To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Užsigalvojęs, išsiblaškęs gydytojas priima pacientą...

Užsigalvojęs, išsiblaškęs gydytojas priima pacientą:
- Gydytojau, man labai skauda galvą.
- Seniai?
- Nuo gimimo!
- O prieš tai jūs gerai jautėtės?

  • Valgykite liesus pieno produktus. Juose daug netukinančių baltymų ir nėra sočiųjų riebalų, kurie tukina ir kenkia kraujagyslėms.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Alkoholio vartojimas nėštumo metu yra dažniausia apsigimimų, vystymosi, augimo ir elgesio sutrikimų priežastis. Šis sindromas sukelia vaikui sunkių, nesugrąžinamų pakenkimų.

Ašarų takų ligos

Dažnai sakoma, kad paverkti - labai sveika. Tačiau nuolatos ašarojančios, o vėliau ir pūliuojančios akys gali būti net keletos ligų požymis. Jei tai tik akių uždegimas, pakaks savaitę kitą pasigydyti akių lašais, bet jei tai ašarų takų uždegimas, vien lašiukai nepadės. Vaikams ašarų takus teks praplauti ir zonduoti,o suaugusiems juos gali tekti net operuoti.

Kūdikių ir pagyvenusiųjų liga

Kai mes verkiame, ašaros gaminasi ašarų liaukoje, kuri yra viršutiniame akiduobės kraštelyje, tačiau įprastai mūsų akis drėkina pridėtinės mažos ašarų liaukutės. Jos nuolat išskiria ašaras. Ašarų sekretas nuplauna akį, kovoja su infekcija bei maitina rageną. Normaliomis sąlygomis ašaros iš junginės maišo dviem ašarų kanalėliais, esančiais viršutinio ir apatinio vokų pakraščiuose, nuteka į ašarų maišelį, po to ašarų nosies kanalėliu - į nosį. Tačiau kartais vienoje ar kitoje ašarų kelio atkarpoje susidaro kliūtis ir ašaros nebegali nutekėti. Ašaroms susikaupus ašarų maišelyje, greitai įsimeta infekcija, kuri, negydant sukelia pūlingus ašarų takų uždegimus. Gydytoja oftalmologė Dalia martišienė pastebi, kad ašarų takų ligomis serga 3-6 proc. visų oftalmologinių pacientų. Pasak gydytojos, ašarų takų ligos dažniau yra kūdikių ir pagyvenusių žmonių problema.

Nuo ašarojimo iki sepsio

Gydytoja oftalmologė Virginija Petkienė teigia, kad naujagimiams ašaros dažniausiai nenubėga dėl įgimtų funkcinių kliūčių. Kūdikis gali gimti, atrodo, visiškai sveikomis akimis. Tačiau po savaitės, 10 dienų išryškėja ašarojimas. Ašarų prisirenka pilnas pilnas ašarų maišelis. Akys pradeda ašaroti, o vėliau ir pūliuoti, nes ašarų maišelyje išsivysto infekcija. Tik gimusių vaikučių ašarų takai yra panašūs į suaugusiųjų, tačiau jiems apatinėje ašarų nosies latako dalyje yra membrana. Pirmą antrą gyvenimo savaitę ji turėtų plyšti arba sunykti. Tačiau taip atsitinka ne kiekvienam. Tada ją suardyti reikia mechaniškai. V.Petkienė teigia, kad akių ašarojimas gali būti ir junginės uždegimo priežastis. Palašinus vaistukus po savaitės visos problemos išsisprendžia. Tačiau jei yra ašarų takų nepraeinamumas, uždegimas praeina, o ašarojimas išlieka. Nustojus lašinti lašiukus, parėjus kelioms dienoms akis ir vėl pradeda pūliuoti, nes ašaros nenuteka jiems skirtais kanalais. Pasak gydytojos, jei tėveliai laukia, vėl bando gydytis lašiukais, užsistovėjusios ašaros išplečia ašarų maišelį, kur gali vystytis pūlingas procesas. Kūdikiui tai labai pavojinga, nes galimos pačios įvairiausios komplikacijos iki sepsio ir meningito.

Lašiukai nepadeda

Kaip jau minėta, naujagimiams ašarojimą sukelia neištirpusi membrana, kuri trukdo ašaroms iš ašarų kanalo patekti į maišelį. Tačiau jis gali būti ir sąaugų, kurios neleidžia laisvai pratekėti ašaroms, priežastis. Gydytoja Virginija Petkienė sako, kad tokiems vaikams lašiukai padėti negali, tačiau nesunkiai gali pagelbėti akių gydytojai. Ašarų takuose susidariusias kliūtis galima pašalinti juos praplaunant ar zonduojant. Oftalmologė pro ašaros akutę įveda ploną zondą, kurio pagalba, leidžiant fiziologinį skystį, pirmiausiai patikrinama, ar ašarų kanale yra kliūčių. Kartais ašarojimo priežastis gali būti ausų, nosies, gerlės ligos, nosies pertvaros defektai, siaurenė nosies landa, vyresniems vaikams akių ašarų uždegimus sukelia adenoidai. Jei ašarų takuose jokių kliūčių nerandama, vaikučiai siunčiami konsultuotis pas kitus gydytojus. Jei ašarojimo priežastis yra pačiuose ašarų takuose, vaikučiams padeda jų praplovimas ir zondavimas. Jei liga nėra įsisenėjusi, nevyksta pūlingi procesai, pakanka vienos procedūros, jei liga užleista, zonduoti gali tekti keletą kartų.

Zondavimas nekenkia regėjimui

Ši procedūra nėra skausminga, nes akys yra nuskausminamos. Pasak gydytojos, vaikui tikrai visiškai neskauda. Ligoninėje vyresniems vaikams ašarų takus galima zonduoti ir taikant lengvą narkozę. Tai daroma lengvoje narkozėje. Kai gydytoja V.Petkienė pradėjo dirbti, akių kanalų zondavimas buvo tarsi stebuklas. Kartą praplovei ir ašarojimas bei pūliai dingo. Dabar, kai susiduriama su stafilokokine infekcija, atsparumu vaistams, situacija sudėtingesnė. Labai dažnai greta ašarų takų uždegimo dar sergama ausų uždegimu, sloga ir kitomis ligomis. Prieš daugiau nei trisdešimt metų, kai gydytoja tik pradėjo dirbti, vaikų, kuriems būdavo ašarų karų uždegimas pasitaikydavo labai retai - 2-3 per metus. Dabar, pasak V.Petkienės, zonduojama apie 20 proc. vaikų ir net trečdalį gulinčių Vaikų ligoninės Naujagimių skyriuje. Gydytoja teigia, kad ašarų takų zondavimas pažeisti akies obuolį arba pakenkti regėjimui negali. Užsienyje medikai linkę masažuoti ašarų kanalėlį bent jau kol vaikui sueis pusė metų. Jei ašarojimas neprateka, yra atliekama gana traumuojanti operacija, tokia, kaip suaugusiems. Zondavimas nėra tokia sudėtinga ar pavojinga procedūra, kad reiktų šitiek laukti. Suaugusiems zondavimas neefektyvus. Jei vaikų ašarų takų nepraeinamumas yra gydomas zondavimu, tai suaugusiems dažniau taikomos operacijos. Gydytoja Dalia martišienė sakė, kad suagusiems ašarų takus taip pat galima zonduoti, tačiau tai būna visiškai neefektyvu. Praeina kelios savaitės ir vėl viskas atsinaujina, zonduojant mechaniškai padarytos angos vėl užauga. Suaugusiems ašarotekį, o vėliau ir pūlingą ašarų maišelių uždegimą gali sukelti jau visiškai kitokios priežastys, nei vaikams. Ašarų takų nepraeinamumo priežastimi gali būti amžiaus pokyčiai, traumos, apatinio akies voko išvirtimas į išorę, chroniniai voko krašto ar odos uždegimais, randų apatiniame voke, senatvinė voko atrofija ir kitos priežastys. Ašarotekio priežastis gali būti ir ašarų kanalėlių, ašarų maišelio ar ašarų nosies kanalo susiaurėjimas, svetimkūniai juose.

Gydo tik operacija

Ašarų drenažinėje sistemoje esančios kliūtys gali sukelti ašarų maišelio uždegimą. Jei kliūtis išlieka ilgą laiką, ašarų maišelio turinys, negalėdamas nutekėti, užsistovi, į jį patenka infekcija, vystosi pūlingas ašarų maišelio uždegimas. Jis išplinta į aplinkines vokų ir nosies kampo sritis. Vokas ištinsta, parausta, tampa skausmingas, pakyla temperatūra, ašarų maišelis nuo jame esančio gausaus turinio išsipučia, sienelės išplonėja. Suaugusiems lėtinis pūlingas procesas ašarų takuose gali sukelti regėjimui pavojingas komplikacijas, pavyzdžiui, pūlinę ragenos opą. Smulkios kliūtys ašarų takų sistemoje ir suaugusiems bus pašalinamos zonduojant, tačiau esant ašarų maišelio uždegimui, ypač jei jis pūlingas, pacientams ligoninėse atliekama sudėtinga ašarų takų operacija.

Silikoniniai ašarų vamzdeliai

Užsienyje dalinis ašarų takų nepraeinamumas be pūlingo ašarų maišelio uždegimo yra gydomas taikant rekonstrukcinę ašarų takų operacija. Į ašarų takus yra įvedami 1,1 milimetro skersmens silikoniniai vamzdeliai. Ašarų takuose jie paliekami pusei metų. Per tą laiką aplink juos formuojasi jungiamasis audinys. Taip yra padedama atsikurti natūraliam ašarų latakui. Pašalinus vamzdelius lieka 1 milimetro dirbtinis ašarų kanalas.

Savigyda baigiasi grybeliu

Akių gydytojos pradėjus ašaroti ar pūliuoti akims pataria nesigydyti patiems, o kreiptis į medikus. Neretai savigyda oftalmologes pastato į beviltišką situaciją skiriant medikamentinį gydymą. Kol ateina pas gydytoją, pacientai išbando praktiškai visus akių lašus, tarp jų - ir antibiotikus. Medikės nebežino, kokius vaistus paskirti, kad šie būtų efektyvūs, nes neteisingai vartojant vaistus, jie infekcijos nebeveikia. Negana to, dėl besaikio antibiotikų vartojimo gali išsivystyti akių grybelis.

 

Daugiau apie akių ligas.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

REKLAMINIS IRASAS - ISTRINTA

Sveiki,pries menesi pradejo skaudeti kairiaja aki,pastebejau ,kad ji paraudusi,truputi patinusi,dar atsiranda akyje juosteles jos man trugdo,erzina....ka galetumet patati???? Aciu

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai