To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Daktare, aš be jokios priežasties visą laiką kažko bijau...

- Daktare, aš be jokios priežasties visą laiką kažko bijau.
- Sesele, duokite jam laisvinamųjų. Gerkite, bus priežastis.

 • Jeigu profilaktiškai vartojate vaistažolių arbatas, jomis nepiktnaudžiaukite ilgai. Gerkite kuo įvairesnes ir kuo trumpesnį laiką.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
 • Dr. R. Kusteris pirmasis tiksliai aprašė su azartiniais lošimais susijusį sindromą, kurį tuomet pavadino kompulsyviu (patologiniu) lošimu. 1977 metais patologinis potraukis azartiniams ...

Trumpas geros laikysenos vadovas

Nuolat žavimės taisyklinga ir grakščia šokėjų, sportininkų, modelių laikysena. Pasitempęs žmogus visada atrodo gražesnis, sveikesnis, energingesnis, labiau savimi pasitikintis ir patikimesnis. Deja, dažnas iš mūsų išsitiesia tik sulaukęs pastabos.

Ar žinote, kad ydinga laikysena gali išprovokuoti arba paskatinti:

 • nugaros ir krūtinės skausmus,
 • nuovargį ir silpnumą,
 • sąnarių skausmus,
 • virškinimo sutrikimus,
 • širdies ir kraujotakos sistemų sutrikimus,
 • galvos ir kaklo skausmus,
 • kvėpavimo sutrikimus,
 • imuninės sistemos susilpnėjimą,
 • nutukimą ir daugybę kitų sveikatos sutrikimų.

Didžiausia bėda yra ta, kad mes nė nesuvokiame kiek nemalonumų mums kelia ydinga laikysena.

Taisyklinga laikysena - ir žmogaus estetinė vertybė, ji buvo svarbi visais laikais. Ne veltui sakoma, žmogus sutinkamas pagal išvaizdą, o palydimas pagal protą. Nuo laikysenos priklauso mūsų sveikata, savijauta ir išvaizda. Kai laikysena taisyklinga, žmogus jaučiasi žvaliau, laisviau, labiau savimi pasitiki.

Visi žinome, kad vaikščioti reikia tiesiai, nesikūprinti, taisyklingai sėdėti ir gulėti, tačiau kokia yra ta taisyklinga laikysena, dažnai nė nesusimąstome.

Kiekvienam, kas norės pasitikrinti ir pataisyti savo laikyseną, apsaugoti stuburą, padės žemiau pateikti patarimai. Be abejo, geriausiai įvertinti esamą padėtį ir patarti gali tik patyręs specialistas, tačiau pirmą žingsnį turime žengti mes patys.

Žinoma, pakeisti per dešimtmečius susiformavusią laikyseną nėra taip paprasta, teks nugalėti senus ir netikusius įpročius, tačiau tikslas vertas pastangų. Jei įprasime taisyklingai gulėti, sėdėti, nešti daiktus ir stovėti, mūsų kūnas tikrai atsidėkos, geriau jausimės, tapsime gražesni ir laimingesni.

Taisyklinga stovėsena

Pasitempkite, įsivaizduokite, kad per stuburą eina styga iki pat galvos viršaus (pakaušio) ir tą stygą nematoma ranka kelia į viršų, galvos viršumi stenkitės pasiekti lubas. Smakras turi būti lygiagretus grindims.

Ausys viena linija su pečiais, galva neturi būti iškišta į priekį, atgal ar į šonus.
Pečiai atlošti atgal ir į apačią, viename aukštyje.
Pilvas įtrauktas ir šiek tiek suspausti sėdmenys (klubų nereikia išriesti nei pirmyn, nei atgal).

Keliai turi būti vos vos sulenkti, nesurakinti. Pėdos pečių plotyje, vienodai paskirstant kūno svorį abiem kojoms. Kadangi žmogus yra dinamiška būtybė, ilgai stovint viena poza greitai pavargsta skeleto raumenys. Šito išvengti galite taip:

 

 • Ilgiau stovėdami, kūno svorio centrą perkelkite nuo kulnų ant pirštų ir atvirkščiai.
 • Vieną koją užkelkite ant nedidelio paaukštinimo, bėgant laikui, jas kaitaliokite.
 • Stenkitės kas 20-30 min. atlikti raumenų tempimo ir atpalaidavimo pratimus.
 • Jei tenka ilgai stovėti, pasinaudokite atrama.

 

Taisyklingai žmogus turi stovėti laisvai, neįsitempęs, tačiau jei per ilgą laiką susiformavo ydingi įpročiai, pradžioje neišvengsime nedidelės įtampos ir diskomforto. Atminkite, persistenti taip pat neverta, pratinkitės po truputį.

Sėdėsena

Visą dieną išsėdėti tiesiai labai sunku. Tūkstančius metų evoliucijos žmogus pratinosi ne sėdėti biure prie stalo ir kompiuterio, o judėti. Taigi nėra nieko stebėtino, jei po darbo dienos jaučiamės pavargę ar kamuoja nugaros skausmai. Būtina reguliariai daryti pertraukėles ir šiek tiek pajudėti.

Kaip sėdėti?

Sėdima vieta turi būti patogi. Stalas bei kėdės sėdynė tinkamo aukščio, kėdės atrama tokia, kad atitiktų natūralius nugaros išlinkimus, sėdimoji dalis ne per plati.

 • Sėdėti tiesiai, pečius šiek tiek atmetus atgal.
 • Sėdmenys turi siekti kėdės atlošą.
 • Kūno svoris turi vienodai tekti abiem klubams.
 • Kojos turi siekti žemę, pėdomis remtis visu plotu.
 • Keliai turi būti viename aukštyje su klubais ar šiek tiek aukščiau, esant reikalui, kojas galima
 • užsikelti ant specialaus pakojo.
 • Rankos turi ilsėtis ant kėdės atramų arba stalo, pečiai atpalaiduoti.
 • Jei kėdės atlošas nelabai tinkamas, naudokite pagalvėlę nugaros apačiai paremti.

 

Papildomos rekomendacijos:

 

 • Jei sėdėti tenka ilgai, kas 20-30 min. atsistokite, pajudėkite, atlikite nedidelę mankštą.
 • Nesulenkite kojų po kėde, taip užspausite kojų venas ir stabdysite kraujotaką.
 • Jokiu būdu sėdėdami nekelkite kojos ant kojos, nors iš šalies tai gal ir atrodo gražiau, tačiau tokiu būdu iškreipiate ir žalojate savo stuburą, taip pat užspaudžiate vienos ar kitos kojos venas ir ilgainiui galite sulaukti kojų venų išsiplėtimo.

 

Ir dar

Jei ydinga laikysena jau susiformavusi, ją tikrai verta taisyti, tai ne vien išorinis defektas. Bloga laikysena trukdo normaliai vidaus organų veiklai, vėliau atsiranda nuolatiniai nugaros skausmai, dažnai kankina nuovargis, yra trikdoma širdies ir kvėpavimo sistemų veikla.

Žinoma, jei per daugelį metų įpratote prie ydingos laikysenos, susiformavusius įpročius pakeisti prireiks ir laiko, ir pastangų, tačiau, jei nenuleisite rankų, rezultatai džiugins visą likusį gyvenimą.

Nenustebkite, jei, išsitiesus ar taisyklingai sėdint, iš pradžių gali būti nepatogu ar net skaudėti raumenis, - jei nugaros raumenys yra silpni ir metų metus netreniruoti, tikrai kurį laiką jausite diskomfortą.

Maža gudrybė

Jei norite priprasti prie taisyklingos laikysenos, tačiau nuolat pamirštate išsitiesti, pasinaudokite atminties inkaro metodika, susikurkite sau naudingas asociacijas:

Susigalvokite daiktą ar vaizdą kurį dažnai matote, tai gali būti, pavyzdžiui, durys, žmonės ar bet kas kitas. Keletą minučių mintyse gyvai įsivaizduokite save stovintį tarpduryje ir gražiai pasitempusį arba išsitiesusį ir pasitempusį, kai esate šalia kito žmogaus ir kalbate su juo.

Jei viską teisingai atliksite, kiekvieną kartą, kai eisite pro duris arba sutiksite kitą žmogų, prisiminsite, kad turite pasitempti. Jei taip neatsitinka, pakartokite pratimą, pasitelkę daugiau vaizduotės ir ilgesnį laiką.

Jei taikydami šiuos patarimus pajusite stipresnius skausmus, ar kitus nemalonius pojūčius būtinai kreipkitės patarimo pas gydytoją, galbūt, ką nors darote neteisingai arba apie save primena stuburo defektas ar įsisenėjusi liga.

 

www.sveikasirjaunas.lt

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
 • You may quote other posts using [quote] tags.
 • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai