To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Ar Ištekėjusi...

- Ištekėjusi?
- Taip. Du kartus.
- Vaikų turite?
- Taip, šešis: du nuo pirmo vyro , du nuo antro ir du mano pačios

  • Valgykite liesus pieno produktus. Juose daug netukinančių baltymų ir nėra sočiųjų riebalų, kurie tukina ir kenkia kraujagyslėms.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Švedijoje moterys vidutiniškai 17 metų skiria mokslui, vidutinė moterų gyvenimo trukmė - 83 metai. Nigerijoje moterys mokosi maždaug 3 metus, gyvena vidutiniškai 45 metus.

Švedų tyrimas: multivitaminai padeda moterų širdies sveikatai

Širdies ir kraujagyslių ligomis nesergančioms moterims multivitaminai gali padėti apsisaugoti nuo širdies priepuolio, rodo Švedijoje atliktas tyrimas. Tačiau širdies ligomis sergančioms moterims vitaminai turi mažesnį poveikį, nustatė Stokholmo Karolinska instituto mokslininkai.

Mokslininkai maždaug dešimt metų stebėjo 31671 sveiką moterį ir 2262 moteris, kurios tyrimo pradžioje sirgo širdies ir kraujagyslių ligomis. Pradedant tyrimą, moterų amžius svyravo nuo 49 iki 83 metų, ir maždaug 60 procentų tiriamųjų abiejose grupėse vartojo maisto papildus.

Per tyrimo laikotarpį širdies priepuolį patyrė 932 sveikos moterys ir 269 moterys, sirgusios širdies ir kraujagyslių ligomis.

Tarp sveikų moterų, kurios nevartojo maisto papildų, širdies priepuolį patyrė 3,4 procentai palyginti su 2,6 procentais moterų, kurios vartojo multivitaminus ir kitus maisto papildus. Tai reiškia, kad sveikoms ir vitaminus vartojančioms moterims tikimybė patirti širdies priepuolį buvo 27 procentais mažesnė.

Tarp širdies ir kraujagyslių ligomis sirgusių moterų širdies priepuolį patyrė 13 procentų papildų nevartojusių moterų palyginti su 14 procentų multivitaminus vartojusių moterų, ir šis skirtumas nelaikomas statistiškai reikšmingu.

Didelės įtakos turėjo tai, kiek laiko sveikos moterys vartojo multivitaminus iki pradedant tyrimą: mažiau nei 5 metus vartojusioms maisto papildus moterims rizika patirti širdies smūgį buvo 18 procentų mažesnė palyginti su jų nevartojusiomis, o vartojusioms 10 ar daugiau metų - 41 procentu mažesnė.

Tačiau tyrimo rezultatai neatsako į klausimą, ar būtent multivitaminai turi apsauginį poveikį, praneša „Reuters Health".

„Svarbu turėti galvoje, kad multivitaminus vartojantys žmonės dažniausiai apskritai yra sveikesni. Paprastai jie mažiau rūko, yra fiziškai aktyvesni ir sveikiau maitinasi", sako tyrimo vadovė dr. Susanne Rautiainen. „Tačiau net ir atsižvelgę į šiuos su sveika gyvensena siejamus faktorius, mes negalime atmesti galimybės, kad sveiką gyvenseną galime apibūdinti multivitaminų vartojimu".

Tyrimo ataskaitą paskelbė žurnalas „American Journal of Clinical Nutrition".

Dr. S. Rautiainen pažymi, kad panašių tyrimų yra atlikta ir su vyrais, ir jų rezultatai iš dalies patvirtina, o iš dalies paneigia dabartinio tyrimo išvadas.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai