To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Psichiatras klausia paciento...

Psichiatras klausia paciento:
- Ir dėl ko jums prasidėjo depresija?
- Mano buvusi žmona susipažino su mano dabartine žmona. Iš pradžių jos susibarė, paskui susitaikė ir sumušė mano būsimą žmoną.

  • Moterims, vyresnėms nei 35 metai, rekomenduojama reguliariai tikrintis dėl gimdos kaklelio vėžio. Šią sunkią ligą galima lengvai išgydyti, nustačius pradinėse stadijose.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Genetiniai rizikos faktoriai – tyrimai įrodė, kad 10 proc. krūties vėžio atvejų yra paveldimi, dauguma dėl mutacijų BRCA1 ir BRCA2 genuose.

Čiurliai gali slėpti amžinos jaunystės paslaptį

Glasgo universiteto mokslininkai tyrinėdami čiurlius atrado telomero geną, lemiantį gyvenimo trukmę.

Ne tik čiurliai, bet ir visi žinduoliai (įskaitant ir žmogų) taip pat turi telomerus - trumpas besikartojančias DNR sekas, kurios sudaro linijinius chromosomų galus.

Tyrimui vadovavusi profesorė Pat
Monagham teigė tikinti, kad jos tyrimas prisidės prie to, jog vieną dieną vyrai ir moterys, sulaikantys savo telomerų irimą, galės gyventi ilgiau.

„Telomerų trukmę lemia įvairūs procesai: pradedant oksidų kiekiu kraujyje ir baigiant įtampa bei kitais įvairiais aplinkos faktoriais, - tikino profesorė. - Atradimas svarbus tyrėjams, bandantiems įminti ilgaamžiškumo mįslę. Šiuo požiūriu - tai šventas gralis. Jeigu rasite būdą, kaip išsaugoti telomerus, kas žino, kiek laiko būsite jauni."

Telomerai aptinkami kiekvienoje kūno ląstelėje. Kai ląstelė miršta, likusios ląstelės skyla perpus ir tokiu būdu užima mirusiųjų vietą. Tačiau, mokslininkai pastebėjo, kad šio dalijimosi metu telomerai vis trumpėja.

Tyrimai taip pat atskleidė, kad telomerams pasiekus tam tikrą kritinę ribą ląstelės nustoja skaidytis ir dažnai miršta. Nesugebėjimas atkuri ląstelių yra senatvės požymis.

Taip pat pastebėta, kad ne tik kiekvieno žmogaus telomerai yra skirtingo dydžio, bet ir tai, kad jie skirtingu greičiu žūsta.

Britų dienraštyje „The Guardian" rašoma, kad iki šio atradimo ryšys tarp telomerų amžiaus ir senatvės buvo „visiška painiava".

„Pastebėjome, kad paukščiai, kurių telomerai yra gana trumpi, mirdavo greičiau nei kiti būrio paukščiai, nepriklausomai nuo jų amžiaus. Manome, kad pirmąkart įrodėme aiškų ryšį tarp telomerų ir gyvenimo trukmės. Stulbina, tačiau telomerai yra daug geresnis gyvenimo trukmės rodiklis nei amžius", - sakė P. Monagham.

2001 metais pradėtame tyrime buvo studijuojami Šveicarijoje paplitę alpiniai čiurliai.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai