To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Jūsų širdis plaka nereguliariai...

- Jūsų širdis plaka nereguliariai. Jūs išgeriate?
- Išgeriu, daktare, bet reguliariai.

  • Jei kosite, gerkite daug vandens. Vanduo – pats geriausias mukolitikas (vaistas, skystinantis gleives ir lengvinantis atsikosėjimą).

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Moterys nuo 20 iki 30 m. turėtų būti apžiūrimos gydytojo kas du metai, nuo 40 m. – kasmet.

Koronarografija

Koronarografija - širdies kraujagyslių zondavimas. Tai rentgenologinis tyrimo metodas, kurio metu nustatomi pakitimai vainikinėse širdies arterijose. Šiuo metu tai vienas populiariausių ir informatyviausių tyrimų esant krūtinės anginai bei miokardo infarkto metu. Koronarografijos metu atliekami ir tam tikri gydymo veiksmai.

Kaip atliekamas zondavimas?

Koronarografija, arba zondavimas atliekamas įvedant specialų kateterį pro šlaunies arteriją (kirkšnyje). Kitas, sudėtingesnis metodas - punktuojant rankos dilbio arteriją. Zondu pasiekiama aorta, o pro ją - vainikinės širdies arterijos. Čia, suleidus kontrastą, rentgeno aparatu "nufilmuojama", kaip minėtos kraujagyslės pildosi krauju (kontrastu).

Zondavimo metu ligoniui suleidžiamas heparinas - vaistas, "skystinantis" kraują - t.y., apsaugantis nuo krešulių susidarymo. Dėl to gali labiau pakraujuoti iš punkcijos vietos. Po procedūros pacientas turi bent pusę dienos pagulėti, laikydamas sunkų svorį ant kirkšnies. Jei koronarografija buvo atlikta per ranką, užtenka tvirto spaudžiančio tvarsčio.

Kas matosi koronarografijos metu?

Širdies kraujagyslių zondavimo metu matosi būtent jų pakenkimas. Koronarografija parodo vainikinių arterijų susiaurėjimą. Iš jo galima spręsti, ar kraujagyslę siaurina aterosklerotinė plokštelė, ar trombas, o gal tik spazmas. Dažniausiai paskaičiuojama, koks kraujagyslės spindžio procentas susiaurėjęs. Ypač pavojinga, kai susiaurėjimas kurioje nors kraujagyslėje - daugiau nei 50 proc. miokardo infarkto metu kraujagyslės segmentas užkemšamas trombu; koronarografijos metu matysis 100 proc. okliuzija.

Ar dažnos komplikacijos?

Mirtinų komplikacijų dažnis - 0,01proc. Tai dažniau susiję su gretutinėmis ligomis. Retos komplikacijos - tai kraujayslės pradūrimas, užkimšimas, aterosklerotinės plokštelės nuplėšimas. Koronarografija atliekama su jodo kontrastu, todėl būtinai įspėkite gydytoją, jei esate jautrus jodui. Tokiu atveju pacientai specialiai paruošiami.

Kokios zondavimo galimybės?

Koronarografija atliekama esant krūtinės anginai, miokardo infarktui bei kitoms išeminės širdies ligos formoms. Taip pat ji atliekama esant širdies ydoms bei ruošiant pacientus opeacijai.

Koronarografijos metu galima taikyti ir gydymo metodus. Tai - angioplastika (PTCA), kurios metu į pažeistą segmentą įvedamas "balionėlis", kuris išplečia susiaurėjusią arteriją. Kitas būdas - stentavimas. Koronarografijos metu įvedamas stentas - specialus metalinis vamzdelis, išplečiantis kraujagyslę bei neleidžiantis jai subliukši.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Mano pusbroliui prieš operaciją buvo atliekamas kraujagyslių zondavimas. Laimei, viskas pavyko puikiai.

ar po sirdies kraujagysliu stentavimo prikauso reabilitacinis gydymas? Pernai mane po stentavimo gyde, o siais metais ne. aciu

Koki šiuo metu naudojami kraujagyslėms plėsti stentai,jų ypatybės:ilgaamžiškumas ir t.t.
Stento "APOLLO III 3,5x14mm-ypatybės?

Ačiū.

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai