To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Kodėl aš taip pilnėju, daktare?- klausia pacientas...

- Kodėl aš taip pilnėju, daktare?- klausia pacientas.
- Jūs vartojate per daug skysčių, mesjė.
- Bet man atrodo, aš taip mažai geriu... Gerai, dabar aš nebedėsiu ledo į viskį.

  • Jei nėščioji jaučiasi gerai bei valgo sveiką ir visavertį maistą, jokių maisto papildų geriau nevartoti (išskyrus folio rūgštį). Maisto papildai, net ir skirti nėščiosioms, gali ...

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Užkandžiavimas pistacijų riešutais dukart per dieną pastebimai sumažina cholesterolio kiekį kraujyje ir tikimybę susirgti širdies ligomis.

Tarantulai padeda mokslininkams analizuoti žmonių baimes

Mokslininkai, naudojantys tarantulus analizuoti žmonių baimėms, atrado, kad smegenys skirtingai reaguoja į grėsmes.

Reakcija į grėsmes priklauso nuo to, kaip jos arti, kokia jų judėjimo kryptis ir kokį baisų žmonės įsivaizduoja grėsmės sukėlėją, praneša reuters.com.

Tyrinėtojai iš Pažinimo ir smegenų mokslų skyriaus Kembridže, Anglijoje, panaudojo funkcinio magnetinio rezonanso vizualizavimą stebėti 20-ties savanorių smegenų veiklą, kai jie žiūrėjo į tarantulą, padėtą netoli jų kojų ir judantį artyn.

Jų rezultatai parodė, kad skirtingi smegenų baimės tinklo komponentai atlieka specifines atsako į baimę funkcijas ir galėtų padėti mokslininkams diagnozuoti ir gydyti pacientus, kenčiančius nuo klinikinių fobijų.

„Mes parodėme, kad tai ne atskira struktūra smegenyse, tai tam tikras skaičius skirtingų dalių, veikiančių drauge, kad parodytų atsaką į baimę", - sakė studijai vadovavęs Deanas Mobbsas.

D. Mobbsas įvertino savanorių smegenų veiklą per tris studijų etapus: kai tarantulas buvo dėžutėje šalia jų kojų, artėdavo ir nutoldavo bei kai voras ropojo skirtingomis kryptimis.

„Vorui artėjant įsijungia smegenų panikos sritys", - sakė D. Mobbsas. Jis sakė, kad suaktyvėjo smegenų atsako į paniką centrai, kai tarantulas šliaužė artyn, labiau negu jam atsitraukiant, nepaisant to, kiek arti jis buvo iš pradžių.

D. Mobbsas paaiškino, kad iš tiesų savanoriai žiūrėjo įmantriai suklastotą video apie tarantulus ir tikėjo šiuos esančius prie jų kojų.

Mokslininkai taip pat iš anksto paklausė savanorių, kaip smarkiai jie bijo tarantulų. Tie, kurie manė būsiantys labiausiai išgąsdinti, susidarė po eksperimento klaidingą įspūdį, koks didelis yra tas voras.

Mokslininkai mano, tai gali būti lūkesčių klaida, dėl kurios išsivysto fobija - iracionali, intensyvi ir nuolatinė baimė tam tikrų dalykų, žmonių, gyvūnų ar situacijų.

„Tai gali būti pažintinis mechanizmas, kuriuo žmonės įgyja fobijas", - sako D. Mobbsas. Jo nuomone, didžiulis grėsmingos baimės lūkestis, privertęs padidinti grėsmės apimtį vaizduotėje, galėjo sukelti kaskados efektą, verčiantį smegenis reaguoti į didesnę grėsmę ar paniką, ypač jai artėjant.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai