To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Atbega moteris pas daktara ir sako...

Atbega moteris pas daktara ir sako:
-man su atmintim blogai.
Daktaras:
-o kada tai prasidėjo?
-kas kada???

  • Suteikdami pagalbą sušalusiam žmogui, netrinkite jo odos, nes suaktyvės kraujotaka paviršiuje ir šaltas kraujas iš odos nukeliaus į vidaus organus.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Atlikus tyrimą vienuolikoje Europos valstybių, JAV, Kanadoje, Japonijoje ir Australijoje nustatyta, kad berniukų mirtingumas kūdikių amžiuje yra didesnis nei mergaičių, nors ši tendencija ...

Tyrimas: renkantis gydytoją svarbu ne tik kaina

Lietuvos gyventojai dažniausiai į gydytojus kreipiasi peržengę 30-metį arba tik tada, kai pašlyja sveikata. Be to, renkantis gydytoją kaip vienas svarbiausių kriterijų iškeliamas emocinis aspektas - gydytojas privalo maloniai bendrauti ir būti paslaugus. Tuo tarpu, renkantis gydymo įstaigą, gyventojams svarbiausia moderni diagnostinė įranga ir priimtina paslaugų kaina. Tokius rezultatus atskleidė pirmą kartą Lietuvoje „Northway medicinos centrai" atliktas tokio pobūdžio tyrimas.

Didžiąją dalį tyrimo respondentų sudarė sostinės gyventojai, ne vilniečiai - 10 proc. Vyrų ir moterų procentinis santykis pasiskirstė atitinkamai 40 ir 60 proc. Beveik 40 procentų, apklausoje dalyvavusiųjų, sudarė 26-35 metų amžiaus asmenys, apie 34 proc. - virš 36 ir vyresnio amžiaus respondentai. Tyrime dalyvavusiųjų buvo klausta ne tik kada dažniausiai susirūpina savo sveikata, bet ir koks turėtų būti gydytojas bei gydymo įstaiga, kokie kriterijai lemia šeimos gydytojo ar konkretaus specialisto pasirinkimą.

Reklama

Paprastai rūpintis sveikata pradedama susirgus ūmia liga, pajutus pirmus ligos požymius ar pablogėjus savijautai. Tą patvirtina ir respondentų atsakymai, siejant asmens amžiaus faktorių ir susidomėjimą sveikata., beveik 61 proc. apklaustųjų sveikata susirūpino suėjus 30 metų, 25 proc. - 40 metų, 14 proc. - 50 metų, t. y. tuomet, kai su amžiumi dėl gyvenimo būdo ar kitų aplinkybių ima atsirasti vis daugiau sveikatos problemų. Gerokai mažiau respondentų sveikata įpratę rūpintis nuo vaikystės, iš anksto siekia išvengti paveldimų ligų ar tai daro dėl savanoriško sveikatos draudimo.

„Atliktas tyrimas atskleidžia realų Lietuvos piliečių požiūrį į savo sveikatą. Gaila, kad iš tiesų žmonės nesirūpina sveikata ir paprastai į specialistus kreipiasi tik rimtai susirgus. Tikrintis profilaktiškai, užbėgant sveikatos problemoms už akių nėra populiaru. Net ir jaunesnė karta, gaunanti daug informacijos apie prevencijos ir profilaktikos svarbą, yra gana pasyvi. Manau, kad šiuo atveju tai yra bandymas sutaupyti. Deja - sveikatos sąskaita, o juk sveikata yra didžiausias turtas", - sako UAB „Northway medicinos centrai" rinkodaros vadovas Artūras Bareikis.

Tyrimo rezultatai parodė, jog dauguma respondentų norėtų, jog jų gydytojas reguliariai keltų kvalifikaciją ir turėtų ilgametę specialisto patirtį. Gyventojai taip pat pageidavo, kad gydytojas maloniai bendrautų. Emocinis aspektas, tyrime dalyvavusiems respondentams, svarbesnis nei naudojimasis modernia diagnostine įranga ar medicinos specialisto medicinos mokslų laipsnis.

Renkantis šeimos gydytoją, gyventojams svarbūs trys dalykai - artumas, aptarnavimo greitis ir kaina. Pirmiausia įvertinamas artumas nuo namų ar darbo, galimybė greitai patekti pas šeimos gydytoją, o galiausiai - kainų lygis. Patraukli aplinka ir malonus aptarnavimas pacientams toks pats svarbus kaip ir paslaugų kainos. Ne tokie svarbūs kriterijai - gydytojo profesionalumas ir modernios įrangos gausa.

Tyrimo metu respondenčių taip pat klausta, kuo remiantis jos renkasi gydytoją ginekologą. Rezultatai parodė, kad moterims svarbu greitai patekti pas specialistą, tačiau kaip svarbiausią kriterijų dauguma moterų nurodė galimybę atlikti visus diagnostinius ir laboratorinius tyrimus toje pačioje gydymo įstaigoje, tokiu būdu sutaupant laiko. Be to, renkantis gydytoją ginekologą svarbios draugės rekomendacijos bei gydytojo lytis. Specialisto darbo vietos artumo veiksnys moterims - mažiausiai aktualus.

Tyrimo metu nustatyta, kad dažniausiai respondentai gydytoją renkasi pagal tai, koks atstumas nuo jų namų ir ar greitai bus priimti gydytojo konsultacijai, tuo tarpu renkantis medicinos įstaigą apsisprendimą lemia kiti veiksniai - tai diagnostinės įrangos gausa ir gydymo įstaigos paslaugų kaina. Pastarasis kriterijus aplenkia tokius kriterijus kaip atstumas iki namų ar darbo, gydymo profesionalumo lygis ar galimybė kuo greičiau patekti pas specialistą.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai