To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Kuo skundžiatės, sinjore...

- Kuo skundžiatės, sinjore?
- Daktare, o jūs pats nematote?
- Jeigu norite, aš galiu pakviesti veterinarą. Jis moka nustatyti diagnozę neuždavęs klausimų.

  • Jei sunkiai tuštinatės, ar dažnai būna užkietėję viduriai, gerkite daug skysčių ir valgykite skaidulinio maisto (vaisių, daržovių, rupių duonos produktų).

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Pypkės rūkymas sukelia tuos pačius sutrikimus ir pokyčius organizme, kaip ir cigarečių rūkymas.

Mesti rūkyti padedantys vaistai gali būti pražūtingi

Vaistų sukeltų sveikatos sutrikimų ir mirčių atvejų, apie kuriuos buvo pranešta vyriausybei, skaičius pirmąjį šių metų ketvirtį buvo rekordinis. Tokią informaciją trečiadienį pateikė viena sveikatos sektoriaus stebėjimo grupė, rašo MSNBC.com.

Maisto ir Vaistų Administracija per tris mėnesius sulaukė 21 000 pranešimų apie rimtas vaistų sukeltas reakcijas. Tarp jų - beveik penki tūkstančiai mirčių. Duomenų analizę atlikto Saugios Medicinos Institutas.

Itin daug žalos padarė dvi vaistų rūšys. Viena iš jų yra heparinas, užterštas kraujo skiediklis iš Kinijos, sukėlęs tarptautinio saugumo skandalą. Kita - Chantiksas, naujas Pfizer kompanijos vaistas norintiems mesti rūkyti.

Chantiksas, kuris pranešimuose buvo minimas dažniausiai, veikia tiesiogiai rūkaliaus smegenyse ir mažina „metimo kančias". Vaistas taip pat blokuoja nikotino keliamus malonius pojūčius, jei rūkalius palūžta ir vėl pabando rūkyti.

Metų pradžioje Administracija įspėjo, jog Chantiksas gali būti susijęs su psichinėmis problemomis, tarp jų polinkiu į savižudybę ir itin vaizdingais sapnais. Pfizer pareiškė ir toliau pacientams siūlysiantys Chantiksą, o pranešimų skaičių aiškino plačiu šalutinių efektų paviešinimu.

Administracija negali pasakyti, ar padidėjęs pranešimų skaičius signalizuoja blogėjančią padėti, ar tiesiog padidėjusį saugumo problemų supratimą.

Saugios Medicinos Institutas šiuo metu siekia paskleisti žinią vartotojams. „Žinojimas, kokie vaistai sukelia žmonėms daugiausiai problemų, yra būtinas inicijuojant pacientų saugumo politikos priemones",- tikino Instituto mokslininkas Thomas J. Moore‘as.

Rimtomis vaistų vartojimo pasekmėmis Administracija įvardija atvejus, susijusius su hospitalizavimu, medikų įsikišimo būtinybe ir gyvybei iškilusiais pavojais. Būtina pažymėti, kad Administracija remiasi tik gydytojų savanoriškai atsiųstais pranešimais. Manoma, kad tai sudaro tik nedidelę dalį visų žalingo vaistų vartojimo atvejų.

Vis dėlto iškalbinga yra tai, kad per pirmąjį šių metų ketvirtį atsiųstų pranešimų skaičius buvo 38 procentais didesnis nei praėjusių metų ketvirčių vidurkis.

Stebina ir tai, kad per pirmąjį 2008-ųjų ketvirtį užfiksuota trigubai daugiau su vaistų vartojimu susijusių mirčių atvejų nei paskutinįjį 2007-ųjų ketvirtį. Čia kalbame apie beveik penkis tūkstančius užgesusių gyvybių. Administracija kaltina hepariną.

Saugios Medicinos Institutas paskaičiavo, jog heparinas atsakingas už 779 nusiskundimus, tarp jų ir už 102 mirtis. Tuo tarpu Maisto ir Vaistų Administracija yra nustačiusi net 238 su heparinu susijusius mirčių atvejus.

„Heparinas yra rimta vaistų saugumo problema, kurią Administracijai ir gamintojams bendromis pastangomis pavyko išspręsti",- rašoma pranešime. Tai nepasakytina apie Chantiksą.

Adminsitracija įspėja Chantiksą vartojančius pacientus, jog vaistas gali sukelti sąmonės aptemimus, kurie savo ruožtu gali sukurti avarines situacijas. Ypač pavojinga vaistą vartojantiems pacientas yra vairuoti. Pilotams šis vaistas uždraustas.

„Chantiksas kelia saugumo problemą, kuriai reikalingi papildomi tyrimai ir veiksmai",- rašoma apžvalgoje. Tiesa, autoriai pripažino, jog Pfizer gali būti teisūs teigdami, kad didelį nusiskundimų skaičių nulėmė plačiai paviešinti šalutiniai gaminio efektai.

Tuo tarpu kompanija ir toliau giria savo gaminį.

„Esame įsitikinę Chantikso efektyvumu ir saugumu. Rūkančių žmonių skaičiaus mažėjimas yra milžiniškas sveikatos apsaugos laimėjimas. Pfizer lieka ištikima savo tikslui mažinti rūkalių skaičių visame pasaulyje. Mūsų misija yra skleisti žinojimą apie rūkymo pavojus ir metimo naudą",- rašoma kompanijos pranešime.

Taip pat skaitykite

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai