To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Ateina žmogus pas vidaus ligų gydytoją ir skundžiasi...

Ateina žmogus pas vidaus ligų gydytoją ir skundžiasi:
- Daktare, negaliu daugiau, taip pilvą skauda. Daktaras ir klausia:
- Gal suvalgei ką negero ar ...?
- Kai buvau miške, uogą kažkokią surijau.
- Palauk, palauk. O kas buvo ten per uoga?
- Tai, kad neįžiūrėjau, daktare...
- O, tai tu turėjai eiti ne pas mane, o pas akių gydytoją.

  • Nėščioji turi kuo daugiau būti gryname ore. Tai jos kūdikiui padės išvengti rachito.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Kraujas būna keturių grupių ir turi teigiamą arba neigiamą rezus faktorių. Suaugęs žmogus turi apie 5 litrus kraujo, kuris sudaro 6-8 proc. kūno masės.

Perfekcionistėms – pavojus susirgti depresija

Ką tik pirmą kartą pagimdžiusios moterys, kurios galvoja, kad būtinai turės būti puikios motinos, labiausiai rizikuoja susirgti pogimdymine depresija.

Naujojo tyrimo rezultatai atskleidė, kad dažniausiai pogimdymine depresija suserga tam tikras tipas perfekcionisčių, kurios jaučia, kad kiti tikisi jas būsiant tobulas.

Kaip rašo tyrimą pristatantis portalas „Live Science", mokslininkai norėjo išsiaiškinti, kaip perfekcionizmas paveikia moterų galimybes prisitaikyti prie gyvenimo po gimdymo. Tyrimo metu 100-ui moterų iš Toronto (Kanada) buvo išdalintos anketos su klausimais apie perfekciozimo tipus bei depresiją.

Stipriausias ryšys tarp perfekcionizmo bei pogimdyminės depresijos nustatytas toms motinoms, kurios su perfekcionizmu kovojo apsimesdamos, kad tai nėra problema.

Kaip teigia tyrimui vadovavęs psichologijos profesorius Gordonas Flettas iš Yorko universiteto Kanadoje, yra tokių pirmą kartą pagimdžiusių motinų, kurios - nors ir jaučiasi prastai - sugeba labai gerai apsimesti, kad viskas puiku ir net tobula. Dėl to artimiesiems ypač sunku pastebėti, kad moterys kenčia.

Pasak mokslininko, kuo greičiau mitas apie „tobulus tėvus" bus išsklaidytas, tuo geriau taps patiems tėvams.

„Aš manau, kad naujiems tėvams ir motinoms reikia suprasti, kad jie neturi pakankamai daug patirties, ir kad nereikia būti tobuliems, kad neriekia būti absoliučiai geriausiais tėvais pasaulyje. Reikia įsijausti į tėvų vaidmenį, stengtis būti gerais tėvais ir to, ką galite, užtenka", - sakė G. Flettas.

Psichologai teigia, kad problemą, net jei ji gerai užmaskuota, vis dėlto galima pastebėti: sergantieji daug ką pagerina dirbtinai, per daug dažnai teigia, kad nėra jokių problemų.

Pasak mokslininko, kuris savo tyrimą šią vasarą pristatė Psichologijos mokslo asociacijos suvažiavime Bostone (JAV), situaciją galima taisyti, jei motinos apie problemas kalbės „realistiškais" terminais.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai