To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Pas gydytoją ateina vaikinas ir sako...

Pas gydytoją ateina vaikinas ir sako:
- Gydytojau, žinot, turiu įtarimą, kad vienas mano pažįstamas užsikrėtė venerine liga...
- Gerai, maukitės kelnes ir rodykit tą savo pažįstamą.

  • Suteikdami pagalbą sušalusiam žmogui, netrinkite jo odos, nes suaktyvės kraujotaka paviršiuje ir šaltas kraujas iš odos nukeliaus į vidaus organus.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Rūkorių kraujyje 10 proc. hemoglobino susijungęs su smalkėmis. Mirtinas skaičius yra 50 – 60 proc.

Motilium

1. KAS YRA MOTILIUM IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

Veiklioji tablečių medžiaga yra domperidonas – pykinimo ir vėmimo simptomus slopinantis vaistas.

Motilium tabletės vartojamos :

Suaugusiems ir paaugliams (vyresniems negu 12 metų ir sveriantiems daugiau kaip 35 kg): - esant pykinimui ir vėmimui, pilnumo pojūčiui ar pilvo pūtimui, nemaloniems pojūčiams skrandžio srityje bei gastroezofaginiam refliuksui. Kūdikiams ir vaikams: - esant pykinimui ir vėmimui.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT MOTILIUM

Motilium vartoti negalima: - jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) veikliajai arba bet kuriai pagalbinei Motilium medžiagai. - jeigu Jums yra nustatytas kraujavimas iš skrandžio, pastoviai vargina stiprūs pilvo skausmai arba išmatos nuolat yra tamsios; - sergant hipofizės liga prolaktinoma.

Specialių atsargumo priemonių reikia: - Motilium 10 mg tabletės netinka vartoti jaunesniems negu 12 metų ir mažiau kaip 35 kg sveriantiems vaikams. Tokiems vaikams reikia skirti pagal kūno svorį dozuojamas pediatrines vaisto formas. - Ligoniai su kepenų ar inkstų funkcijos pakenkimu šį vaistą gali vartoti tik griežtai laikydamiesi gydytojo nurodymų. - Jeigu kartu vartojate kitų medikamentų būtina perskaityti skyrių "Kitų vaistų vartojimas".

Jeigu Jums dabar yra ar praeityje yra buvęs aktualus bent vienas iš aukščiau nurodytų perspėjimų - būtina pasitarti su gydytoju.

Kitų vaistų vartojimas Kartu su Motilium negalima vartoti geriamųjų ketokonazolo (vaisto nuo grybelių sukeliamų ligų) ir eritromicino (antibiotiko). Tokiais atvejais būtina kreiptis į gydytoją.

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Motilium vartojimas su maistu ir gėrimais Duomenys nebūtini.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis Nėra pakankamai duomenų apie vaisto vartojimą nėščiųjų tarpe, todėl, ypač pirmųjų trijų nėštumo mėnesių metu, Motilium vartoti reikia atsargiai.

Nedidelis veikliosios Motilium medžiagos domperidono kiekis patenka į motinos pieną, todėl kūdikį krūtimi maitinančioms moterims nerekomenduojama vartoti Motilium.

Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas Budrumo Motilium netrikdo, todėl jo vartojant vairuoti arba dirbti su mechanizmais nedraudžiama.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Motilium medžiagas Plėvele dengtų tablečių sudėtyje yra laktozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

3. KAIP VARTOTI MOTILIUM

Motilium visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Jeigu simptomai per 14 dienų nepalengvėjo, būtina kreiptis į gydytoją.

Geriamieji Motilium preparatai turi būti vartojami prieš valgį. Pavartojus po valgio vaisto įsisavinimas gali būti lėtesnis.

Suaugusiems ligoniams ir vyresniems negu 12 metų bei sveriantiems daugiau kaip 35 kg paaugliams (dėl jaunesnių ligonių gydymo reikia kreiptis į gydytoją, kuris paskirs vartoti kitas geriamąsias Motilium formas)

Reikia gerti po vieną arba dvi tabletes (10-20 mg) 3-4 kartus per dieną 15- 30 min. prieš valgį arba einant miegoti. Per parą negalima gerti daugiau kaip 80 mg medikamento.

Pavartojus per didelę Motilium dozę

Išgėrusiam per didelę Motilium dozę žmogui gali atsirasti mieguistumas, sumišimas ir (ar) judesių sutrikimai (tokie, kaip nenormalūs raumenų judesiai ir drebėjimas). Perdozavus Motilium būtina nedelsiant susisiekti su gydytoju, vaistininku ar apsinuodijimų centru (tel. +370 5 236 20 52), ypač tais atvejais, kai apsinuodija vaikas. Informacija gydytojui: rekomenduojama ligonį atidžiai prižiūrėti, išplauti skrandį, duoti gerti aktyvuotos anglies ir taikyti pagalbines priemones. Ekstrapiramidinės sistemos pažeidimo simptomus galima slopinti vaistais nuo parkinsonizmo arba anticholinerginiais preparatais.

Pamiršus pavartoti Motilium

Pamirštą dozę būtina išgerti tuoj pat, kai tik prisimenama. Tačiau, jeigu jau beveik yra atėjęs kitos dozės gėrimo laikas, Jūs taip pat galite palaukti ir vaistą išgerti laikui atėjus. Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

4. galimAS ŠALUTINIS poveikiS

Motilium, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Reti nepageidaujami reiškiniai (pasitaiko rečiau kaip 1 iš 1 000 vaistą vartojusių pacientų)

- Lytinės sistemos ir krūties sutrikimai Krūtų pabrinkimas, pieno išsiskyrimas ir mėnesinių ciklo sutrikimai.

- Endokrininiai sutrikimai Retais atvejais gali padidėti prolaktino kiekis kraujyje.

- Virškinimo trakto sutrikimai Retais atvejais gali atsirasti trumpalaikiai žarnyno spazmai. Paprastai toks poveikis praeina savaime tuoj pat, kai tik nutraukiamas vaisto vartojimas.

Labai reti nepageidaujami reiškiniai (pasitaiko rečiau kaip 1 iš 10 000 vaistą vartojusių pacientų)

- Nervų sistemos sutrikimai Gali pasireikšti nenormalūs raumenų judesiai ir drebėjimas. Didžiausia nenormalių raumenų judesių atsiradimo rizika yra naujagimių, kūdikių ir vaikų tarpe. Taip pat gali pasitaikyti traukuliai, mieguistumas, galvos skausmas.

- Psichikos sutrikimai Gali pasireikšti susijaudinimas ir nervingumas.

- Imuninės sistemos sutrikimai Gali pasireikšti alerginės reakcijos (pvz., odos išbėrimas, niežėjimas, dusulys, švokštimas ir (ar) veido patinimas); tokiam poveikiui pasireiškus, būtina iš karto nutraukti gydymą šiuo vaistu.

- Širdies sutrikimai Labai retais atvejais gali pasireikšti širdies ritmo sutrikimai; tokiam poveikiui pasireiškus, būtina nutraukti gydymą šiuo vaistu ir kreiptis į gydytoją.

- Virškinimo trakto sutrikimai Gali pasireikšti viduriavimas.

- Tyrimai Nenormalūs kepenų funkcijos tyrimų rezultatai.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. KAIP LAIKYTI MOTILIUM

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.

Ant lizdinės plokštelės ir dėžutės po "Tinka iki" nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Motilium vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti kartu su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. KITA INFORMACIJA

Motilium sudėtis

3. Veiklioji medžiaga yra domperidonas. Vienoje tabletėje yra 10 mg domperidono. - Pagalbinės medžiagos yra laktozės monohidratas, kukurūzų krakmolas, mikrokristalinė celiuliozė, pregelifikuotas krakmolas, povidonas, magnio stearatas, hidrintas augalinis aliejus, natrio laurilsulfatas, hipromeliozė.

Motilium išvaizda ir kiekis pakuotėje

Motilium tabletės yra baltos arba neryškiai kreminės spalvos, apvalios ir abipus išgaubtos. Jos tiekiamos supakuotos į lizdines plokšteles. Kartono dėžutėje yra 10 arba 30 tablečių.

Rinkodaros teisės turėtojas

UAB "Johnson & Johnson" Šeimyniškių g. 1A LT-09312 Vilnius Lietuva

Gamintojas

Janssen-Cilag S.A. Domaine de Maigremont B.P. 615 F-27100 Val de Reuil Cedex Prancūzija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą:

UAB "Johnson & Johnson" Geležinio Vilko 18A LT-08104 Vilnius Lietuva Tel: +37052786888.

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2009-12-23


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai