To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Anoreksikų palata. Antrame aukšte seselė siurbia grindis...

Anoreksikų palata. Antrame aukšte seselė siurbia grindis. Iš pirmo aukšto pasigirsta balsas:
- Išjunkit siurblį, Juozą prie lubų prisiurbėt!

  • Nevalgykite daugiau negu 3g druskos per dieną, nes didelis natrio kiekis kraujyje gali būti viena iš hipertenzijos priežasčių.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • 10 proc. sumažėjus alkoholio kiekiui vienam gyventojui, 20 proc. sumažėja vyrų mirtingumas nuo ligų, susijusių su alkoholio vartojimu, ir 5 proc. – visų savižudybių ir ...

Besilaukiančios mamos – darbingesnės?

Lietuva bene vienintelė šalis pasaulyje, suteikianti tokias ilgas - 114 savaičių (dvejus metus) - nėštumo ir gimdymo bei vaiko priežiūros atostogas. "Sodros" specialistai pastebi, kad itin padidėjo išmokos, skirtos nėštumo ir gimdymo bei vaiko priežiūros pašalpoms mokėti.

 

 

Atostogos ilgėja, pašalpos didėja

Kitose šalyse nėštumo ir gimdymo bei vaiko priežiūros atostogos kur kas trumpesnės nei Lietuvoje. Pavyzdžiui, norvegams suteikiamos 48, anglams - 39, airiams - tik 26 savaitės.

Toks dėmesys būsimoms mamoms Lietuvoje, be abejo, gerina valstybės įvaizdį, džiugina tautiečius. Dažniau šypsosi mažyliai, matydami šalia mamą ar tėtį, džiaugiasi gimdytojai, galėdami kuo ilgiau patys auginti savo atžalas. Pasigirti galime ir kaskart didinamomis išmokomis tėvams. Net 100 proc. pašalpos gavėjo kompensuojamojo uždarbio dydžio mokama motinystės pašalpa ir motinystės (tėvystės), kol vaikui sukanka vieni metai.

Deja, šioje idilėje yra tamsių dėmelių.

Rekordinės algos

Pasak "Sodros" Kauno skyriaus direktoriaus pavaduotojų Aliutės Meškuotienės ir Jūratės Bakanienės, jau kuris laikas Įmokų ir Pašalpų bei nedarbingumo kontrolės skyrių specialistai pastebi, kad smarkiai išaugo išmokos, skirtos nėštumo ir gimdymo bei vaiko priežiūros pašalpoms mokėti.

Vien Kaune per pirmą šių metų pusmetį išmokėta motinystės ir motinystės (tėvystės) pašalpų 42 mln. litų daugiau nei pernai per tą patį laikotarpį. Liūdniausia, kad iš "Sodros" biudžeto vis daugiau pinigų tenka išmokėti ne tik dėl to, kad išsiplėtė pašalpų gavėjų ratas ar padaugėjo gimdančių mamų. Daugėja darbdavių, kurie besilaukiančioms mamoms tuo laikotarpiu, kai skaičiuojamas būsimų mamų pašalpų dydis, padidina atlyginimus net keliolika kartų. Keisčiausia, kad didelius atlyginimus išgali mokėti net tokios neverslios įstaigos kaip gyvenamųjų namų bendrijos. Viena jų savo direktorei, besilaukiančiai kūdikio, už reikiamą pašalpai skaičiuoti ketvirtį priskaičiavo beveik 20 tūkst. litų atlyginimą, nors prieš tai pateiktuose dokumentuose atlyginimas buvo mažesnis. "Sodra" priskaičiavo beveik 29 tūkst. litų nėštumo ir gimdymo atostogų pašalpą. Be to, "Sodra" mokės motinystės (tėvystės) pašalpą už vaiko iki dvejų metų priežiūros atostogas. Iki vienų metų - 100 proc. dydžio, o nuo vienų iki dvejų metų - 85 proc. dydžio pašalpą pagal priskaičiuotas pajamas.

Specialios paskirties įmonės

"Sodros" specialistų nuomone, pavarčius draudėjų teikiamus dokumentus, susidaro įspūdis, kad kai kurios bendrovės tarsi tam ir įsteigtos, kad įdarbintų tik besilaukiančias mamas. Padirbėjusios pusmetį, darbuotojos viena po kitos išeina nėštumo ir gimdymo atostogų. O jų atlyginimas, beje, siekia maksimalų dydį, pagal kurį skaičiuojama pašalpa.

Dažnas tautietis turbūt pradės burnoti - negi gaila vaikams. Juk jie - mūsų ateitis. Kontrargumentų nebūtų, jei tokio dydžio išmokos būtų mokamos nenusižengus įstatymui. Kas gali paneigti, kad darbdaviai įdarbina ir didelius atlyginimus moka tik savo gerų bičiulių žmonoms arba toms moterims, kurios gautą išmoką iš "Sodros" pasidalija su jais.

Atliekami tyrimai

Kiti oponentai mėgins įrodyti, kad toks pasipinigavimas - nekaltas dalykas. Juk tie pinigai ne atskiro žmogaus, o valstybės.

Toks mąstymas - sovietinis reliktas, kai valstybę tapatinome su bendru katilu. Šiandien jau suvokiame, kad valstybė esame mes patys. Bet vėlgi dosnūs norime būti nuskriausdami kitus. Juk nepagrįstai padidinus atlyginimą siekiama gauti naudos iš valstybinio socialinio draudimo fondo biudžeto. Kyla klausimas, kuo blogesnės tos mamos, kurios neturi galimybės pasididinti atlyginimų, o kartu - ir motinystės pašalpų. Kita vertus, "Sodros" biudžetas - ne neišsenkantis aruodas. Jei iš jo nesąžiningai semsime, nuskriausime patys save.

Pasak "Sodros" specialistų, į įstaigą patekę dokumentai yra tikrinami ir analizuojami. Pastebėjus bet kokį pažeidimą dėl neteisingai mokamų įmokų ar kilus įtarimui, kad siekiama gauti naudos iš valstybinio socialinio draudimo fondo biudžeto, kreipiamasi į Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybą. Pastaroji atlieka tyrimą ir neteisėtai gautas išmokas stengiasi sugrąžinti į biudžetą.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai