To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Į psichiatro kabinetą įšliaužia žmogus...

Į psichiatro kabinetą įšliaužia žmogus.
- Na gi, kas dabar būsi? Krokodilas, driežas ar didelis smauglis? - teiraujasi supratingas psichiatras.
- Ne, daktare, aš tik labai bijau aukščio!- atsako ant grindų gulintis žmogus.

  • Nėštumo metu valgykite kepenis. Tačiau tai turi būti galvijo kepenys, pirktos iš patikimo ūkininko.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Alkoholio vartojimas nėštumo metu yra dažniausia apsigimimų, vystymosi, augimo ir elgesio sutrikimų priežastis. Šis sindromas sukelia vaikui sunkių, nesugrąžinamų pakenkimų.

Mokslininkai aptarė erkinio encefalito pasekmes

Vienoje vyko 13 - asis tradicinis Tarptautinės mokslinės erkinio encefalito darbo grupės susitikimas. Viena pagrindinių jame svarstytų temų - liekamieji erkinio encefalito reiškiniai.

Dvi dienas trukusiame susitikime daugiau kaip šešiasdešimt mokslininkų iš Europos, Azijos ir Šiaurės Amerikos šalių įvardijo erkinį encefalitą tarptautinio masto problema. Susitikime skaityti 23 pranešimai ir surengti 3 seminarai, kuriuose diskutuota, kaip apsisaugoti nuo šios sunkios ligos.

Profesoriaus Ericho Schmutzhardo iš Insbruko medicinos universiteto pateiktais duomenimis, iki 30 proc. užsikrėtusiųjų erkiniu encefalitu tenka ilgam laikui guldyti į ligoninę, nes išsivysto centrinės nervų sistemos pažeidimai - meningitas (smegenų dangalų uždegimas) arba meningoencefalitas (dangalų ir smegenų audinio, parenchimos uždegimas). Vaistų nuo šios ligos nėra, ligoninėje gydomi tik jos simptomai. Kasmet pasitaiko ir mirties nuo šios ligos atvejų.

Liublianoje esančio Universiteto medicinos centro profesorius Francas Strle pabrėžė, kad nuo 30 iki 60 proc. pacientų, persirgusių stipria centrinės nervų sistemos liga, kenčia nuo poencefalitinio sindromo - liekamųjų ligos reiškinių, kurie gali trukti kelias savaites, metus, o kartais ir visą likusį gyvenimą.

Lengvus liekamuosius erkinio encefalito reiškinius jaučia 15-33 proc. sirgusiųjų šia liga. Vidutinio sunkumo simptomai - galvos skausmai, atminties pablogėjimas, dėmesio koncentracijos ar miego sutrikimai, dirglumas - vargina 37-79 proc., o sunkios ligos pasekmės - paralyžius, kalbos ir psichikos sutrikimai, pasunkėjusi koordinacija - gali likti 3-48 procentams sirgusiųjų.

Susitikime pristatytose studijos akivaizdžiai įrodo, kad poencefalitinis sindromas labai įtakoja gyvenimo kokybę, neretai priverčia pakeisti ne tik darbą, bet apskritai gyvenimo būdą, atsisakyti mėgiamos veiklos ir pan. Tokių pacientų gydymas, priežiūra, invalidumo pašalpos vėliau pareikalauja nemažų lėšų.

Tad dar viena susitikimo temų - kaip paskatinti žmones susirūpinti savo sveikata. Juo labiau, kad yra paprasta ir patikima priemonė - skiepai nuo erkinio encefalito. Diskusijai vadovavęs Vienos medicinos universiteto Visuomenės sveikatos instituto direktorius prof. Michaelis Kunze, apibendrindamas išsakytas nuomones, padarė išvadą, kad „turėtume skiepijimąsi nuo erkinio encefalito rizikos zonos šalyse paversti įprasta praktika."

Lietuva, Latvija ir Estija įvardijamos kaip Europos Sąjungos šalys, kuriose yra didžiausia rizika užsikrėsti erkiniu encefalitu. Pernai Lietuvoje erkiniu encefalitu susirgo 610 žmonių, trys sirgusieji nuo šios ligos mirė.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai