To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Laiptinėje rūko porelė...

Laiptinėje rūko porelė. Jis garsiai perskaito užrašą ant savo pakelio:
- Rūkymas gali sukelti impotenciją.
Ant jos pakelio parašyta:
- Rūkymas gali sukelti nėštumo komplikacijų.
- Gal keičiamės? - pasiūlo abu vienu balsu.

  • Jeigu profilaktiškai vartojate vaistažolių arbatas, jomis nepiktnaudžiaukite ilgai. Gerkite kuo įvairesnes ir kuo trumpesnį laiką.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Ateityje tatuiruotės darymo procedūra gali tapti naujos kartos DNR vakcinų įvedimo į organizmą metodu. Vokietijos mokslininkai teigia, kad tatuiravimo būdu į organizmą patekę DNR ...

Neatliktas tyrimas kainavo gyvybę?

Draugai, pažįstami ir bendradarbiai prieš kelis mėnesius palaidojo vos 53 metų sulaukusią biržietę Janę Petrauskienę. Daug kam buvo sunku patikėti, kad visai neseniai gatvėse, parduotuvėse matyta, „Biržų butų ūkyje" dirbusi žavi, energinga biržietė atgulė amžino poilsio Liepų kapinėse šalia savo vyro.

Jos vyras Rimantas Petrauskas, buvęs miesto meras, prieš vienuolika metų mirė sulaukęs vos keturiasdešimties.

Moteris gal ir šiandien dar būtų džiaugusis dviem vaikais bei anūkais ir su meile prižiūrėjusi savo namus.

Pajutusi ligos simptomus ji ne kartą kreipėsi į Biržų poliklinikos medikus. Metus ji buvo gydoma didelėmis vaistų dozėmis nuo nervų ligų ir moteriškų negalavimų.

Tik vėliau paaiškėjo, kad laiku atlikus kompiuterinę tomogramą buvo galima nustatyti tikrąją diagnozę ir moterį gelbėti nuo galvoje vešėjusio auglio.

Skambinti nebėra kam

„Kaip man anksčiau būdavo gera Biržuose, taip dabar bloga į čia atvažiuoti. Toks baisus apmaudas. Negaliu ir šituose namuose būti - skausmo per daug. Teko kreiptis ir į psichologą. Kai mano gyvenime įvyksta kas nors naujo, automatiškai siekiu telefono, kad paskambinčiau mamai. Ji buvo geriausia mano draugė. Bet skambinti nėra kam", - ašarodama kalba Vilniuje gyvenanti velionės dukra Airina Macienė.

Vadybininke dirbanti 31 metų moteris sako bijanti gimtojo miesto gatvėse sutikti motiną gydžiusią biržietę medikę - nežinanti, kaip pasielgtų. Sako, besijaučianti taip blogai, kad net norinti, jog panašų skausmą patirtų ir motiną konsultavusi gydytoja.

„Kai važiuojame į Biržus, mano vaikai dar sako - važiuojam pas babą. Bet čia esantys namai tušti. Su mama turėjome tiek planų. Pardavė žemę, nusipirko mašiną. Planavom abi į Turkiją skristi.

Visi pinigai išėjo gydytojams, slaugos priemonėms. Liko du tūkstančiai litų - laidotuvėms", - kalba A. Macienė.

Prastai jaučiasi ir velionės mama - Širvintose gyvenanti Stefanija Pinkevičienė. Šiuo metu ji ligoninėje. Medikai senolei pripažino gilią depresiją.

Praėjusiais metais S. Pinkevičienei suėjo aštuoniasdešimt.

Giminės planavo garbingai atšvęsti jubiliejų. Deja, viską sustabdė dukters Janės liga.

Šiuo metu Airina Macienė su 33 metų broliu Nerijumi Petrausku rūpinasi išnuomoti Biržuose stovintį motinos namą, kad jis nebūtų tuščias.

Brolis čia beveik nebūna - ieško darbo Norvegijoje.

„Mama sveikai gyveno, kas savaitgalį važinėdavo į baseiną Pasvalyje. Kai pas ją į pirtį ateidavo draugės, tai ji vis pasidžiaugdavo, kad esanti vyriausia, bet sveikiausia. Kalbinom namą parduoti ir nusipirkti butą, kad nereiktų rūpintis kūrenimu. Tačiau jai patiko turėti savo kiemą", - pasakojo velionės dukra.

Velionės vaikai, kreipęsi į „Šiaurės rytų" redakciją, sako norintys sužinoti tik viena - kodėl jų motiną konsultavusi gydytoja nepadarė to, ką privalėjo padaryti?

Jie įsitikinę, kad reikia viešai paskelbti medicininio audito išvadas. Galbūt kiti gydytojai atidžiau skirs tyrimus arba pacientai nepasitikės vien tik vietos daktarų nuomone ir vyks diagnozių tikrinti kitur.

Airina neslėpė, kad buvo juos atkalbinėjančių nuo tiesos paieškų. Sakė, kad dėl jų ieškinio gali nukentėti kiti pacientai. Tačiau mirusios moters vaikai mano kitaip.

„Skaitėme - vienas žmogus mirė poliklinikoje belaukdamas eilėje pas gydytojus. Vadinasi, ir su kitais nebuvo tinkamai elgiamasi. Gal mūsų atvejis ką nors pakeis?" - svarstė moteris.

Nuo paskirtų vaistų negerėjo

Nuo 2007 metų lapkričio J. Petrauskienė dėl pablogėjusios sveikatos pradėjo nuolat lankytis Biržų poliklinikoje.

Moteris pasirinko šeimos gydytoja Kristiną Kriaučiūnienę. Kodėl būtent ją - artimieji nežinojo.

J. Petrauskienė jautė nuolatinį pykinimą, galvos svaigimą, skausmingus spazmus, pereinančius į migreną.

Iš pradžių moteris buvo nusiųsta ginekologų konsultacijai.

Po kiek laiko suprastėjus regai, atsiradus mirgėjimui akyse, ji buvo apžiūrėta akių gydytojos.

Konstatuota, kad sutrikimai galimai atsirado dėl darbo su kompiuteriu. Išrašė lašų, patarė įsigyti akinius.

Tačiau tai nepadėjo. Vykdydama gydytojų nurodymus moteris gėrė nakvišų aliejų, vaistus nuo menopauzės ir nervų ligų, tačiau sveikata nesitaisė.

Po Naujųjų pradėjo kristi svoris, suprastėjo koordinacija, paūmėjo galvos skausmai.

Moteris vis dažniau lankėsi poliklinikoje. Netgi dažnai buvo priimama be eilės. Tačiau ji vis buvo guodžiama, kad tokia būklė esanti nuo streso ir nervų.

Praeitų metų kovo pabaigoje moterį ištiko priepuolis, kurio metu ji neteko sąmonės. Moterį bendradarbiai skubiai nuvežė į polikliniką. Kol nuvyko, ji šiek tiek atsigavo. Pamatavus kraujo spaudimą esą buvo konstatuota, kad tai nuo nervų, ir moterį išleido į namus.

Moters artimieji ją savaitei buvo paguldę į Vilniaus greitosios pagalbos universitetinę ligoninę. Atlikus kraujagyslių rezonansą kraujotakos sutrikimas nebuvo nustatytas, todėl ir sostinės daktarai, manydami, kad tai nervinis išsekimas, išleido į namus.

Gegužės mėnesį pacientė vėl lankėsi poliklinikoje prašydama nedarbingumo lapelio. Tačiau jo negavo. Važiuodama iš poliklinikos ji vėl prarado sąmonę.

Medikai pakartotinai jai išrašė raminamųjų.

Po šio įvykio J. Petrauskienė buvo nusiųsta pas gydytoją narkologę. Ši jai skyrė antidepresantų.

Pradėjus naudoti naujuosius vaistus moteriai pasidarė dar blogiau - ji prarado orientaciją.

Atskubėjusi draugė moterį nuvežė į Biržų ligoninę. Pastačius lašinę pro šalį ėjęs gydytojas A. Gailiūnas pasiteiravo, kokius vaistus moteris naudoja. Jo nuomone, organizmo reakciją galėjo sukelti ir vaistų gausa.

Išsigandusi, kad motinos sveikata negerėjo, A. Macienė ją išvežė į Vilniaus universiteto ligoninę. Čia atlikus kompiuterinį tyrimą buvo diagnozuotas galvos auglys.

„Namuose iki šiol saugau visą maišą vaistų, kurie mamai buvo išrašyti. Prisimenu, kaip savotiškai palengvėjo, kai mama paskambino ir pasakė, kad jai nustatė tikrąją negalavimų priežastį. Bet kaip paaiškėjo, kad auglys per laiką galėjo supiktybėti, pakraupau", - pasakojo A. Macienė.

Po antros operacijos neatsigavo

Praėjusių metų rugpjūčio 21 dieną J. Petrauskienei Vilniaus greitosios pagalbos universitetinėje ligoninėje buvo atlikta galvos operacija.

Po jos moters būklė šiek kiek pagerėjo. Kad nedingtų atmintis, jai buvo patarta smulkiai viską užsirašinėti.

Dukra rodė smulkiu šriftu surašytą motinos savotišką dienoraštį, kuriame smulkiai surašyti vaikų ir anūkų, giminaičių, bendradarbių vardai bei kai kurios smulkios gyvenimo detalės.

Pasak artimųjų, moteris kabinosi į gyvenimą - po operacijos ėjo į darbą.

Deja, po kiek laiko sveikata vėl pablogėjo. Paaiškėjo, kad auglys ataugo.

Lapkričio mėnesį jai buvo atlikta antra galvos operacija.

„Po šios operacijos mes jau turėjome nebe mamą, bet jos kūną. Ji gulėjo, nevaldė dalies kūno. Atgavusi sąmonę ji visą laiką verkdavo. Tačiau po kurio laiko auglys vėl pradėjo keroti", - pasakojo velionės dukra.

J. Petrauskienė mirė Biržų slaugos ligoninėje šių metų vasario pabaigoje.

Galutinė diagnozė - smegenų glioblastoma kairiajame pusrutulyje, vėžinis išsekimas.

Neskyrė vienintelio tyrimo

Pagal Airinos Macienės skundą Medicininė audito inspekcija prie Sveikatos apsaugos ministerijos tyrė Biržų rajono savivaldybės poliklinikoje jos motinai Janei Petrauskienei 2007 - 2008 metais teiktų šeimos medicinos profilio sveikatos priežiūros paslaugų kokybę.

A. Macienės nuomone, jos motinai nebuvo laiku ir tinkamai suteiktos visos būtinos sveikatos priežiūros paslaugos, kad būtų diagnozuotas galvos smegenų auglys ir skirtas tinkamas gydymas.

J. Petrauskienės atvejį tyrę medikai konstatavo, kad negerėjant pacientės būklei buvo tikslinga atlikti galvos kompiuterinę tomogramą arba magnetinio rezonanso tyrimą.

Išvadoje tvirtinama, kad įtarti galvos smegenų naviką sunku. Tačiau ilgesnį laiką negerėjant būklei buvo tikslinga atlikti tyrimus, kurie tikėtinai būtų leidę gerokai anksčiau nustatyti auglį.

Tikrintojai padarė išvadas, kad tuo metu J. Petrauskienei paslaugos buvo teiktos nesilaikant vidaus dokumentuose nustatytų reikalavimų.

Nustatyta, kad negerėjant J. Petrauskienės sveikatos būklei šeimos gydytoja K. Kriaučiūnienė nesiuntė pacientės gydytojo neurologo konsultacijai. Tuo ji nesilaikė instrukcijos konsultuotis su atitinkamu specialistu arba nukreipti pacientą pas specialistą konsultuotis ir gydytis neaiškiu, nepriskirtu jos kompetencijai atveju bei negerėjant ar blogėjant paciento būklei.

Atsakymo dar nėra

Valstybinės medicininio audito inspekcijos Asmens sveikatos priežiūros paslaugų kokybės kontrolė priėmė sprendimą, kuriuo nurodyta Biržų poliklinikoje visuotinio susirinkimo metu aptarti klinikinį J. Petrauskienės atvejį, įstaigos vadovui siūlyti teisės aktų nustatyta tvarka įvertinti gydytojos K. Kriaučiūnienės veiksmus.

Be to, asmens sveikatos priežiūros įstaigos vadovas buvo įpareigotas iki liepos 3 dienos informuoti Valstybinę medicininio audito inspekciją apie sprendimo įvykdymą.

Įstaiga, nesutinkanti su inspekcijos sprendimu, turėjo teisę per trisdešimt dienų nuo sprendimo įteikimo dienos paduoti skundą vyriausiajai administracinių ginčų komisijai arba Vilniaus apygardos administraciniam teismui.

Redakcijai pavyko sužinoti, kad Biržų poliklinika auditorių išvadų neapskundė.

Audito teisės skyriaus atstovas pareiškėją A. Macienę informavo, kad to daryti Biržų poliklinika jau nebegalės.

Iki nurodyto termino - liepos 3 dienos - poliklinikos vadovai atsakymo neatsiuntė.

Todėl buvo pateiktas dar vienas raginimas atsakymui ir duotas terminas iki rugpjūčio 31 dienos.

Jei iki to laiko auditoriai negaus atsakymo, įstaigos vadovui bus pritaikyta administracinė atsakomybė.

Korespondentė bandė susisiekti su šiuo metu atostogaujančia gydytoja Kristina Kriaučiūniene ir paklausti juos nuomonės. Tačiau duotu mobiliojo ryšio telefonu ji neatsiliepė.

„Nėra buvę, kad nukentėtume"

Apie įvykius paklausus Biržų rajono savivaldybės poliklinikos medicininio audito grupės vadovės Audronės Kazakevičiūtės, „Šiaurės rytams" ji sakė, kad „yra žinomas tas atvejis".

„Mes dar turim laiko. Dar daktarė atostogauja. Svarstymas jau praėjęs, auditas irgi išvadas padarė. Reikia tik menkų papildymų. Kol kas išvados nėra parašytos, o kol jų nėra, nenoriu komentuoti", - teigė A. Kazakevičiūtė.

Kalbėdama su korespondente medikė buvo įsitikinusi, kad audito išvadas dar galima apskųsti iki rugpjūčio 31 dienos.

Paklausus, ar šiais metais tai pirmas atvejis, kai medikų veiksmus tiria auditoriai, ji atsakė: „Tai ne pirmas auditas šiais metais. Bet nėra buvę, kad nukentėtume".

Redakcijos žiniomis, Valstybinė medicininio audito inspekcija prie Sveikatos apsaugos ministerijos šiuo metu tiria kūdikio mirtimi pasibaigusį atvejį, kur gali figūruoti ir pačios ginekologės bei audito vadovės Audronės Kazakevičiūtės pavardė.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

mano mama siuo metu guli slaugos ligonieje birzuose ir bijau kad nebutu taip pat, kiek per menesi sugebejo atstatyti siauliuos tiek ir dar daugiau savaites laikotarpyje pablogejo birzuose.. nezinau net kur kreiptis kol dar nevelu ,gal kas turit kokios patirties ir galit padeti?

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai