To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Numirė vyras su žmona...

Numirė vyras su žmona.
Ateina į rojų: gražu, pauksčiukai čiulba, angelėliai skraido, šilta,
mokesčių nėra... Vyras kumšt žmonai į pašonę su alkūne: "Viskas
per tavo sveiką maistą - prieš 20 metų jau galėjom čia būti"

  • Maitinant kūdikį krūtimi, nuo 6 mėn. pradėkite primaitinti virtomis daržovėmis, košytėmis, o nuo 8 mėn. duokite virtos pertrintos mėsos. Mėsa padės išvengti mažakraujystės.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Hipotermija - tai bendras kūno atšalimas. Mirtina žmogaus kūno temperatūra yra 28C.

Plaučių

Sausas kosulys

Sausas kosulys - viena iš organizmo apsauginių refleksinių reakcijų. Sausas kosulys kyla kaip refleksinis atsakas į kvėpavimo takų (gerklų, gerklės, bronchų) nervų šaknelių dirginimą. Kostint iš kvėpavimo takų pašalinami įvairūs svetimkūniai.

Plaučių vėžys

Plaučių vėžys - tai dažniausia vyrų (moterys taip pat serga, tik daug rečiau) mirties priežastis. Plaučių vėžys - viena dažniausia vėžio lokalizacija organizme. Sergamumas plaučių vėžiu tiesiog proporcingas tabako rūkymui, jis kasmet didėja. Plaučių vėžys dažniausiai diagnozuojamas per vėlai, todėl itin sunkiai gydomas.

Plaučių uždegimas

Plaučių uždegimas, arba pneumonija - tai infekcinė plaučių audinio liga. Plaučių uždegimas - tai viena dažniausiai pasitaikančių ligų šeimos gydytojo praktikoje. Ja gali sirgti ir vaikai, ir suaugę; tačiau liga ypač pavojinga kūdikiams ir senyviems žmonėms. Liga užima 6-ą vietą tarp mirties priežasčių Lietuvoje.

Gripas

Gripas - tai viena iš ūminių virusinių kvėpavimo takų infekcijų (gripo ligų grupei taip pat priklauso paragripo, adenovirusinė, respiracinė sincitinė, rinovirusinė, koronavirusinė infekcijos.

Kosulys

Kosulys - tai apsauginis refleksas, padedantis išvalyti kvėpavimo takus nuo svetimkūnių, mikroorganizmų, dulkių. Kosulys - įvairialypis simptomas, kuris būdingas daugeliui kvėpavimo takų (ir ne tik) ligų.

Tuberkuliozė

Tuberkuliozė, liaudiškai vadinama džiova. Tuberkuliozė - tai infekcinė, bakterinė liga, kurios metu formuojasi granulomos - specifiniai dariniai pažeistuose organuose. Tuberkulioze kasmet užsikrečia vis daugiau žmonių, tačiau suserga ne visi užsikrėtę.

Lėtinė obstrukcinė plaučių liga

Lėtinė obstrukcinė plaučių liga (LOPL) dar vadinama lėtiniu obstrukciniu bronchitu, plaučių emfizema, lėtine kvėpavimo takų obstrukcija. Tai lėtinė, sunkiai gydoma plaučių liga, kuriai būdingi susiaurėję bronchai - bronchų obstrukcija.

Astma

Astma - tai uždegiminė bronchų liga (anksčiau vadinta bronchine astma), kurios metu sutrinka bronchų atsakas į įvairius dirgiklius, ir jie sukelia grįžtamą bronchų obstrukciją (susiaurėjimą). Bronchine astma serga apie 5 proc. gyventojų, dažniausiai jauni žmonės.

Ūminis bronchitas

Ūminis bronchitas - tai apatinių kvėpavimo takų - bronchų - uždegimas. Bronchitas - tai viena dažniausių ligų pasaulyje, tačiau paprastai nėra labai sunki ir praeina savaime. Bronchito metu pažeidžiama bronchų gleivinė, todėl prasideda jos edema, padidėja sekrecija.

Peršalimas

Peršalimas - tai grupė ligų, kurias mes bendrai vadiname persišaldymu, peršalimo ligomis, ar tiesiog sakome: „sugripavau; pasigavau gripą". Tai - virusinės infekcijos, kurios panašios savo prigimtimi ir sukeliamais požymiais, tačiau turi ir nemenkų skirtumų. Nors gripą taip pat sukelia virusas, būtų klaidinga visas su peršalimu susijusias ligas vadinti „gripu".
Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai