To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Kaip manote, gydytojau, ar aš pasveiksiu...

- Kaip manote, gydytojau, ar aš pasveiksiu?
- Būkite ramus: jūsų liga – mano amatas.
- Vieną tokį ligonį jau gydau 10 metų.

  • Naujagimį bent iki 6 - 12 mėnesių maitinkite krūtimi. Taip jis gaus reikalingiausias medžiagas vystymuisi bei augs sveikas ir protingas.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • 10 procentų visų Lietuvoje užregistruotų mirčių susiję su alkoholio vartojimu. Europos valstybėse šis rodiklis yra 6–9 procentai.

Apdraustas pacientas Amerikoje - karalius

Šiaulietė Lina Gabrielaitytė nusišypso: prie Lietuvos oro permainų priprasti dar negali, nes šalta ir drėgna. Taip jaučiasi grįžusi iš saulėtos Kalifornijos (JAV). Ji dirbo naujausių medicinos išradimų srityje, matė medikų darbą, pabuvo ir paciente. Įsitikino, kad ten pacientas - karalius.

Priprasti prie Lietuvos

Šiauliuose Lina antras mėnuo. Mergina nusprendė - nori gyventi Lietuvoje, dažniau matyti tėvus ir brolį, draugus ir gimines. Tačiau nesako, jog čia nugyvens visą likusį gyvenimą. Širdis dabar padalyta į dvi dalis: viena ilgisi Lietuvos, kita dūsauja dėl šiltosios Kalifornijos.

„Du kartus teko pagyventi Amerikoje. Pirmąjį - pagal studentų mainų programą kai studijavau, antrąjį kartą, kai baigiau mokslus ir niekaip negalėdama pamiršti pirmosios išvykos ryžausi išvažiuoti dar kartą", - pasakoja beveik penkeris metus Amerikoje gyvenusi Lina.

Prisimena, kad baimės dėl naujos gyvenamosios vietos, darbo, šalies ar net kontinento nebuvo. Pirmosios kelionės metu mergina jau galvojo, kad atvažiuos dar kartą. Bet per penkeris metus taip ir negalėjo įveikti ilgesio - parvažiavo.

Medicininių išradimų ištakose

„Amerikoje dirbau vienoje medicinos kompanijoje, kuri užsiima medicininiais inžineriniais projektais. Teko išgyventi labai sunkų periodą: intensyviai mokytis kalbą, prisiderinti prie gyvenimo tempo, išmokti ne tik vairuoti, bet ir nusipirkti automobilį, susirasti gyvenimui vietą. Buvo sunku atsistoti ant kojų", - prisimena gyvenimo pradžią Amerikoje mergina.

Dūsauti nebuvo kada. Nemiegotos naktys - lovoje sudėti vadovėliai ir žodynėliai vis priminė, ko atvyko į šią šalį.

Lina prieš atvykdama žinojo, kad kompanijoje, kuri buvo kuriami inžineriniai medicininiai projektailigonių būklei stebėti: modernūs rentgeno aparatai, elektromagnetiniai širdies diržai, kurie žmogų operuojant palaiko bei prižiūri širdies darbą, krūties vėžiui gydyti kurtas įrenginys, sistema celiulitui bei odos ligoms gydyti elektriniais impulsais, dirbtinio inksto projektas ir kiti.

„Iš tokių kompanijų išleidžiami naujausi išradimai visoms pasaulio ligoninėms. Dirba labai aukšto lygio inžinerijos bei medicinos profesoriai, bendradarbiaujama su geriausiais specialistais", - pasakojo L. Gabrielaitytė.

Svajonė - dirbti medicinoje

Lina šypsosi, kad visą gyvenimą svajojo dirbti jei ne gydytoja, tai bent medicinos „sesele". Lietuvoje baigusi maisto technologijos ir chemijos mokslus, Amerikoje pasinėrė į medicinos pasaulį. Sužavėjo išradimai, žmonių atsidavimas šiai sričiai.

„Dirbau tokioje vietoje, kur realiai mačiau, kad kuriama žmonėms, kad tai gali išgelbėti gyvybes. Supranti, kad mokslas eina į priekį ir tu gali prie to prisidėti", - su užsidegimu pasakojo mergina.

Inžineriniai medicinos sprendimai stebino Liną pirmuosius mėnesius, vėliau mergina įsijungė į darbą. Nemažą įspūdį paliko dirbtinio inksto kūrimas. Mokslininkai dirba tam, kad dializes žmones galėtų darytis ne tik dializių centruose, bet ir turėtų dirbtinį inkstą - nedidelį ir patogų nešiotis. Kraujo valymo sistema dar tik kuriama.

Taupomas pacientų laikas

Linai teko ir pačiai gydytis Amerikoje. Nuo gimimo merginai kas keli metai užauga nepiktybinis auglys, kurį būtina šalinti. Prieš dešimt metų Lietuvoje buvo atlikta operacija, panaikintas auglys, tačiau jis vėl ataugo. Mergina nusprendė, kad šią problemą galėtų patikėti Amerikos gydytojams.

„Neaišku, kodėl turiu tokį sutrikimą, todėl nusprendžiau, kad gal Amerikos gydytojai įmins paslaptį. Man rekomendavo gydytis Los Andžele. Ištyrė nuodugniai, apžiūrėjo kaulų ir kitokie specialistai. Versijų įvairių buvo, bet konkrečiai atsakyti ir ten negalėjo", - sakė mergina.

Šypsosi, kad ligoninėje pasijuto kaip žvaigždė: maloni aplinka, dėmesingas personalas, išsamūs tyrimai. Ten pacientas, pasak Linos, yra karalius. Gydytojas savo pacientui organizuoja tyrimus, laukti neteko jokioje eilėje, sudarytos sąlygos per trumpą laiką išsitirti, branginamas ne tik gydytojo, bet ir paciento laikas.

„Toje ligoninėje gydosi žvaigždės, bet pati jaučiausi ne prasčiau. Prieš operaciją jau būni išsityręs viską. Paskiriamas konkretus laikas operacijai. Man pasakė, kad jei gerai jausiuosi, vakare išleis namo", - juokiasi paciente neilgam tapusi Lina.

Gydymo paslaugos kainuoja tūkstančius

Atėjus operacijos laikui, mergina buvo nuvesta į palatą, kuri savo prabanga priminė penkių žvaigždučių viešbutį. Joje buvo visa reikalinga įranga paciento būklei stebėti.

Linai buvo atlikta operacija. Gydytojas vis užeidavo paklausti apie pacientės savijautą. Mergina pasakojo, kad gydytojų darbo krūviai taip pat dideli, tačiau ir atlyginimai dideli. Medicinos darbuotojams mokami vieni didžiausių atlyginimų.

„Be sveikatos draudimo Amerikoje - nė iš vietos. Jų yra keletas rūšių. Laimė, kad darbe buvau apdrausta geresniu draudimu. Turėjau galimybę bet kurioje Amerikos dalyje rinktis tokią gydymo įstaigą ar gydytoją, kokius noriu. Pigesnis draudimas suteikia galimybę gydytis ar tirtis tik konkrečiai nurodytoje įstaigoje", - pasakojo mergina.

Už parą, praleistą ligoninėje, bei operaciją su tyrimais merginai teko susimokėti apie penkis tūkstančius dolerių savų pinigų bei dar trisdešimt tris tūkstančius apmokėjo draudimas. Draudimas neapmoka visų medicininių paslaugų.

„Labai rimtos ligos kainuotų papildomai labai brangiai, net jei ir turi gerą draudimą. Liūdna situacija, kai žmonėms, dirbusiems visą gyvenimą ir svajojusiems, kaip išėję į pensiją keliaus po pasaulį, visos gyvenimo santaupos išleidžiamos gydymui", - pasakojo mergina. Jos žodžiais, Amerikoje nedarbingumo dėl ligos laikas išskaičiuojamas iš atostogų. Palygino, kad motinystės atostogų moterims suteikiama itin mažai - 12 savaičių.

Traukia tėvų namai

Pasak Linos, Amerikoje gyvenimas - gražus, jei tik yra galimybių ir laiko pakeliauti ir pamatyti gamtą. Šalia kalnai, už kelių kilometrų yra jūra, palmės.

„Prie žmonių bendravimo nepripratau. Ten nepriimtina užbėgti kavos puodeliui. Tai turi būti suplanuota. O jei pas bičiulį atėjai ne pagal grafiką, jis bus nepatenkintas", - patirtimi dalijosi mergina.

Sugrįžus į Lietuvą jai pirmiausia į akis krito tai, kad čia daugiau žmonių susirūpinusiais, liūdnais veidais.

Svarstė, gal įgyvendins svajonę ir mokysis mediko profesijos, tačiau nuo to atbaido mažas atlyginimas.

„Pradedu dirbti vienoje Vilniaus gydymo įstaigų administracinį darbą, panašų kaip Amerikoje, tik atlyginimas tris kartus mažesnis. Teks priprasti. Namų ilgesys buvo didžiulis. Supratau, kad ne viską galima nusipirkti už pinigus", - nusišypsojo Lina.

 

www.skrastas.lt

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai