To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Jūsų rankos virpa...

- Jūsų rankos virpa. Matyt, daug geriate?
- Ką jūs, daktare! Daugiau išlaistau...

  • Maitinant kūdikį krūtimi, nuo 6 mėn. pradėkite primaitinti virtomis daržovėmis, košytėmis, o nuo 8 mėn. duokite virtos pertrintos mėsos. Mėsa padės išvengti mažakraujystės.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Kasmet gimsta 130 mln. vaikų. PSO duomenimis, apie 8 mln. miršta vaikystėje. Apie 8 tūkstančius miršta kasdien dėl nepakankamos mitybos ar nekokybiško maisto.

Guttalax

1. KAS YRA GUTTALAX IR KAM JIS VARTOJAMAS

Guttalax sudėtyje yra lokalaus poveikio vidurių laisvinamoji medžiaga, kuri skatina storosios žarnos peristaltiką ir minkština išmatas.

Guttalax vartojama, jei: - pacientas kenčia nuo vidurių užkietėjimo; - yra būklė, kai reikia palengvinti tuštinimąsi.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT GUTTALAX

Guttalax vartoti negalima - jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) natrio pikosulfatui arba bet kuriai pagalbinei Guttalax medžiagai; - jeigu yra ileusas (žarnų nepraeinamumas) arba žarnų užsikimšimas; - jeigu yra ūminė pilvo liga, įskaitant apendicitą arba ūminį žarnų uždegimą; - jeigu Jūsų organizmas neteko daug vandens; - vaikams iki 4 metų; - jeigu pasireiškė stiprus pilvo skausmas, susijęs su pykinimu ir vėmimu. Tokie simptomai rodo, kad būklė gali būti daug sunkesnė; - jeigu Jums yra nustatytas retas paveldimas sutrikimas, sukeliantis netoleravimą kai kurių sudėtinių preparato medžiagų (prašau perskaityti skyrelį "Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Guttalax medžiagas").

Specialių atsargumo priemonių reikia - jeigu Jums vidurių laisvinamųjų preparatų reikia vartoti kasdien arba ilgai, reikia kreiptis į gydytoją, kad jis nustatytų vidurių užkietėjimo priežastį, kadangi tokių medikamentų vartojant ilgai arba dideles dozes, gali sutrikti skysčių ir elektrolitų pusiausvyra, pasireikšti hipokaliemija (kalio kiekio sumažėjimas kraujyje). Guttalax pavartojusiems žmonėms buvo galvos svaigimo ir (arba) apalpimo atvejų. Šie reiškiniai gali būti susiję su vidurių užkietėjimu (jėgų įtempimu tuštinimosi metu, pilvo skausmu) ir nebūtinai priklausyti nuo Guttalax vartojimo.

Vaikams be gydytojo leidimo šio vaisto duoti negalima.

Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Kartu su didele Guttalax doze vartojant diuretikų (šlapimo išsiskyrimą skatinančių preparatų) arba adrenokortikosteroidų (hormonų), gali didėti elektrolitų pusiausvyros sutrikimo rizika. Jeigu elektrolitų pusiausvyra sutrinka, gali padidėti jautrumas širdies glikozidams (širdies nepakankamumui ir ritmo sutrikimui gydyti vartojamiems vaistams, pvz., digoksinui). Kartu vartojami antibiotikai (vaistai bakterinėms infekcijoms gydyti) gali silpninti Guttalax sukeliamą vidurių laisvinamąjį poveikį.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Guttalax, kaip ir kitų vaistų, nėštumo laikotarpiu galima vartoti tik gydytojui leidus. Žindymo laikotarpiu Guttalax vartoti galima.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas Guttalax poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus netirtas.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Guttalax medžiagas 1 ml lašų yra 0,45 g sorbitolio, todėl didžiausia rekomenduojama sorbitolio paros dozė suaugusiems žmonėms ir vyresniems, kaip 10 metų vaikams, yra 0,6 g. Pacientams, kuriems yra reta paveldima liga - fruktozės netoleravimas, šio preparato vartoti negalima.

3. KAIP VARTOTI GUTTALAX

Guttalax visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Įprasta preparato dozė yra tokia: suaugusiems žmonėms ir vyresniems nei 10 metų vaikams rekomenduojama dozė yra 10 - 20 lašų (5 – 10 mg), 4 - 10 metų vaikams vaisto vartoti galima tik gydytojui paskyrus! Vienkartinė dozė yra 5 - 10 lašų (2,5 – 5 mg ). Guttalax lašus gerkite vakare, kad ryte galėtumėte pasituštinti. Paprastai vaisto poveikis pasireiškia po 6-12 valandų.

Gydytojui nenustačius tikslios diagnozės, vidurių laisvinamuosius vaistus vartoti galima tik labai trumpai. Jei vidurių užkietėjimas trunka ilgai, prieš pradėdami vartoti šį vaistą būtinai kreipkitės į gydytoją, kuris nustatys vidurių užkietėjimo priežastis.

Pavartojus per didelę Guttalax dozę Jei pavartojote per didelę Guttalax lašų dozę, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Pavartojus per didelę dozę, gali prasidėti viduriavimas vandeningomis išmatomis, atsirasti pilvo dieglių, organizme sumažėti kalio ir kitų elektrolitų.

Pastebėta, kad įprastiniam vidurių užkietėjimui gydyti pavartojus daug didesnę už rekomenduojamą Guttalax dozę, atsiranda storosios žarnos gleivinės pažeidimo (gaubtinės žarnos gleivinės išemijos) atvejų.

Guttalax, kaip ir kitų vidurių laisvinamųjų vaistų, lėtinio perdozavimo atveju, pasireiškia lėtinis viduriavimas, pilvo skausmas, kraujyje sumažėja kalio kiekis, atsiranda antrinis hiperaldosteronizmas (padidėja hormono aldosterono, reguliuojančio natrio ir kalio koncentraciją kraujyje, gamyba), inkstuose atsiranda akmenų. Vidurių laisvinamųjų preparatų vartojant nuolat, buvo inkstų kanalėlių pažeidimo (inkstų pažeidimo rūšis), metabolinės alkalozės (būklė, kai organizme susidaro daugiau šarminių, negu rūgštinių medžiagų apykaitos produktų) ir dėl sumažėjusio kalio kiekio kraujyje atsiradusio raumenų silpnumo atvejų.

Pamiršus pavartoti Guttalax Jei pamiršote pavartoti vaistų, prisiminus, kiek galima greičiau juos išgerkite. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą lašų dozę.

Nustojus vartoti Guttalax Guttalax reikia vartokite tik tuo atveju, jei būtina, o būklei pagerėjus vartojimą reikia nutraukti.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

4. galimAS ŠALUTINIS poveikiS

Guttalax, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Sutrikimų dažnis pateikiamas, atsižvelgiant į standartinius terminus. Labai dažni (pasireiškia daugiau, kaip 1 pacientui iš 10). Dažni (pasireiškia daugiau kaip 1 iš 100, bet mažiau kaip 1 iš 10 pacientų). Nedažni (pasireiškia daugiau kaip 1 iš 1000, bet mažiau kaip 1 iš 100 pacientų). Reti (pasireiškia daugiau kaip 1 iš 10000, bet mažiau kaip 1 iš 1000 pacientų). Labai reti (pasireiškia mažiau, kaip 1 iš 10000 pacientų). Dažnis nežinomas (negali būti įvertintas pagal turimus duomenis).

Virškinimo trakto sutrikimai Labai dažni: viduriavimas. Dažni: nemalonus pojūtis pilvo plote, pilvo diegliai, pilvo skausmas, viduriavimas. Nedažni: vėmimas, pykinimas.

Imuninės sistemos sutrikimai Dažnis nežinomas: padidėjusio jautrumo reakcija, įskaitant angioneurozinę edemą (greitas odos arba gleivinių paburkimas, sukeliantis kvėpavimo pasunkėjimą), odos reakcijos.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. GUTTALAX laikymo SĄLYGOS

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 (C temperatūroje. Buteliuką laikyti išorinėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.

Ant buteliuko etiketės ar dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Guttalax vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. KITA INFORMACIJA

Guttalax sudėtis

- Veiklioji medžiaga yra natrio pikosulfatas. 1 ml tirpalo (15 lašų) yra 7,5 mg natrio pikosulfato. - Pagalbinės medžiagos yra natrio benzoatas, skystasis sorbitolis (nesikristalizuojantis), natrio citratas, citrinų rūgšties monohidratas, išgrynintas vanduo.

Guttalax 7,5 mg/ml geriamųjų lašų, tirpalo išvaizda ir kiekis pakuotėje

Skaidrus, bespalvis ar gelsvas, arba šiek tiek gelsvai rudas, truputį klampus tirpalas. Viename buteliuke yra 15 ml arba 30 ml tirpalo.

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

Rinkodaros teisės turėtojas Boehringer Ingelheim International GmbH Binger Strasse 173 D-55216 Ingelheim am Rhein Vokietija

Gamintojas Istituto De Angeli S. r. l. Localito Prulli 103/C I - 50066 Regello (FI) Italija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą:

Boehringer Ingelheim Pharma Ges mbH Atstovybė Lietuvoje Taikos pr.141 LT – 51132 Kaunas Tel.: +370 37 47 31 99

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2009-11-25


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai