To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Studentas gydytojui...

Studentas gydytojui:
- Daktare, padėkite, aš apsinuodijau!
- Kaip tai atsitiko?
- Iš pradžių mes išgėrėm degtinę, paskui vyno, tada alaus, o po to aš apsinuodijau sausainiu...

  • Kūdikiui nuo 3 sav. iki 1,5 metų duokite po 500 TV vitamino D per dieną rachito profilaktikai.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Nuo krūties vėžio per savaitę miršta 11 moterų. Laiku gydant 90 proc. moterų pasveiksta.

Būti nuogam – rimtas savitvardos išbandymas

Nudizmas - kai kuriems įprastas, tiesa, šiek tiek keistas gyvenimo stilius. Kaip tai veikia aplinkinius, dažnai sutrinkančius nuo keistai besielgiančių žmonių?

Toleruoti ar netoleruoti?

Baimė kyla iš nežinojimo, o nežinojimas - iš klaidingų visuomenėje įsišaknijusių stereotipų, nenorėjimo pripažinti kitokio požiūrio ar tiesiog informacijos trūkumo. Kad neištiktų šokas, užsukus į vedybų jubiliejų švenčiančių sodo kaimynų kiemą, kviečiame iš arčiau susipažinti su nudizmo reiškiniu.

Į klausimus atsako gydytojas psichoterapeutas seksologas Viktoras Šapurovas.

Kas yra nudizmas?

Tai yra žmonių gyvenimo stilius. Viešose vietose, pvz., paplūdimyje, o dažnai ir namuose, jie vaikšto visiškai nusirengę, panašia dvasia auklėja ir savo vaikus. Praktikuojantys nudizmą paprastai geba išlikti santūrūs ir orūs toje aplinkoje, kur daugeliui tai būtų sudėtinga. Nudistai nebijo savo ir kitų žmonių nuogumo, moka taip suvaldyti savo jausmus, kad tai netrukdytų bendrauti, sugeba seksualiai nesusijaudinti būdami nuogi tarp kitų nuogų priešingos lyties atstovų.

Kaip gimė nudizmas?

Manoma, kad žmonių rūbai atsirado ne nuogam kūnui uždengti, bet todėl, kad žmonių populiacija paplito po visą pasaulį, taigi atkeliavo į vietoves, kur šalta. Paskui prisidėjo ledynmetis, reikėjo atlaikyti atšiauresnes sąlygas. Tai, kad rūbai pridengia kai kurias vietas, žmogus suvokė vėliau. O iš pradžių, būti tokiu kaip gamta sutvėrė, buvo natūrali žmogaus būsena.

Kuo nudizmas skiriasi nuo ekshibicionizmo?

Ekshibicionizmas yra būsena, kai žmogus demonstruodamas savo lytinius organus kitiems, dažniausiai vyrai merginoms, sukelia išgąstį, susidomėjimą, nuostabą ir dėl to patiria seksualinį malonumą. Netikėtai jo nuogumo užkluptos nepažįstamos moters reakcija ekshibicionistui sukelia erekciją ir orgazmą. Su nudizmu tai absoliučiai nieko bendro neturi. Jeigu nudistų paplūdimyje atsiranda pora, užsiimanti seksu, ji iš ten išprašoma.

Ar saugu į nudistų paplūdimį vestis atžalą?

Nudistų vaikai namuose mato savo tėvus nusirengusius, vėliau vedasi juos kartu į nudistų paplūdimius. Jei prie tokios gyvensenos nepratusį vaiką nutempsime į nudistų paplūdimį tada, kai jam jau 15 metų, tai, be abejo, gali jam sukelti šoką. O kai vaikas įpratęs prie nuogo kūno nuo vaikystės, tai paauglystės laikotarpiu jis nebus šokiruotas patekęs į tokią aplinką.

Ar tinkamai elgiasi tėvai, nuo vaikystės formuodami savo vaikams nudistinę pasaulėžiūrą, o ne leisdami jiems patiems, kai taps suaugę, pasirinkti?

Pasaulyje nudistų tikrai nėra daug ir problema yra ta, kad visi žmonės, kurie elgiasi kitaip nei dauguma, patiria visuomenės spaudimą. Tėvai, auklėdami savo vaikus nudistų dvasia, tarsi užprogramuoja juos, neva jie turi tam tikrą trūkumą. Tėvams atrodo, kad suteikia savo vaikui kažką labai gero, bet iš tiesų yra atvirkščiai. Užaugęs toks žmogus nuolat paklius į situacijas, kuriose reaguos kitaip nei visi. Žmonių visuomenėje jaustis kitokiu yra labai skausminga. Tai ir konfliktai, ir aplinkinių atstūmimas, nepakantumas. Iš esmės tai susiaurina socialinius kontaktus, o socialiniai kontaktai, pripažinimas ir įvertinimas žmogui yra labai svarbūs.

Kokios aprangos kultūros būtina laikytis šeimoje - ir nudistų, ir įprastoje?

Geriausia vaikščioti apsirengus, kad ir minimaliai. Svarbu, kad tėvai nedemonstruotų savo nuogumo. Jeigu netyčia vaikas pamatys nuogo kūno detales, žinoma, tai nebus katastrofa. Tačiau tėvai neturi kelti savo vaikams seksualinių jausmų. Reikia vengti veiksmų, dėl kurių vaikas viename iš tėvų galėtų įžvelgti seksualinį objektą.

Kuo skiriasi nudisto vyro savęs suvokimas nuo nudizmą praktikuojančios moters?

Teoriškai moteriai visos kitos moterys yra konkurentės. Grožis yra vienas svarbiausių dalykų, dėl kurių moterys konkuruoja tarpusavyje. Nudistų paplūdimyje tas pasąmonėje tūnantis konkurencijos troškimas realizuojamas. Gatvėje visos apsirengusios, tad prie esamo grožio dar pridedamas gražus rūbas. O paplūdimyje yra galimybė natūraliai konkuruoti, pajusti savo pranašumą.

Nemaža dalis nudistų vyrų pasijunta pranašesni prieš kitus vyrus, ypač prieš tuos, kurie negali susilaikyti nesusijaudinę, matydami nuogas moteris. Būti nudistų paplūdimyje ir nesusijaudinti, gebėti ramiai reaguoti - nudistams tai pasiekimas.

Ar vyrui, išmokus atsilaikyti prieš natūralius savo kūno instinktus, nekyla seksualinių problemų?

Tikėtina, kad daliai nudistų gali kilti seksualinių problemų, bet apie visus taip sakyti negalima. Buvimą viešoje erdvėje su moterimis nudistas vertina kaip pagarbos moterims ženklą. Jei nesusijaudini, vadinasi, tu gerbi jos teisę nusirengti ir būti šalia tavęs, pelnai pasitikėjimą.

Šeimoje, tiek lytiniame, tiek kasdieniniame gyvenime, labai svarbi pagarba. Pagarba partnerės norui arba nenorui užsiimti seksu, pagarba partnerės pasirinkimui dėl pozicijos, pagarba partnerės troškimui jaudinti vieną ar kitą jos erogeninę zoną. Manau, nudistams tiesiog įprasta didesnė pagarba savo antrajai pusei ir apskritai moteriai.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai