To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Gydytojas vėl klausia pacientą

Gydytojas klausia pacientą:
- Ar jūs tiksliai vykdote mano nurodymą kasdien surūkyti ne daugiau kaip 10 cigarečių?
- Žinoma, daktare.
- Tada aš nesuprantu, kodėl jūsų savijauta negerėja?
- Gal todėl, kad anksčiau aš visai nerūkiau?

  • Nėščioji turi kuo daugiau būti gryname ore. Tai jos kūdikiui padės išvengti rachito.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Vaikščiojimas daugiau nei 2 valandas per savaitę vyresnio amžiaus moterims mažina insulto riziką nuo 25 iki 30 proc., rašoma žurnale The Journal of the American Heart Association. Tyrime ...

Nežinia – baisiau už blogas naujienas

Niekas nemėgsta blogų naujienų, tačiau esama žmonių, kuriems blogos naujienos yra geriau už nežinomybę. Neurotikams nežinomybė sukelia daugiau streso nei blogos naujienos.

Psichologai seniai žino, jog blogos naujienos išprovokuoja suintensyvėjusį dėmesį, tuo tarpu geros naujienos smegenis mažai tepaveikia. Mokslininkai šį reiškinį aiškina savotišku išlikimo mechanizmu. Smegenys yra įpratusios įspėti apie pavojus ir grėsmes.

Toronto universiteto tyrinėtojai pamėgino išsiaiškinti, kaip žmonės reaguoja į nežinomybę - informacijos stygių arba sunkiai suprantamą informaciją.
Pirma, 41 suaugęs asmuo atliko testą, kurio rezultatai tiriamuosius leido sugrupuoti pagal neurotiškumo lygį. Vėliau jiems buvo uždedami smegenų aktyvumą matuojantis elektrodiniai šalmai.

Dalyvių buvo prašoma sušukti, kai, jų manymu, bus praėjusi sekundė po tam tikro ženklo pasirodymo kompiuterio ekrane. Iš karto po to kompiuteris jiems „išmesdavo" rezultatą: arba gerai atliktą darbą reiškiantį pliuso ženklą, arba minuso ženklą, reiškiantį prastą pasirodymą, arba klaustuką be jokių paaiškinimų, ką jis galėtų reikšti. Nustatyta, jog neurotiškų asmenų smegenys aktyviau reagavo į klaustukus nei į minusus.

Anot studijos autoriaus Jacobo Hirsho, realiame gyvenime šis reiškinys gali pasireikšti įvairiomis formomis. Darbuotojas nerviškiau reaguoja nežinodamas, ar sėkmingai pasirodė pokalbyje dėl pakėlimo į aukštesnes pareigas. Anot Hirsho, neurotiškų asmenų smegenys šiuo atveju lengviau priima neigiamus rezultatus.

Žinoma, to paties negalima pasakyti apie neurotiškumu nepasižyminčius asmenis. Jų nejaudina nežinomybė, tačiau labai nuliūdina neigiami rezultatai.
Western Ontario universiteto psichologas Richardas Sorentino taip pat tyrinėja nežinomybę. Mokslininkas neseniai tyrinėjo ištekėjusias moteris, kurios nežino, ar pasitikėti savo vyrais.

„Aiškumą vertinančių moterų tipui geriau yra žinoti, kad vyras yra neištikimas, negu nieko nežinoti", - aiškino Sorentino. Nežinodamos, ko tikėtis iš sutuoktinių, tokios žmonos yra labiau linkusios į psichinius sutrikimus ir depresiją.

„Neurotiški asmenys vadovaujasi moto - geriau pažįstamas velnias, nei nepažįstamas", - apibendrino Hirshas.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai