To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Ateina žmogus pas vidaus ligų gydytoją ir skundžiasi...

Ateina žmogus pas vidaus ligų gydytoją ir skundžiasi:
- Daktare, negaliu daugiau, taip pilvą skauda. Daktaras ir klausia:
- Gal suvalgei ką negero ar ...?
- Kai buvau miške, uogą kažkokią surijau.
- Palauk, palauk. O kas buvo ten per uoga?
- Tai, kad neįžiūrėjau, daktare...
- O, tai tu turėjai eiti ne pas mane, o pas akių gydytoją.

  • Per dieną suvalgykite apie 400 gramų daržovių ir vaisių (išskyrus bulves). Jie padės  išvengti nutukimo, sumažins vėžio riziką, cholesterolio kiekį kraujyje, aprūpins organizmą ...

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Žmogaus somatinėse (kūno) ląstelėse yra 46 chromosomos (katės - 38, o bulvės - 48 chromosomos), šis skaičius vadinamas diploidiniu (2n) chromosomų rinkiniu.

Mokslininkai griauna verslininkų mitus

Kauno technologijos universiteto (KTU) Maisto instituto atlikto tyrimo duomenimis, pasterizuotas įvairių šalies perdirbėjų pienas dažniausiai netenka dalies vertingiausių savo savybių.

Ištyrus vienuolika 2,5 ir 3,5 proc. riebumo pieno pavyzdžių paaiškėjo, kad 9 atvejais juose beveik nelieka didžiausią pieno vertę sudarančių sveikos struktūros išrūginių baltymų. Anot tyrimo vadovės, KTU Maisto instituto fizikinių cheminių tyrimų skyriaus vedėjos dr. Galinos Garmienės, pieno šiluminio apdorojimo metu vyksta esminiai pieno savybių pokyčiai, kurių metu pasikeičia ir pagrindinės pieno sudėtinės dalies - baltymų struktūra ir šie praranda savo biologinį aktyvumą.

„Atliktas tyrimas parodė, kad 9 iš 11 pavadinimų pienas po perdirbimo praranda vertingiausias žmogaus organizmui savybes - smarkiai sumažėja nedenatūruotų išrūginių baltymų kiekis, taigi natūralu, jog kyla daug klausimų dėl vartotojus pasiekiančio pieno vertės", - paaiškino mokslininkė.

Pasak jos, pieno išrūginiai baltymai yra vertingiausia pieno baltymų sudėtinė dalis dėl didelio kiekio deficitinių nepakeičiamų aminorūgščių - lizino, metionino, treonino ir cisteino, tačiau šildant pieną jie suyra greičiausiai.

„Atlikto geriamojo pieno tyrimo metu nustatyta, kad dauguma atvejų naudojamos technologijos neapsaugo išrūginių baltymų nuo denatūracijos ir vartotojai geria virintą pieną, iš dalies netekusį vieno svarbiausių komponento, suteikiančio pienui biologinę vertę", - sakė G. Garmienė.

G. Garmienės teigimu, galutinį vartotoją iš parduotuvių lentynų pasiekiančio pieno kokybė didžia dalimi priklauso ir nuo iš ūkių superkamo pieno.

„Kuo prastesnės kokybės žaliavinis pienas, tuo aukštesnėje temperatūroje jį tenka apdoroti. Svarbu, kad pamelžtas pienas būtų nedelsiant atšaldomas, nes kuo ilgiau ir kuo aukštesnėje temperatūroje jis laikomas, tuo sparčiau piene dauginasi bakterijos", - mokė mokslininkė.

Anot jos, natūralu, jog didieji šalies ūkiai turi modernią pieno melžimo ir šaldymo įrangą, užkertančią bakterijų dauginimąsi, kuri smulkiesiems ūkininkams dažnai būna pernelyg brangi, taigi žaliavinio pieno kokybė gali smarkiai skirtis priklausomai nuo ūkio. Visgi, pasak atlikto pieno tyrimo vadovės, atsakomybę dėl pieno kokybės turėtų prisiimti ir pieno perdirbėjai.

KTU Maisto institute tirta vienuolika skirtingo šiluminio apdorojimo įvairių gamintojų pieno mėginių. Darbas atliktas KTU Maisto instituto Chemijos, Mikrobiologijos ir Juslinės analizės laboratorijose.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

saunuoliai, patikrino tai ka jau nuo vaikystes zinojom... tik vat naujoji karta, miestieciai, reikia jiems mat netinginiaut ir patikrint, nu saunuoliai, ka daugiau nepridurti, svarbu randa uzsiemima.

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai