To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Gydytojau mano vyras labai serga...

Gydytojau mano vyras labai serga. Ką daryti?
- Visų pirma reikia nustatyti diagnozę. Nusirenkite ir parodykite, kur jam skauda.

  • 80-iai proc. vyrų impotencijos atsiradimas paaiškinamas fiziologinėmis priežastimis ir signalizuoja apie rimtesnes ligas.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Kasmet daugiau nei 40 000 moterų miršta nuo krūties vėžio, iš jų daugiau nei 500 Lietuvoje.

Gyvūnų gerovė ir jų apsauga karščių metu

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba atkreipia dėmesį į tai, kad atėjus vasarai yra gana karšta ir rekomenduoja gyvūnų laikytojams bei gyvūnų vežėjams saugoti gyvūnus nuo perkaitimo ir saulės smūgio. Taip pat atkreipia dėmesį į tai, kad nustatomi dažni pažeidimai dėl gyvūnų kelių transporto priemonių tinkamumo, vėdinimo ir temperatūros kontrolės.

Kauno apskrities VMVT šių metų balandžio 20 d. patikrino vežėją iš Lenkijos Respublikos kelyje vežantį 300 kiaulių iš Lietuvos ir nustatė Reglamento (EB) Nr.1/2005 grubius pažeidimus: neveikė navigacinė ir temperatūros registravimo sistemos bei girdymo sistemos. Apie tai pranešta Lenkijos Respublikos veterinarijos tarnybai. Naujausias vežėjo pažeidimas nustatytas gegužės 31 d., kada Danijos vežėjas vežė 128 veislines kiaules iš Danijos į Kaliningrado sritį. Keliantis keltu į Klaipėdos uostą kelionės metu sugedo ventiliacijos sistemos viršutiniame denyje, o tenai buvusios 37 kiaulės užduso. Gyvūnus nukreipta utilizuoti į UAB „Rietavo veterinarinė sanitarija". Apie tai skubiai buvo pranešta Danijos atsakingiems pareigūnams.

Pastaruoju metu staigus oro temperatūros pakitimas gali sukelti papildomų rūpesčių tiek gyvūnų laikytojams, tiek gyvūnų vežėjams ir veterinarijos gydytojams.
„Esant karštiems orams padidėja iš organizmo išskiriamų skysčių kiekis. Dėl šių priežasčių pakinta gyvūno organizmo kraujotakos, kvėpavimo, nervų sistemos ir kitų organų bei audinių fiziologinės funkcijos" - teigia Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Gyvūnų sveikatingumo ir gerovės skyriaus vyriausias veterinarijos gydytojas Algis Dranseika.

Tiek ganyklose ganomi, tiek gyvūnų laikymo patalpose laikomi gyvūnai turi turėti galimybę pakankamai atsigerti arba bent jau reguliariai, kelis kartus per dieną, turi būti pagirdomi.

Pasak specialisto, gyvūnų laikytojai turėtų pasirūpinti, kad gyvūnai nebūtų laikomi saulės atokaitoje karščiausiu dienos metu. Tam puikiai pagelbėtų medžių paunksnė ganykloje, vidurdienį gyvulių pargynimas į tvartus, gyvūnų aplaistymas vandeniu. Tvartuose, kuriuose laikomi gyvuliai, o taip pat paukščių fermose, turi būti užtikrinama pakankamai efektyvi vėdinimo sistema bei jų gedimo atvejais aliarmo sistemų funkcionavimas.

Gyvūnų laikytojai, pastebėję šiluminiam perkaitimui bei saulės smūgiui būdingus gyvūnų būsenos pakitimus: dažną paviršinį kvėpavimą, stiprų prakaitavimą, neramius, sutrikusia judesių koordinacija gyvūnus, visų pirma, privalo apsaugoti gyvūnus nuo tiesioginių saulės spindulių, atvėsinti gyvūnus įrengiant pavėsines, apipilant vandeniu ir dėl tolimesnio gydymo kreiptis į privačius veterinarijos gydytojus.

Karščių metu gyvūnus puola kraujasiurbiai vabzdžiai. Gyvūnų laikytojai turėtų pasirūpinti gyvūnų apsauga nuo vabzdžių. Ganyklose ganomiems gyvuliams šios priemonės turėtų būti naudojamos reguliariai, atsižvelgiant į priemonių naudojimo instrukcijose nurodytus naudojimo reikalavimus. Apsaugos nuo vabzdžių priemonių galima įsigyti veterinarijos vaistinėse. Šalyje kasmet nuo vabzdžių nukenčia nemažai gyvulių, atskirais atvejais vabzdžių antpuoliai baigiasi gyvulių mirtimi.

Aukšta lauko temperatūra bei drėgmė keičia gyvūnų gerovės sąlygas juos vežant. Vežėjai ir gyvūnų palydovai turėtų atkreipti dėmesį į transporto priemonių būklę karščių metu, užtikrinti, kad transporto priemonėse veiktų girdymo, vėdinimo bei aliarmo sistemų įrenginiai, vežimo metu būtų suteikiamas didesnis plotas gyvūnams, ypatingai ilgų kelionių metu. Turi būti pakankamas kiekis pakratų, pašarų, daugiau vandens atsargų (1,5 proc. naudingos apkrovos). Nereikėtų planuoti ilgų kelionių karščių metu, planuoti jas vėlesniu paros metu. Trumpų kelionių metu, vežant gyvūnus į skerdyklas, jas planuoti anksti ryte ar vakare. Vairuotojai ir palydovai turi užtikrinti, kad kelionei užtrukus ar nutrūkus būtų pasirūpinta gyvūnais, numatyta, kur juos iškrauti, žinoti, kur kreiptis veterinarinės pagalbos, veterinarijos gydytojams-inspektoriams pareikalavus pateikti skubios veiklos planus.

Kelių transporto priemonėse turi būti įrengta temperatūros kontrolės sistema, taip pat tokių duomenų registravimo įrenginys. Davikliai turi būti išdėstyti tose sunkvežimio dalyse, kurias, atsižvelgiant į konstrukcines charakteristikas, galėtų labiausiai paveikti nepalankiausios oro sąlygos. Prie tokiu būdu gautų temperatūros duomenų nurodoma data ir, pareikalavus, jie pateikiami kompetentingai institucijai. Kelių transporto priemonėse turi būti įrengta aliarmo sistema, kuri praneštų vairuotojui, kai garduose, kuriuose laikomi gyvūnai, temperatūra pasiekė aukščiausią arba žemiausią ribą.

Atkreiptinas dėmesys ir į tai, kad visos ilgos kelionės turi būti iš anksto planuojamos, numatant privalomus sustojimus gyvūnų pašėrimui, pagirdymui ar poilsiui.

Vežant gyvūnus augintinius savininkai turėtų žinoti, kad niekada negalima palikti augintinius transporto priemonėje, ypatingai karščių metu. Norint apsaugoti gyvūnus nuo perkaitimo, transporto priemonėje turi veikti vėdinimo sistema, gyvūnams augintiniams turi būti pakankamai vandens atsigerti, transporto priemonė gali būti palikta trumpam ir tik pavėsyje. Karščių metu kelionių su gyvūnais augintinais patartina atsisakyti, tačiau nesant galimybės atsisakyti, patartina keliauti vėsesniu paros metu.


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai