To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Daktare, mane kamuoja nemiga...

- Daktare, mane kamuoja nemiga...
- Ar jūs bandėte skaičiuoti avis?
- Taip, bet tai nepadeda...
- Na, tada tegul kiekviena avis papasakoja jums savo biografiją.

  • Nėščioji turi kuo daugiau būti gryname ore. Tai jos kūdikiui padės išvengti rachito.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Vidutinio spindžio arterijose spaudimas svyruoja apie 120-130 mm Hg (maksimalus, sistolinis spaudimas) ir 70-80 mm Hg (minimalus arba diastolinis spaudimas); skirtumas tarp sistolinio ir ...

Šeimos istorija gali apspręsti psichinės ligos sunkumą

Duke genomo mokslų ir politikos instituto mokslininkai (IGSP) atrado, kad mažiau nei 30 minučių apklausos apie šeimos istorijoje buvusius depresijos, nerimo ar piktnaudžiavimo narkotinėmis medžiagomis atvejus, užtenka, norint apytiksliai prognozuoti tam tikros ligos riziką pacientui. Tai taip pat padėtų prognozuoti ligos stiprumą bei tipą.

„Yra daug vaikų, turinčių elgesio problemų, kurie gali patys, be vaistų, jas išaugti. Likusi maža dalis šių vaikų turi rimtų psichinių problemų, kurias reikia gydyti vaistais." - sako profesorius Terrie Moffitt. „šeimos istorija yra greičiausias ir pigiausias būdas juo išrūšiuoti".

Kad psichinės ligos paveldimos, jau seniai nieko nestebina. Iš tikrųjų, psichinės ligos yra vienos iš labiausiai paveldimų iš visų ligų. Tačiau ryšys tarp šeimos istorijos ir psichinės ligos sunkumo, kol kas ne toks aiškus.

Buvo ištirti 981 Naujosios Zelandijos gyventojai, gimę 1972 - 1973 metais. Tyrėjai stebėjo jų gyvenimo būdą nuo 3 metų amžiaus, tyrė fizinę ir psichinę jų sveikatą.

Mokslininkai ištyrė kiekvieno tiriamojo asmeninį santykį su depresija, nerimu, priklausomybe nuo alkoholio ir narkotikų ir jų ryšį su „šeimos istorija". Tai yra senelius, tėvus, brolius bei seseris. Analizė rodo, kad žinant paciento šeimos istoriją galima prognozuoti kiekvienos iš šių ligų pasikartojimą ir net sunkumą. Kita vertus, ligoniai, kurių šeimoje psichinių ligų atvejai sunkesni, nebūtinai suserga jaunesniame amžiuje.

Šeimos istorija labai svarbi, norint nuspręsti, kuriems pacientams reikia ankstyvos pagalbos ir agresyvesnio gydymo. Todėl kiekvienam gydytojui reikėtų išmokti užduoti teisingus klausimus apie psichinių ligų istoriją šeimoje.

 

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai