To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Ką daryti, profesoriau?...

- Ką daryti, profesoriau? Operacijai viskas paruošta, o paciento nėra.
- Kol kas pradėkite be jo.

  • Jei nėščioji jaučiasi gerai bei valgo sveiką ir visavertį maistą, jokių maisto papildų geriau nevartoti (išskyrus folio rūgštį). Maisto papildai, net ir skirti nėščiosioms, gali ...

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Vienas iš parkinsono ligos simptomų vadinamas "pinigų skaičiuotojo" sindromu, dreba nykštys ir smilius.

22 nėštumo savaitė

Koks šiandien yra tavo vaikelis?

Viršugalvio - kulno ilgis dabar jau siekia apie 28 cm, o svoris apie 430 g. Šiai savaitei besibaigiant mažylio dydis bus panašus į lėlės barbės dydį.

Kaip keitiesi tu?

Šią savaitę tavo gimda yra 2 cm virš bambos ir apie 22 cm virš gaktinės sąvaržos.

Kaip tik dabar pradėsi jaustis geriau, mat, ankščiau varginę nemalonūs nėštumo pojūčiai taps ne tokie ryškūs.

Kaip vystosi ir auga tavo vaikelis?

  • Šią savaitę prasidės intensyvus vaikelio smegenų vystymosi procesas, kuris truks tol, kol mažyliui sukaks penkeri. Veikiamas savo paties sapnų ar išorinių garsų vaikelis gali pabusti, o jo tvirtai užmerktos akys gali kartas nuo karto mirksėti.
  • Jei laukiesi berniuko, tai šios savaitės pabaigoje jo sėklidės iš pilvo ertmės ims leistis į kapšelį. Tačiau jei laukiesi mergaitės, jos kiaušidės, kurios susidarė iš to paties audinio kaip ir sėklidės, liks toje pačioje vietoje, o gimda bus pilnai susiformavusi.
  • Tavo vaikelio organų sistemos tampa vis labiau pritaikytos atlikti savo funkcijas. Vis dėlto vaisiaus kepenų funkcija yra kiek kitokia nei suaugusio žmogaus. Viena iš suaugusio žmogaus kepenų funkcijų yra pašalinti eritrocitų irimo metu susiformavusį bilirubiną. Kadangi vaisiaus kraujo ląstelių gyvavimo trukmė yra daug trumpesnė nei suaugusio žmogaus, tai jo kepenys išskiria daugiau bilirubino.
  • Bilirubinas per placentą yra gabenamas į tavo kraują ir tuomet jau tavo kepenys jį pašaliną iš organizmo. Jei vaikelis gimsta su dideliu bilirubino kiekiu kraujyje, tai tokia būklė vadinama pogimdymine gelta. Ši būklė dažniausiai kyla tuomet, kai dar pilnai nesubrendusios vaikelio kepenys nesugeba susidoroti su dideliu bilirubino susidarymu. Pogimdyminė gelta kūdikiui pasireiškia odos pageltimu, tačiau dažniausiai tai visai nepavojinga būklė, gydoma fototerapija.

Tavo dieta

Nėštumo metu yra įprasta jausti galvos svaigimą. Tai įvyksta dėl tavyje esančio vaikelio, juk tai papildoma apkrova organizmui. Per ilgai gulėdama ant nugaros ar per greitai stodamasi gali jausti nedidelį galvos skausmą. Vis dėlto šie simptomai gali būti sukelti nėštumo metu išsivysčiusios anemijos (mažakraujystės), hipertenzijos ar hipotenzijos. Taigi, jei šie nusiskundimai tave vargina dažnai, apie tai užsimink savo šeimos gydytojui ar ginekologui.

Nėštumo metu labai svarbu vartoti pakankamai skysčių. Skysčiai padeda tavo vaikeliui pasisavinti ir suvartoti gaunamas maisto medžiagas. Tai itin svarbu formuojantis naujoms organizmo ląstelėms, palaikant tavo kraujo tūrį. Skysčiai netgi padeda reguliuoti kūno temperatūrą. Sudeginusi kiekvienas 15 kalorijų turėtumei išgerti po valgomąjį šaukštą vandens. Kadangi energijos suvartojimas nėštumo metu didėja, tai proporcingai turi didėti ir suvartojamo skysčio kiekis.

Stenkis nėštumo metu suvartoti bent po 6 - 8 stiklines vandens per dieną. Skysčių vartojimas taip pat gali padėti mažinant galvos skausmus, gimdos spazmus bei sumažinti šlapimo pūslės infekcijų riziką.


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai