To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Daktare, galiu paklausti?...

Ligonis:
- Daktare, galiu paklausti? Ką jūs darote kai sergate sloga?
 Gydytojas:
- Čiaudėju...

  • 80-iai proc. vyrų impotencijos atsiradimas paaiškinamas fiziologinėmis priežastimis ir signalizuoja apie rimtesnes ligas.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Moterys nuo 20 iki 30 m. turėtų būti apžiūrimos gydytojo kas du metai, nuo 40 m. – kasmet.

Tyrimas: "G taškas" – tik mitas

Vokiečių ginekologo Ernsto Grafenbergo 1950 m. tariamai atrasta moterų erogeninė zona, pavadinta „G tašku", tėra tik moterų fantazija, tvirtina D. Britanijoje atlikto tyrimo autoriai.

Apklausę daugiau nei 1 800 moterų, specialistai priėjo išvadą, kad nėra jokių vadinamojo „G taško" - nedidelio ploto erogeninės zonos, kurioje yra daug jautrių nervų galūnių - buvimo įrodymų. Pasak mokslininkų, ši zona veikiausiai yra tik moterų vaizduotės, kurstomos tariamų sekso terapeutų ir populiarių žurnalų, padarinys, skelbia dienraštis „Daily Mail".

Be to, tyrimą atlikusių Karališkojo koledžo Londone mokslininkų teigimu, „G taško" mitas privertė daug vyrų ir moterų manyti, kad jų lytinis gyvenimas nėra visavertis.

Vienas tyrimo autorių, genetinės epidemiologijos profesorius Timas Spectoras pareiškė, kad nors moterys gali įrodinėti sustiprinusios savo G taško sritį tam tikrais pratimais ar specialia dieta, iš tikrųjų praktiškai neįmanoma gauti fiziologinių tokios srities buvimo įrodymų.

„Tai yra pats didžiausias iki šiol atliktas tokio pobūdžio tyrimas, ir jo išvados labai įtikinamai rodo, kad „G taško" buvimo idėja yra subjektyvi", - sakė profesorius. Tyrėjų grupėje dirbusi jo kolegė Andrea Burri pridūrė, jog yra gana neatsakinga tvirtinti egzistuojant fiziologinį ypatumą, kuris niekada nebuvo įrodytas. Jos manymu, kalbos apie „G tašką" daro psichologinį spaudimą ir vyrams, ir moterims. Manančios, kad neturi „G taško", pasak mokslininkės, dažnai kenčia nuo nepilnavertiškumo jausmo.

Tyrimo metu į specialistų pateiktus klausimus atsakinėjo 1804 moterys, kurių amžius siekė nuo 23 iki 83 metų. Visos tyrimo dalyvės buvo identiškos arba neidentiškos dvynės.

Mokslininkai rėmėsi prielaida, kad jei „G taškas" iš tikrųjų egzistuoja, apie jį turėtų pranešti abi identiškos dvynės, turinčios tuos pačius genus. Tačiau tais atvejais, kai viena iš jų pareikšdavo turinti tokią erogeninę zoną, kita „G taško" buvimo nepatvirtindavo. Be to, paaiškėjo, kad tikimybė, jog abi identiškos dvynės turi „G tašką", yra ne didesnė, nei pusę tų pačių genų turinčių neidentiškų dvynių atveju.

Maždaug apie 56 proc. tyrimo dalyvių prisipažino turinčios „G tašką", tačiau jos buvo jaunesnio amžiaus ir seksualiai aktyvios.

Komentuodamas tyrimo rezultatus, Londono Bridge ligoninės konsultuojantis profesorius ginekologas Gedis Grudzinskas pareiškė manąs, kad jis įrodė egzistuojant skirtumą tarp vadinamojo populiariojo ir biologijos bei anatomijos mokslų.

Tačiau su išvada kad „G taškas" - tik moterų fantazija, sutinka ne visi specialistai, pastebi dienraštis. „G tašką" 1981 m. išpopuliarinusi amerikietė seksologė Beverly Whipple pareiškė jo buvimą nustačiusi per 400 moterų tyrimą. Ji naujausios britų mokslininkų studijos išvadas laiko klaidingomis. Pasak B. Whipple, tyrimo autoriai neapklausė lesbiečių ir neatsižvelgė į tai, kad įvairių vyrų seksualiniai sugebėjimai skiriasi.

„Didžiausia šio tyrimo problema - tai, kad dvynės paprastai neturi to paties lytinio partnerio", - pabrėžė ji.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

manau kad yra daug tu tasku :) ir peda svelniai liesdamas gali atrasti GKSJDJ taska :)))

Visiškai sutinku su seksologė Beverly Whipple. Išvis tyrimo principas gan įdomus. Jeigu iš dvynių viena patvirtina turinti G tašką, o kita ne, tai ne tai, kad sakytų, kad tai anai (ar jos partneriui) reik geriau paieškot, bet kad ta, kuri sakosi turinti (pajutusi) šitą erogeninę zoną - išsigalvoja. "Maždaug apie 56 proc. tyrimo dalyvių prisipažino turinčios „G tašką", tačiau jos buvo jaunesnio amžiaus ir seksualiai aktyvios."- štai kur vinis. Tai neva ko reikia klausti - vyresnių (ir greičiausiai konservatyvesnių) ir mažiau seksualiai aktyvių??? Prastėja mokslininkų lygis... o gal jis visada toks ir buvo? o gal tiesiog visada buvo ir mąstančių ir bukučių...

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai