To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Kur tu įstojai?...

- Kur tu įstojai?
- Į medicinos fakultetą.
- Tai gerai. O aš - į veterinarijos. Kai abu baigsime, galėsime gydyti vienas kitą.

  • Planuojant nėštumą, folio rūgštį reikia gerti abiem! Kai moteris pastoja, ji folio rūgštį turėtų vartoti dar keletą mėnesių.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Butanas 2004 m. lapkritį tapo pirmąja valstybe pasaulyje, kurioje visiškai uždrausta prekyba tabako gaminiais. 2005 m. buvo uždrausta rūkyti.

Vakarų Afrikai gresia megasausra

Naujausi tyrimai atskleidė, kad praeityje Afrikoje sausros truko šimtmečiais - neabejojama, kad jos kartojasi.

Vakarų Afrikos klimato istoriją tyrinėjantis Timas Shanahanas teigia, kad „naujausi duomenys leidžia spėti, jog sausra, kurios dar nematėme savo gyvenime, tikrai pasikartos." Jis ragina jau pradėti kurti prisitaikymo prie naujų klimato sąlygų strategiją.

Mokslininkai, pasiremdami nuosėdų nuo Ganoje esančio Bosumtwi ežero dugno tyrimų duomenimis, sudarė 3 tūkst. metų regiono klimato istoriją.

Jie teigia, kad garsioji 1970 metų sausra, trukusi du dešimtmečius, nusiaubusi Sahelio regioną bei pražudžiusi per 100 tūkst. žmonių, palyginus su buvusiomis ir gresiančiomis sausromis, tėra „vaikų žaidimas".

Mokslininkai nustatė, kad sausros, panašios į į aštunto dešimtmečio, regione pasikartoja kartą per 30-60 metų.

Tačiau jie užfiksavo dar žiauresnes ir taip pat pasikartojančias sausras. Paskutinioji tokia, trukusi beveik 4 amžius, tęsėsi nuo 1400 iki 1750 metų. Per tiek laiko tada išdžiūvusio Bosumtwi ežero dugne užaugo miškas.

Tyrimams pasirinktas Bosumtwi ežeras yra unikalus - tai milžiniško meteoro išmuštas krateris, tad vandens lygis jame yra visiškai priklausomas nuo kritulių. Kiekvienų metų nuosėdų sluoksnio izotopai mokslininkams suteikia informaciją apie tų metų lietų.

Tyrėjai teigia, kad trumpesnės sausros yra susijusios su Atlanto dešimtmečių svyravimais (ang. Atlantic Multidecadal Oscillation - AMO), natūraliu klimato kaitos ciklu, dėl kurio keičiasi vandens paviršiaus temperatūra. Tačiau ilgųjų sausrų priežastys iki šiol nėra išsiaiškintos.

Mokslininkai perspėja, kad atšylantis klimatas gali prisidėti prie vis dažnesnių ir sunkesnių sausrų Sahelio regione.

Antra vertus, Reindertas Haarsma, Karališkojo Nyderlandų meteorologijos instituto mokslininkas, teigia, kad vis dar neaišku, ar dėl šylančio klimato Sahelio regionas taps sausesnis - gali nutikti ir priešingai.

„New Scientist" rašo, kad Afrikos klimatas yra mažiausiai meteorologų tyrinėta sritis, tad prognozės yra mažiausiai patikimos.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai