To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Gydytojas ramina pacientą...

Gydytojas ramina pacientą:
- Jums visai neskaudės. Pažiūrėkite į šį švirkštą - jo adata visiškai buka.

  • Naudokite dezodorantą vietoj antiperspiranto, nes pastarieji gali įtakoti krūties vėžio atsiradimą.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Genetiniai rizikos faktoriai – tyrimai įrodė, kad 10 proc. krūties vėžio atvejų yra paveldimi, dauguma dėl mutacijų BRCA1 ir BRCA2 genuose.

Unikali ragenos transplantacija sugrąžino regėjimą

Nors Lietuvoje ragenų persodinimo operacijos atliekamos seniai, gruodžio 19 d. Kauno medicinos universiteto klinikų Akių ligų kliniką paliko ypatinga pacientė - unikalios tranpslantacijos operacijos dėka pacientė atgavo regėjimą.

„Šios pacientės situacija - labai reta. Pacientė viena akimi dėl atšokusios tinklainės nematė visai, kita - tik skyrė šviesą nuo tamsos, todėl buvo visiškai priklausoma nuo kitų žmonių pagalbos. Toje dar vos vos matančioje akyje sudrumstėjo ragena, kas neleido šiai moteriai matyti. Todėl buvo priimtas sprendimas pakeisti šiai pacientei jos pačios ragenas - sąlyginai skaidrią rageną persodinome į tą šiek tiek matančią akį ir moteris vėl ėmė matyti. O rageną, kuri buvo drumsta, mes perkėlėme į nematančią akį, kuri bet kokiu atveju nebegalėjo matyti. Šitokiu, labai retai visame pasaulyje pasitaikančiu būdu, visiškai akla pacientė atgavo regėjimą viena akimi - dabar ji regi tiek, kad gali būti savarankiška. Tik buvęs visiškai aklas žmogus gali suprasti, ką reiškia atgauti regėjimą" - pasakojo operaciją atlikęs akių ligų klinikos vadovas, prof. Vytautas Jašinskas.

Pasak operuotos kaunietės Vandos Celiešienės, vienos akies tinklainė jai atšoko daugiau nei prieš 30 metų, tada ji apako viena akimi. Laikui bėgantnusilpus ir antrajai akiai, moters gyvenimą apgaubė beveik visiška tamsa. „Keletą pastarųjų metų prieš operaciją beveik visiškai nieko nemačiau - viena akimi galėjau atskirti tik šviesą, rūką. Kai apakau, nebegalėjau niekur pati eiti, teko išeti iš darbo, negalėjau net matyti mane gydžiusių daktarų. Atsibudusi po operacijos viena akimi išvydau viską ir dėl to esu neapsakomai laiminga", - kalbėjo V. Celiešienė.

Pirmoji ragenos persodinimo operacija pasaulyje atlikta 1905m. Per metus Lietuvoje atliekama 40-50 ragenos persodinimo operacijų, tačiau poreikis yra dešimt kartų didesnis - dėl aklumo jų reikėtų atlikti 400-500 pacientų per metus. Prof. V. Jašinsko teigimu, dėl donorinių ragenų trūkumo persodinimo operacijų dažnis Lietuvoje yra daug mažesnis nei kitose Europos šalyse - Europoje 100000 gyventojų tenka 12 persodintų ragenų, tuo tarpu Lietuvoje - tik 1. Pasak prof. Vytauto Jašinsko, kai kurie pacientai regėjimą gali atgauti tik persodinus rageną.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai