obuolio galo, kaip tapetas nuo sienos. Iki šiol mes žinojome, kad trumparegystei įtakos turi tokie veiksniai kaip darbas uždaroje patalpoje, per mažai aktyvios veiklos, tačiau mes nesupratome, kaip žmonės tampa trumparegiais. Dabar tikimės, kad perpratę visą procesą galėsime užkirsti kelią, kad vaikai netaptų trumparegiai, o tuos, kurie jau tokie yra, galbūt galėsime apsaugoti nuo ligos progresavimo".

Anot C. Hammondo, vaistai, išgydysiantys trumparegystę, gali būti išrasti per artimiausią dešimtmetį. Kitas pasiūlymas gydyti trumparegystę ne vaistais - gero geno injekcija į akį. „Manau, mes rasime kokį patogų būdą - tabletę, ar akių lašus - išgydyti trumparegystei", - žadėjo gydytojas. Nors akių lašai jau nebepadės trumparegystę turintiems suaugusiems, jų vaikams tai gali būti tikras išsigelbėjimas.

Šiandienos jaunuoliai taip pat gali žengti paprasčiausius žingsnius, norėdami užkirsti kelią trumparegystei. Anot Šiaurės Karolinos universiteto atstovės Terri Young, tereikia išeiti į lauką ir žiūrėti į horizontą. „Šiandien daug kas dirba iš arti žiūrimą darbą - skaito knygą arba naudojasi kompiuteriu".

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai