To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Savo gydytojo praktikoje aš tik kartą padariau klaidą...

- Savo gydytojo praktikoje aš tik kartą padariau klaidą.
- Kokią gi?
- Išgydžiau pacientą per du vizitus, o po to sužinojau, kad jis milijonierius.

  • Vartokite kuo įvairesnius ir skirtingų spalvų vaisius ir daržoves.  Geriausia juos valgyti šviežius, tačiau jei nėra galimybių, tinka ir virti, troškinti, šaldyti (tik ne sūdyti ar ...

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Pasaulyje gimdos kaklelio vėžys yra antra pagal dažnį moterų mirties nuo vėžio priežastis po onkologinių krūties ligų.

Vietoje reabilitacijos – sausas davinys

Ligonių kasos kelialapis ambulatorinei reabilitacijai trokštamų procedūrų negarantuoja. Tuo įsitikino Panevėžio fizinės reabilitacijos centre sveikatą sustiprinti vylęsis Vidmantas Palskys. Procedūroms už daugiau nei 900 litų siuntimą iš Teritorinės ligonių kasos gavusiam panevėžiečiui ne tik taip ir neteko pasimėgauti baseino ar perlinių vonių malonumais, bet ir dvi savaites vargti kelis kartus per dieną važinėjant į gydymo įstaigą.

Lūkesčių nepateisino

„Gavau grynai „sausą davinį" - nei baseino, nei perlinės vonios. Nei vandens masažo. Naudos turėjau nebent iš nugaros masažo ir purvo vonių. Ir visa tai - už 925 litus", - stebėjosi iš Teritorinės ligonių kasos siuntimą procedūroms Panevėžio fizinės reabilitacijos centre gavęs V.Palskys.

Daugiau nei 40 metų aukštos įtampos pastočių montuotoju išdirbusį panevėžietį seniai vargina sąnarių skausmai. Vyriškis pasakoja tikėjęsis, kad Ligonių kasos skirtieji 925 Lt bus pakankama suma atstatyti jėgoms.Pacientui teko nusivilti sužinojus, kad Fizinės reabilitacijos centras jam už solidžią sumą paskyrė kineziterapijos, fizioterapijos, purvo, biomechaninės stimuliacijos bei dar keletą kitų, vyro nuomone, menkaverčių procedūrų.

„Paprašiau slaugytojos nurodyti kiekvienos procedūros kainą. Nors ne mano, o mokesčių mokėtojų pinigai, vis tiek įdomu, kam jie išleidžiami. Pažadėjo rytojaus dieną įkainius surašyti, bet taip ir nesulaukiau. Ėmė aiškinti, kad atsinešiau ligonio krepšelį, o nei kiek, nei kam iš jo kliuvo, taip ir liko neaišku", - per mažai procedūrų už solidžią sumą įtarė gavęs V.Palskys.

Vyriškis tvirtina į painią medicinos sistemą būtų nebesigilinęs, jei ne personalo akibrokštas.

„Ponai, prašiau, tokius pinigus atsinešiau, jūs man bent tarpus tarp procedūrų sutrumpinkit - nuo vienos iki kitos kelias valandas turiu laukti. Man tik atrėžė: čia ne pinigai - nepatinka, visai galime išbraukti. Gal jie rubliais verčia, jei 925 Lt - ne pinigai?" - jautėsi įžeistas V.Palskys.

Vyriškis teigė nesuprantąs piniginės painiavos medicinoje - sanatorijoje Birštone besigydanti žmona už 100 litų per dieną ne tik tris kartus maitinama, apgyvendinta dviviečiame kambaryje, bet ir mėgaujasi bent šešių rūšių procedūromis. „O aš užuot sveikatą pastiprinęs tik nervus pagadinau", - mano pacientas.

Medikams reikia atlyginimų

Panevėžio fizinės reabilitacijos centro vadovo Jono Laurinaičio teigimu, Ligonių kasos siuntimas pacientui nesuteikia teisės už nurodytą sumą savo nuožiūra pasirinkti procedūrų. Kiek ir kokių paslaugų turi būti suteiktą ligoniui, pagal jam išduotą siuntimą nustato sveikatos apsaugos ministro įsakymas.

„Sakėme ir Ligonių kasai, kam jūs rašote tą kelialapio kainą, jei tarp jos ir sveikatos apsaugos ministro įsakyme nurodytų procedūrų yra aiškus neatitikimas - todėl žmonėms ir kyla klausimų", - pripažino J.Laurinaitis.

Anot centro vadovo, V.Palskiui netgi buvo paskirta daugiau nei privaloma procedūrų. Vyriškis esą vietoje ministro įsakyme reglamentuotų 14 fizioterapijos procedūrų gavęs dvejomis daugiau, papildomai jam atliktas ir pneumobaro masažas, Likėnų purvo procedūros. Anot J.Laurinaičio, ligonis už tokią „labdarą" reabilitacijos centrui turėtų tik padėkoti.

„Mes nebūtume jokio nusikaltimo padarę už tą sumą tedavę tik tiek, kiek numatyta ministro įsakymu", - tvirtino J.Laurinaitis. Centro vadovas neslėpė, jog Ligonių kasos už pacientą sumokama suma paskirstoma ne tik procedūroms.

„Jei ligonis galvoja, kad visu tuos 925 litus atiduosime jo procedūroms, labai žiauriai klysta. Mes iš tų pinigų dar turime medikus išlaikyti, kad į Airiją neišvažinėtų, sumokėti mokesčius. Kitoje įstaigoje už tuos pačius pinigus pacientas būtų gavęs gerokai mažiau fizioterapijos procedūrų, todėl jam dejuoti ir skųstis yra paprasčiausiai nekorektiška", - įsitikinęs J.Laurinaitis.

Anot jo, reabilitacijos centras kasmet sulaukia vis daugiau pacientų su siuntimais iš Ligonių kasos. Pernai įstaiga sulaukė 780 tokių klientų, prieš porą metų ambulatorine reabilitacija pasinaudojo dvigubai mažiau ligonių.

„Jei, nepaisant finansinės krizės, Ligonių kasa skirs ne mažiau ambulatorinės reabilitacijos kelialapių, mes pacientams ir toliau teiksime ministro įsakyme nurodytas procedūras, o ne tas, kokių patys pageidauja. Gal žmonės galvoja, kad medikams atlyginimų nereikia?" - pareiškė J.Laurinaitis.

Apklausiami pacientai

Dėl nepatogaus procedūrų grafiko kas kelios valandos į medicinos įstaigą priverstiems vaikščioti pacientams centro vadovas irgi nieko paguodžiamo negalėjo pažadėti.

„Negali visas 100 pacientų vienu metu atėję gauti tą pačią paslaugą. Panevėžys - ne tokia jau didžiulė teritorija. Reikalui esant žmonės ir po kelis kartus per dieną pas mus atvažiuoja", - aiškino J.Laurinaitis.

Centro vadovo nuomone, dažniausiai jų įstaigai pretenzijas reiškia įpratusieji visur ir viskuo skųstis. Neva pagrindinės įstaigos paslaugų pirkėjos - Panevėžio teritorinės ligonių kasos - gruodį atliktoje anoniminėje apklausoje 99 proc. pacientų tvirtino likę sužavėti paslaugų kokybe.

Panevėžio teritorinė ligonių kasa išvadas apie fizinės reabilitacijos centro teikiamų paslaugų kokybę ketina pateikti vasario pradžioje. Pasak Ligonių kasos ekspertizių ir audito skyriaus vedėjos Reginos Venskienės, pacientai apklausiami ne tik anoniminėmis anketomis. Ligonių kasos kelialapiais ambulatorinei reabilitacijai pasinaudojusiems žmonėms klausimynai išsiųsti paštu. „Galutines išvadas padarysime palyginę abiejų apklausų rezultatus", - teigė R.Venckienė.

 

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai