To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Aštuoniasdešimtmetė bobutė...

Aštuoniasdešimtmetė bobutė pirmą kartą gyvenime atėjo pas ginekologą. Šis pasikrapštė ir rašo receptą. Bobutė baisiai įtariai nužvelgusi gydytoją, klausia:
- Anūkėli, o tavo mama bent žino, kuo tu čia užsiiminėji?

 

 • Suteikdami pagalbą sušalusiam žmogui, netrinkite jo odos, nes suaktyvės kraujotaka paviršiuje ir šaltas kraujas iš odos nukeliaus į vidaus organus.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
 • Bėgant gyvenimo metams, žmonės tampa laimingesni, teigiama tris dešimtmečius trukusio mokslinio tyrimo išvadose.

Galvos skausmas - Migrena. Kas ir kaip

Skausmo priežasčių yra daug, 90 proc. atvejų - tai migrenos ar įtampos galvos skausmai. Svarbu atskirti, kada skausmas yra pavojingas ir kada pacientą nukreipti specialisto konsultacijai.

Galvos skausmų klasifikavimas

Galvos skausmai skiriami į dvi dideles grupes:

1. Pirminiai. Tai tokie galvos skausmai, kai nesti akivaizdžių ligų ir organinių pakitimų, galinčių juos sąlygoti. Jie linkę kartotis. Šiai grupei priklauso trys pagrindinės pirminių galvos skausmų rūšys - migrena, įtampos tipo bei klasteriniai galvos skausmai. Šią gal­vos skausmų grupę panagrinėsime plačiau.

2. Antriniai. Juos sukelia kokia nors konkreti orga­ninė patologija ir šiuo atveju galvos skausmas yra tik tam tikros ligos simptomas.

Pirminiai galvos skausmai

Migrena

Migrenos klasifikacija remiasi klinikinėmis galvos skausmo savybėmis, iš kurių pati dažniausia yra aura. Aura - tai tam tikri prodrominiai simptomai, atsiran­dantys prieš pat prasidedant galvos skausmui. Todėl dažniausiai skiriama migrena su aura ir migrena be au­ros. Pati aura gali būti labai įvairi, tačiau dažniausiai jai būdingi įvairūs regėjimo sutrikimai. Tačiau gali būti ir pykinimas, alkis, sustiprėję įvairūs jutimai, nuotaikos ir elgesio pakitimai.

Migrenai labai būdinga tai, kad ją išprovokuoja tam tikri dirgikliai (trigeriai), kuriais gali būti hormonų po­kyčiai, tam tikras maistas, sensoriniai dirgikliai (pvz., kvapai, šviesos), ilgas nevalgymas ar staigus atsipalai­davimas po kokio nors streso ar nervinės įtampos.

Migrenos diagnostiniai kriterijai:

 • Bent du iš šių simptomų: skausmas vienoje gal­vos pusėje, tvinkčiojamojo, pulsuojamojo pobūdžio, skausmas sustiprėja užsiimant kasdiene veikla, viduti­nio-didelio intensyvumo;
 • Bent vienas iš šių simptomų: pykinimas ir/ar vė­mimas, fotofobija ir fonofobija.

Įtampos galvos skausmas

Šie skausmai gali trukti nuo 30 minučių iki kelių die­nų, sunkiais atvejais jie tampa nuolatiniu palydovu. Pats skausmas dažnai yra nestiprus ar vidutinio intensyvumo, apibūdinamas kaip veržiantis, spaudžiantis ar bukas. Šio skausmo niekada nelydi jokie kitokie simptomai (pvz., regėjimo sutrikimai, karščiavimas, vėmimas, sprando raumenų rigidiškumas ir t. t). Šio tipo skausmą padeda diagnozuoti Tarptautinės galvos skausmų organizacijos pateikti įtampos tipo galvos skausmų diagnostiniai kri­terijai

Įtampos tipo, lėtinių įtampos tipo, lėtinių gal­vos skausmų diagnostikos kriterijai:

A. Mažiausiai 10 ankstesnių galvos skausmo epizodų, atitinkančių B-D kriterijus, galvos skausmas trunka ma­žiau nei 180 dienų per metus ar 15 dienų per mėnesį.
B. Galvos skausmas trunka nuo 30 minučių iki 7 die­nų.
C. Būdingos mažiausiai dvi iš šių skausmo ypatybių:

 • spaudžiamojo ar veržiamojo (ne pulsuojančio) pobūdžio,
 • mažo-vidutinio intensyvumo (nėra pernelyg stip­rus),
 • jaučiamas abiejose galvos pusėse,
 • nesustiprėja lipant laiptais ar užsiimant kita kas­diene veikla.

D. Abu šie kriterijai:

 • nėra pykinimo ir vėmimo,
 • nėra fotofobijos (šviesos baimės) ir fonofobijos (triukšmo baimės) arba yra tik viena iš jų.

Lėtinis įtampos tipo galvos skausmas. Toks pat kaip ir įtampos tipo galvos skausmas, išskyrus tai, kad trunka ilgiau nei 15 dienų per mėnesį ir mažiausiai šešis mėne­sius.

Lėtinis kasdienis galvos skausmas. Toks pat kaip įtampos tipo galvos skausmas. Jaučiamas mažiausiai 6 dienas per savaitę

Klasteriniai galvos skausmai

Tai viena galvos skausmo formų iš grupės galvos skaus­mų (trigeminių autonominių cefalgijų), kurių patofizio­logija iki šiol nėra aiški. Jiems būdinga, kad tai trumpa­laikiai, tačiau dažnai pasikartojantys stiprūs skausmai, lydimi autonominės vegetacinės disfunkcijos simptomų. Dažniausiai jais skundžiasi vyrai, šie skausmai praside­da apie dvidešimtuosius gyvenimo metus, dažnesni tarp rūkančiųjų.

Skausmai yra gana specifiniai. Skausmo atakos esti serijinės, priepuolinio pobūdžio, paprastai trunka 6-12 savaičių ir kartojasi kartą per vienerius ar dvejus metus tuo pačiu metų laiku. Skausmas griežtai vienpusis, jau­čiamas aplink akį, atsiranda kartą ar kelis kartus kasdien, dažniausiai naktį. Pacientas, nebegalėdamas likti lovoje, blaškosi po kambarį. Toks priepuolis trunka 30-60 mi­nučių. Skaudama akis parausta, ašaroja, toje pat nosies pusėje prasideda „sloga" ar ji užsikemša, gali atsirasti voko ptozė. Moterims dažnesnė atipinė forma. Retai, bet galima lėtinė skausmų forma, kai tarp skausmų serijų nėra ramaus periodo. Epizodinė ligos forma gali tapti lė­tine ar atvirkščiai, tačiau jei prasideda klasteriniai galvos skausmai, jie trunka 30 ar daugiau metų. Skausmus gali provokuoti alkoholis.

Klasterinių galvos skausmų diagnostiniai kriterijai:

 • Penkios galvos skausmų atakos, nuo vienos iki aš­tuonių atakų per dieną;
 • Stiprus vienpusis, abipusis, supra orbitalinis (virš akiduobių) ar temporalinis (smilkinių) skausmas, trun­kantis 15-180 minučių (negydant), esant bent vienam iš šių simptomų toje pat galvos pusėje, kurioje jaučiamas ir skausmas: ašarojimas, nosies užgulimas, rinorėja (sekre­cija iš nosies), viršugalvio ar veido prakaitavimas, ptozė (voko užkritimas), miozė (vyzdžio susiaurėjimas), akių vokų edema.

Kada galvos skausmas yra pavojingas

Nors dažniausia skausmo priežastis migrena ir įtam­pos galvos skausmas, tačiau yra ir gali būti rimtos ligos simptomu. Pavojaus ženklai, kai reikia pacientą nukreip­ti specialisto konsultacijai

 • Jeigu galvos skausmai prasidėjo > 50 metų am­žiaus;
 • Jeigu tai stiprus, naujai atsiradęs galvos skausmas, skirtingo pobūdžio nei anksčiau;
 • Jeigu atsiranda tuoj pat atsikėlus po miego ar pa­žadina iš miego;
 • Jeigu buvo randamas padidintas AKS;
 • Jeigu galvos skausmai prasidėjo po galvos traumos.
 • Jeigu skausmas nepasiduoda gydymui įprastiniais skausmą malšinančiais vaistais;
 • Jeigu galvos skausmą lydi neurologiniai simpto­mai, sąmonės ir psichikos sutrikimai.
 • Jeigu greta yra sisteminės ligos požymių (karščia­vimas, sprando raumenų rigidiškumas, bėrimas ir kt.), regos nervo spenelio edema.

Galvos skausmų gydymas

Nemedikamentinės priemonės:

 • Šaltas kompresas, poilsis tamsiame tyliame kam­baryje;
 • Smilkinių masažas;
 • Meditacija;
 • Relaksacija;
 • Ledo gabaliukai ant galvos ar veido;
 • Psichoterapija;
 • Saikingas fiziniskrūvis.


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Ir mane kankino siaubingi migrenos priepuoliai. Kol nepradejau valgyti kasdiena imbiera. Dejau i arbatas, ir siaip skiltelem valgiau. Paskaiciau viename bloge apie migrena. Ir kadangi megstu imbiera, padidinau jo kieki, ir galvos skausmas ryskiai pagerejo (ne taip daznai, ne taip stipriai ir ne taip ilgai). Pasiskaitykit si bloga, gal atrasit savo kazka: manomigrena.blogspot regis vadinasi. Ar kazkas panasaus;)

Nuo klasterinių galvos skausmų naudojamas <<reklama>>.

Dar vienas gudrutis emesi rasyti apie klasterinius galvos skausmus...butu gerai jei jie testusi tik valanda ar dvi ,deje tenka ir septynias pakenteti.Jei jau ka nors rasyti, tai kuo jie gydomi ir kodel pagrindiniu vaistu jiems gydyti nera lietuvoje...

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
 • You may quote other posts using [quote] tags.
 • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai