To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Po geros narkozės dozės bebaigiąs užmigti pacientas klausia chirurgo...

Po geros narkozės dozės bebaigiąs užmigti pacientas klausia chirurgo:
- Jūs maunatės pirštines, kad nepaliktumėte pirštų antspaudų?

  • Valgykite liesus pieno produktus. Juose daug netukinančių baltymų ir nėra sočiųjų riebalų, kurie tukina ir kenkia kraujagyslėms.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Nerimo sutrikimai, kuriems būdinga nuolatinė, įkyri, neracionali konkretaus objekto ar situacijos baimė, vadinami fobijomis. Fobijų yra apie 500 rūšių ir jos skirstomos į specifines ir ...

Darbas, kuriame labiausiai reikia širdies

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, pasaulyje bet kurią minutę į pagalbą žmogui pasirengę atvykti apie šešis milijonus slaugos specialistų.

Lietuvoje dirba daugiau nei 30 tūkstančių šios medicinos srities atstovų. 10 tūkstančių šalies gyventojų tenka 76 slaugytojos, Latvijoje - 52, Estijoje - 85. ES slaugos srityje dirbančių specialistų vidurkis - 77 slaugytojai 10 tūkstančių gyventojų. "Šiuolaikiniame pasaulyje slaugytojai yra viena didžiausių sveikatos priežiūros specialistų grupių", - sako Šiaulių apskrities ligoninės II chirurgijos skyriaus vyriausioji slaugos administratorė, Lietuvos slaugos specialistų organizacijos direktorė Regina Noreikienė.

Į sveikatą būtina investuoti

Kasmet gegužės 12-ąją pasaulio slaugytojai mini profesinę šventę - Tarptautinę slaugytojo dieną. Šių metų tema - "Užtikriname kokybę, tarnaujame bendruomenėms: slaugytojos vadovauja sveikatos priežiūros naujovėms". Tačiau sveikatos priežiūros sistemos biudžeto mažinimas, personalo atleidimas iš darbo, sumažintas slaugos studentų kiekis bei kitos šiuo metu aktualios problemos, anot R. Noreikienės, veda link nesaugių paslaugų bei nesaugios sveikatos priežiūros.

Europos slaugytojų asociacijų federacija (ESAF) kreipiasi į šalių vadovus bei finansų ministrus, prašydama investuoti ir saugoti sveikatos bei socialines paslaugas, nemažinant biudžeto, ruošti sveikatos priežiūros resursus, bet jų nemažinti, finansiškai remti tas šalis nares, kurioms teko sunkiausias smūgis. ESAF, apibendrindama dabartinę situaciją, pabrėžė, jog "mes esame recesijos pradžioje, kuri neigiamai sąlygos sveikatą, jeigu nebus imtasi veiksmų".

Darbo vertė neįkainojama

Pavaduotoja slaugai Inga Budrienė sako, kad ligoninėje reikalingos ne tik teorinės, bet ir praktinės žinios. Pernai iš devynių, ligoninėn dirbti kviestų jaunų slaugytojų, pavyko prikalbinti tik dvi. Dauguma studijas baigusių slaugytojų emigruoja į ES šalis, kur, išlaikiusios testus, sėkmingai dirba ligoninėse.

Anot slaugytojų profesinės sąjungos pirmininkės Daivos Juškevičienės, slaugytojos darbas sunkus fiziškai ir morališkai, nes ji pacientą slaugo visą parą, tarsi kempinė sugerdama ne tik ligonio, bet ir jo artimųjų emocijas. "Gerai, jeigu kolegos tave supranta ir palaiko, tačiau būna, kad vietoj laukiamo patarimo ima ir apšaukia, - sako pirmininkė. - Jaunystėje mes visos ne vieną ašarą nubraukėme, kol įgijome praktikos ir išmokome operatyviai išspręsti iškilusias problemas. Slaugytojos darbą vertina tas, kuriam pačiam yra tekę slaugyti savo artimą. Ligonio slauga reikalauja ne tik ištvermės, bet ir tolerancijos, kantrybės, fizinės jėgos, žinių. Tai neįkainojamas darbas. Mes tarsi mamos, o jei nori būti gera mama, turi atiduoti visą savo širdį. Juk pačios turime šeimą, vaikų, draugų, kolegų, kuriems taip pat reikia dalelės mūsų širdies."

"Mes irgi jaučiame ekonominį bei finansinį sunkmetį, - prisipažįsta D. Juškevičienė. - Reorganizuojant Akušerijos skyrių, atleista vienuolika slaugytojų. Jeigu sunkmetis užsitęs, o sveikatos priežiūrai skirtas finansavimas ir toliau mažės, vėl atleis slaugytojus iš darbo. Tai pablogintų teikiamų slaugos paslaugų pacientams kokybę, nes darbo krūvis nemažėja. O kur dar dokumentacijos pildymas! Nors kiekviename skyriuje trūksta slaugytojų, mažėjantis biudžeto mažinimas neleidžia priimti ką tik medicinos mokslus baigusių slaugytojų. Padėtis išties sudėtinga, tačiau mes - "tarybinės", todėl tvirtai tikime, kad išgyvensime. Kalbama, kad atlyginimai mažės, tačiau slaugytojų atlyginimai ir taip maži - vidutinis slaugytojos uždarbis, neatskaičius mokesčių, siekia vos 1300 Lt. Slaugytojų padėjėjoms mokamas minimalus atlyginimas. Galima tik pasidžiaugti, kad nors atlyginimai kuklūs, savo darbą slaugytojos atlieka dorai, svarbiausia - nepamindamos žmogiškumo."

Į darbą - lyg į šventę

Nors skyriuje darbo krūvis didelis, tačiau kaskart į darbą su malonumu atskubanti bendrosios praktikos slaugytoja Džiuljeta Žalienė šypsosi, nes jaučiasi esanti savo vėžiose. Prieš 26 metus baigusi mokslus medicinos mokykloje, ji buvo pakviesta dirbti į II chirurgijos skyrių, kur dirba iki šiol. "Kiekviename skyriuje yra savita darbo specifika, tačiau chirurgijos skyriuje niekada nestinga gyvybingumo, - pasakoja slaugytoja. - Čia nuolat verda intensyvus darbas. Be to, čia nuostabus kolektyvas, o tai turi įtakos geram darbui. Jeigu nedirbčiau slaugytoja, manau, būčiau mokytoja ar darželio auklėtoja. Slaugytojos darbas panašus į šias specialybes, nes mes ne tik slaugome ligonius, bet slaugos subtilybių mokome ir jų artimuosius. Darbe ligoniams atiduodu visą save, o uždariusi ligoninės duris jėgas atgaunu sportuodama bei kartu su šeima mėgaudamasi gamtos ramybe."
D. Žalienė sako, jog slaugytoja atlieka daug vaidmenų - jai tenka pabūti mokytoja, teisėja, globėja, patarėja, gynėja. Jeigu šie vaidmenys puikiai dera tarpusavyje, slaugytoja ne tik jaučia pasitenkinimą savo darbu, bet ir pacientams geba atiduoti visą save. Moteriai tenka sutikti įvairių žmonių, tačiau dabar dauguma jų jaučiasi pavargę nuo sunkesnio laikmečio, tad ar begali žmogus šypsotis, kai jį dar prispaudžia netikėta liga? Kiekvienas žmogus, anot slaugytojos, yra savita asmenybė, todėl reikia sugebėti atrasti kelią, kuriuo galėtum prieiti prie žmogaus, kad jam padėtum. "Tik gera dvasinė savijauta padeda greičiau įveikti ligą, todėl nuolat savo mokinėms kartoju ir pati laikausi nuostatos, jog svarbiausia - žmogiškumas, nuoširdus dėmesys pacientui, - tvirtina slaugytoja Džiuljeta. - Žinoma, pasitaiko visokių atvejų, kiekvienam neįtiksi, nes visiems geras gali būti tik aukso puodas, tačiau bet kokioje situacijoje mes privalome išlikti tolerantiškos. Reikia kantriai daryti tai, ką privalai daryti, kol pajusi, kad ilgainiui net piktam pacientui atsibosta "kąsti", tada ir jis perima slaugytojos bendravimo būdą."

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai