To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Seneli, o kas yra hemorojus?

- Seneli, o kas yra hemorojus?
- Vaikeli, o tau kada nors skaudėjo dantį?
- Taip
- Na, tuomet įsivaizduok, kad tavo užpakalis yra pilnas skaudančių dantų!

  • Moterims, vyresnėms nei 35 metai, rekomenduojama reguliariai tikrintis dėl gimdos kaklelio vėžio. Šią sunkią ligą galima lengvai išgydyti, nustačius pradinėse stadijose.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Bėgant gyvenimo metams, žmonės tampa laimingesni, teigiama tris dešimtmečius trukusio mokslinio tyrimo išvadose.

Rusija nurodinėja žmonėms ką ir už kiek valgyti

Negerti gazuoto vandens, vartoti maistui neskustas bulves, išmokti pasigaminti šaltieną. Ir tai - ne Antrojo pasaulinio karo metų nurodymai, o „nekalti" patarimai rusams iš jų valdžios, kaip neskausmingai, pigiai ir patogiai išgyventi ekonominį sunkmetį.

Federalinė vartotojų teisių apsaugos ir žmonių gerovės tarnyba Rusijoje išleido net specialias rekomendacijas, kaip maitintis sveikai ir pigiai tuo pačiu nepakenkiant sveikatai. Yra išleistas net oficialus dokumentas, kuris taip ir vadinasi „Sveika mityba nebrangiai", rašo rusų interneto portalai su nuoroda į anksčiau minėtos organizacijos svetainę.

Dokumente „Sveika mityba nebrangiai" yra pateikiamos rekomendacijos ir net sudaryti racionai suaugusiems ir vaikams visam mėnesiui. Anot valdininkų, kurie yra susirūpinę gyventojų pigia ir sveika mityba, vaikui iki šešerių metų pakanka 60 dolerių per mėnesį, paaugliui - 83, o suaugusiam žmogui sveikai išgyventi mėnesį tereikia 82 dolerių per mėnesį. Ar tai realu? Rusijoje, pasirodo, taip.

Štai, pavyzdžiui, ta pati žmonių sveikata bei gerove susirūpinusi tarnyba siūlo pensininkams išgyventi per mėnesį maistui išleidžiant viso labo tik 68 dolerius. Mat išspausdintos rekomendacijos leidžia manyti, jog tiek pinigų užteks visaverčiai normaliai mitybai, jei produktai bus pasirenkami vadovaujantis logika bei sveiku protu.

Įdomumo dėlei reiktų pridurti, jog vidutinis statistinio ruso atlyginimas yra apie 11 430 rublių, kas sudaro maždaug 338 dolerius per mėnesį (nelygu, kaip svyruoja JAV dolerio kursas). Vidutinė pensija svyruoja apie 118 dolerių per mėnesį. Vadinasi, jei pensininkas nori „sveikai ir pigiai" maitintis, jis privalo už „apgalvotą sveiką maistą" atiduoti didžiąją dalį savo pajamų.

Rusijos nacionalinio mitybos instituto darbuotojai, kurie ir parengė minėtus dokumentus-rekomendacijas apie tai, kaip nesusigadinti sveikatos bei pasirinkti sveiką nedaug kainuojantį maistą, į menkas rusų pajamas, atrodo, visai nekreipė dėmesio, nors rekomendacijose ir kalbama apie taupymą. Daug labiau, bent taip rodoma oficialiai, šalies valdžios yra nurodyta „saugoti piliečių fizinę sveikatą". Pigiai, bet kokybiškai, kaip Rusijoje ir yra priimta.

Anot sveikatos apsauga besirūpinančių organizacijų, per pastaruosius dešimt metų Rusijoje kiekvienas suaugęs žmogus vidutiniškai priaugo po du kilogramus. Bent taip rodo statistika. Be to, anot tos pačios sveikatos organizacijos, „rusų moterys pagal nutukimą užima lyderių pozicijas tarp Europos valstybių". Ir, lyg to negana, vaikai taip pat yra sunkesni net visu kilogramu, ko prieš dešimtmetį tikrai nebuvo.

Nelabai aišku, kuo remdamiesi rusų dietologai publikuoja tokius duomenis, tačiau rusų moterys viršsvoriu nei Europoje, nei kitose pasaulio valstybėse, toli gražu, negarsėja. O ir tai, kad vaikai yra sunkesni visu kilogramu, tikrai nereiškia, kad reikia griebtis pigios finansinės krizės dietos. Pasirodo, Rusijos politika šiuo atžvilgiu yra kitokia.

Pasak Rusijos mitybos specialistų, šeimos pastaraisiais metais ėmė maitintis pernelyg nesveikai, mat gyvenimo lygis pakilo. Rusams, visų pirma, reiktų atsisakyti dešros. Ne daugiau kaip penkis kilogramus per mėnesį vienam suaugusiam žmogui. Negerti gazuotų bei saldžių gėrimų, tik kefyrą, pieną bei vandenį. Valgyti kuo daugiau vaisių bei daržovių ir vartoti maistui neskustas bulves, mat daug vitaminų yra būtent po pat bulvės luobele.

„Mūsų išmintingieji protėviai virdavo ir valgydavo bulves su lupenomis", - teigiama dokumente. Tik nėra aišku, kokius protėvius mitybos specialistai turi omenyje. Tuos, kurie gyveno valdant carui Petrui, ar tuos, kurie valgė viską, kas po ranka pakliuvo, kai karo metais katastrofiškai trūko maisto.

Galų gale rusiškieji oficialieji sveikatos guru rekomenduoja pamiršti apie buržuazinio pasaulio blogį - greitai pagaminamą maistą ir prisiminti tokius senovės rusų patiekalus kaip šaltiena, naminiai pyragai, patiekalai iš moliūgų, žuvienės, kisieliai. O ir pats maistas turi būti pagamintas pagal principą „padaryta - suvalgyta". Jokių palikimų kitai dienai.
Kulinariniai žurnalai bei receptus siūlantys leidiniai taip pat, regis, yra gavę nurodymą „iš aukščiau" raginti rusus rinktis savą produkciją ir ignoruoti brangų importą. Teigiama, kad tik iš savų, o ne iš įvežtinių produktų galima pasigaminti skanius, sveikus ir svarbiausia pigius patiekalus.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai