To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Užsigalvojęs, išsiblaškęs gydytojas priima pacientą...

Užsigalvojęs, išsiblaškęs gydytojas priima pacientą:
- Gydytojau, man labai skauda galvą.
- Seniai?
- Nuo gimimo!
- O prieš tai jūs gerai jautėtės?

  • Moterims, vyresnėms nei 35 metai, rekomenduojama reguliariai tikrintis dėl gimdos kaklelio vėžio. Šią sunkią ligą galima lengvai išgydyti, nustačius pradinėse stadijose.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Lietuvoje moterų vidutinė gyvenimo trukmė yra 75 metai, o vyrų - 62 metai. (2008 m. statistika)

Nitroglycerin Nycomed

Nitroglycerin Nycomed 250 mikrogramų poliežuvinės tabletės Glicerolio nitratas

- Veiklioji medžiaga yra glicerolio trinitratas. Vienoje tabletėje jo yra 250 mikrogramų. - Pagalbinės medžiagos yra magnio stearatas, talkas, agaras, mikrokristalinė celiuliozė, laktozės monohidratas.

Registravimo liudijimo turėtojas ir gamintojas Nycomed Danmark ApS Langebjerg 1, DK-4000 Roskilde, Danija

1. KAS YRA Nitroglycerin Nycomed  IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

Nitroglycerin Nycomed 250 mikrogramų poliežuvinės tabletės yra baltos, lygiu paviršiumi, aštriomis briaunomis. Pakuotėje yra 25 Nitroglycerin Nycomed 250 mikrogramų poliežuvinės tabletės.

Tabletėje yra 250 mikrogramų glicerolio trinitrato, t.y. kraujagysles plečiančios medžiagos, kuri vartojama sergant krūtinės angina. Nitroglycerin Nycomed gydo krūtinės anginos priepuolį, tinka jo profilaktikai.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT Nitroglycerin Nycomed

Nitroglycerin Nycomed vartoti draudžiama, jeigu:

• yra padidėjęs jautrumas veikliajai medžiagai glicerolio trinitratui, kitokiems nitratams arba bet kuriai pagalbinei Nitroglycerin Nycomed medžiagai; • yra mažakraujystė; • labai sumažėjęs kraujo spaudimas; • yra ūmus širdies nepakankamumas dėl šoko, kolapso ar miokardo infarkto; • sergama ligomis, kada yra susiaurėjusios širdies kameros arba yra aortos ar mitralinio vožtuvo yda - susiaurėjimas; • padidėjęs spaudimas kaukolėje, yra galvos trauma arba kraujuoja į smegenis; • sergama uždaro kampo glaukoma; • vartojama sildenafilio (Viagra), vardenafilio (Levitra), tadalafilio (Cialis) (t.y. preparatų nuo erekcijos sutrikimo).

Specialių atsargumo priemonių reikia, jeigu:

• yra ūmus miokardo infarktas; • sergama glaukoma (vartojant nitratų, gali padidėti akispūdis); • yra sunkus inkstų arba kepenų funkcijos nepakankamumas; • susilpnėjusi skydliaukės veikla (yra hipotiroidizmas) arba sumažėjusi kūno temperatūra (yra hipotermija).

Pavartojus net nedidelę Nitroglycerin Nycomed dozę, gali sumažėti kraujo spaudimas, todėl pacientas, įsidėjęs tabletę į burną, turi atsisėsti ar atsigulti, kad neapalptų.

Nėštumas

Preparato galima vartoti tik būtinu atveju ir tik pasitarus su gydytoju.

Žindymo laikotarpis

Medikamento pavartojus, kūdikio krūtimi maitinti negalima.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Glicerolio trinitratas gali silpninti reakciją, ypač padidinus dozę ar išgėrus alkoholio, todėl, medikamento pavartojus, vairuoti bei valdyti mechanizmų negalima.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Nitroglycerin Nycomed medžiagas

Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti Nitroglycerin Nycomed.

Kitų vaistų vartojimas

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Nitroglycerin Nycomed reikia vartoti atsargiai, jeigu: • vartojama kraujagysles plečiančių vaistų ar kitokių kraujo spaudimą mažinančių medikamentų (jie gali stiprinti glicerolio trinitrato kraujo spaudimą mažinantį poveikį); • vartojama sildenafilio, vardenafilio ar tadalafilio (preparatų nuo erekcijos sutrikimo), nes gali labai sumažėti kraujo spaudimas, todėl padidėti sunkaus šalutinio poveikio, įskaitant apalpimą ar miokardo infarktą, rizika (dėl šios priežasties ligoniams, pavartojusiems nitroglicerino, minėtų preparatų gerti draudžiama); • gydomasi burnos sausmę sukeliančiais vaistais, pvz., tricikliais antidepresantais (gali sumažėti glicerolio trinitrato poliežuvinių tablečių veiksmingumas, kadangi jų tirpimas gali pailgėti); • vartojama acetilsalicilo rūgšties (glicerolio trinitrato poveikis galis sustiprėti); • vartojama kraują skystinančio vaisto heparino (glicerolis gali silpninti kraują skystinantį poveikį); • geriama alkoholio (gali labai sumažėti kraujo spaudimas bei sutrikti širdies ir kraujagyslių sistemos veikla).

3. KAIP VARTOTI Nitroglycerin Nycomed

Suaugusiems žmonėms ūmaus krūtinės anginos priepuolio gydymui vieną 250 mikrogramų arba 500 mikrogramų tabletę ištirpinti po liežuviu arba tarp žando ir dantenų, kai tik atsiranda priepuolio požymių. Jei reikia, dozę galima vartoti pakartotinai, tačiau jei per 15 minučių suvartojus 3 tabletes skausmas išlieka, būtina kreiptis į medikus pagalbos. Priepuolio profilaktikai vieną tabletę reikia suvartoti likus 5 – 10 minučių iki veiklos, galinčios skatinti priepuolio pasireiškimą. Tabletę įsidėjus į burną, būtina atsisėsti ar atsigulti, kad neatsirastų alpulys. Jaunesniems kaip 15 metų vaikams be gydytojo nurodymo Nitroglycerin Nycomed vartoti draudžiama.

Pavartojus per didelę Nitroglycerin Nycomed dozę

Pavartojus per didelę dozę ar vaisto netyčia pavartojus vaikui, būtina nedelsiant kviesti gydytoją arba kreiptis į ligoninę ar skubios pagalbos skyrių. Laukiant kol atvyks pagalba reikia atsigulti, pakelti rankas ir kojas kaip galima aukščiau (pvz., ant pagalvių), gerti skysčių.

Perdozavimo simptomai yra sumažėjęs kraujo spaudimas, padažnėjęs širdies plakimas, odos paraudimas ir šiltumas, galvos skausmas ir svaigimas, pernelyg greitas, juntamas širdies plakimas, matymo sutrikimas, alpulys, pykinimas, vėmimas, anoreksija, švokščiantis retas kvėpavimas, suretėjęs širdies plakimas, sumišimas.

4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Nitroglycerin Nycomed, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį.

Toliau išvardytas šalutinis poveikis, pastebėtas vartojant Nitroglycerin Nycomed.

Labai dažnas šalutinis poveikis: galvos skausmas. Dažnas šalutinis poveikis: galvos svaigimas ir (arba) sukimasis, pykinimas, veido paraudimas, bendro pobūdžio silpnumas. Nedažnas šalutinis poveikis: burnoje deginimas ar dilginimas. Retas šalutinis poveikis: kraujo spaudimo sumažėjimas, padažnėjęs ar suretėjęs širdies plakimas, alpulys, krūtinės anginos priepuolio požymių pasunkėjimas, gleivinės ir (arba) odos pamėlimas, alerginė reakcija. Labai retas šalutinis poveikis: odos uždegimas.

Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. Nitroglycerin Nycomed LAIKYMO SĄLYGOS

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 (C temperatūroje. Butelį laikyti sandarų. Ant butelio nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.

6. KITA INFORMACIJA

Daugiau informacijos apie šį vaistinį preparatą gali suteikti vietinis registravimo liudijimo turėtojo atstovas.

"Nycomed", UAB Gynėjų 16, LT – 01109 Vilnius Tel.: +37052109070

Informacinis lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2007-10-15


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai