To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Ką daryti, profesoriau?...

- Ką daryti, profesoriau? Operacijai viskas paruošta, o paciento nėra.
- Kol kas pradėkite be jo.

  • Nevalgykite daugiau negu 3g druskos per dieną, nes didelis natrio kiekis kraujyje gali būti viena iš hipertenzijos priežasčių.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Lietuvoje iš viso yra apie 8 tūkst. gydytojų ir 40 tūkst. slaugytojų. Tai 2010 metų statistika.

OFTAGEL

1. KAS YRA OFTAGEL IR KAM JIS VARTOJAMAS

Svarbiausia akių gelio, skirto sausų akių sukeltiems simptomams mažinti, savybė yra akis saugančios ir jas slidinančios ašarų plėvelės vientisumo palaikymas. Siekiant tokio poveikio, į gelį įdėta karbomero, kuris yra naujas didelės molekulinės masės ir tam tikros struktūros polimeras. Karbomeras didina gelio klampumą ir ilgina jo kontakto su akimis laiką, todėl mažėja akių dirginimas.

Gelio vartojama sausojo keratokonjunktyvito ir akių sausmės sukeltiems simptomams mažinti.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT OFTAGEL

OFTAGEL vartoti negalima: Preparato draudžiama vartoti ligoniams, kurių jautrumas bet kuriai sudedamajai medikamento medžiagai yra padidėjęs. Gelio vartojimo laikotarpiu minkštuosius kontaktinius lęšius nešioti draudžiama.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą reikia pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Ar OFTAGEL nėščioms moterims vartoti saugu, nežinoma, nes tyrimų neatlikta.

Ar žindamai moteriai OFTAGEL vartoti saugu, nežinoma, nes netirta.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas OFTAGEL gali laikinai silpninti regėjimo aštrumą. Prieš pradedant vairuoti ar valdyti mechanizmus, reikia palaukti, kol preparato sukeltas poveikis, t.y. tuoj po pavartojimo atsiradęs regos sutrikimas (matomas vaizdas būna miglotas) praeis.

Kitų vaistų vartojimas Jei kartu vartojama ir kitokių lokalaus poveikio akių vaistų, tarp jų vartojimo reikia daryti ne trumpesnę kaip 15 min. pertrauką. Tokiu atveju OFTAGEL būtina vartoti paskutinį.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines OFTAGEL medžiagas Konservantas benzalkonio chloridas gali sudirginti akis ir pakeisti minkštųjų kontaktinių lęšių spalvą, todėl turite vengti naudoti minkštuosius kontaktinius lęšius. Prieš vartojimą kontaktinius lęšius reikia išimti (vėl juos galima įdėti ne anksčiau kaip po 15 min.).

3. KAIP VARTOTI OFTAGEL

OFTAGEL visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Jei nešiojate kietuosius akių lęšius, prieš medikamento vartojimą juos išimkite. Įlašinę gelio, palaukite mažiausiai 15 minučių, po to lęšius vėl įsidėkite.

Dozavimas Suaugusiesiems ir vyresnio amžiaus pacientams Priklausomai nuo simptomų sunkumo, OFTAGEL lašinama į akis po vieną lašą 1 – 4 kartus per parą.

Vaikams Specifinių OFTAGEL skyrimo vaikams tyrimų nėra atlikta. Kol nėra naujų duomenų, rekomenduojama OFTAGEL akių lašų vaikams neskirti.

Prieš lašinant gelio, reikia: - nusiplauti rankas; - pasirinkti patogiausią padėtį: atsisėsti, atsigulti ant nugaros arba atsistoti prieš veidrodį.

Gelio lašinimas 1. Atsukti buteliuko dangtelį. Kad į gelį nepatektų mikroorganizmų, buteliuko galiuku nieko liesti negalima. 2. Atlošti galvą, buteliuką laikyti virš akių.

[pic] 3. Apatinio voko kraštą patraukti žemyn ir žiūrėti į lubas. Lengvai paspausti buteliuką, kad lašas įlašėtų į akį. [pic]

4. Kelis kartus pamirksėti, kad gelis padengtų visą akies paviršių. Užsukti buteliuką.

[pic]

4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

OFTAGEL, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Pavartojus gelio, gali atsirasti laikinas regos sutrikimas (matomas vaizdas būna miglotas), akis gali šiek tiek peršėti arba dirginti.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. KAIP LAIKYTI OFTAGEL

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje. Buteliuką laikyti išorinėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos. Kai vaisto nelašinama, buteliuką reikia laikyti apverstą (kartoninėje dėžutėje), kad vėliau būtų lengviau lašinti. Ant buteliuko ir dėžutės po "Tinka iki" nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, OFTAGEL vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos. Pirmą kartą atsukus buteliuką, gelio tinkamumo laikas - 28 dienos.

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. KITA INFORMACIJA

OFTAGEL sudėtis - Veiklioji medžiaga yra karbomeras 974P. 1 g jo yra 2,5 mg. - Pagalbinės medžiagos yra benzalkonio chloridas, sorbitolis, lizino monohidratas, natrio acetato trihidratas, polivinilo alkoholis ir injekcinis vanduo.

OFTAGEL išvaizda ir kiekis pakuotėje Gelis yra skaidrus arba šiek tiek opalinis klampus skystis. Plastmasinis buteliukas, kuriame yra 10 g gelio.

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas SANTEN Oy Niittyhaankatu 20 33720 Tampere Suomija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

"Santen Oy" atstovybė 9-ojo forto g. 70 – 329 Kaunas LT-48179 Tel./Faksas: +370 37 366628

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2009-10-30


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai