To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Medicinos seselė pamato, kaip vienuolė verkdama...

Medicinos seselė pamato, kaip vienuolė verkdama išlekia iš gydytojo kabineto. Tada paklausė ji daktaro:
- Kas jai nutiko, daktare?
- nieko baisaus - tik pasakiau, kad ji laukiasi.
- Bet juk tai beveik neįmanoma.
- Gal ir tiesą sakai, bet vaistas nuo žagsėjimo tai geras.

  • Nevalgykite daugiau negu 3g druskos per dieną, nes didelis natrio kiekis kraujyje gali būti viena iš hipertenzijos priežasčių.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Senstant kraujotakos sistemai, kraujo tiekimas smegenų ląstelėms, neuronams, susilpnėja, todėl neuronai negauna jiems reikalingo deguonies ir gliukozės. Reguliarus sportavimas padidina ...

Eglonyl

1. KAS YRA EGLONYL IR KAM JIS VARTOJAMAS

Eglonil sudėtyje yra sulpirido, kuris priklauso vaistams, vadinamiems benzamidais. Jie, blokuodami tam tikrus receptorius, trukdo perduoti impulsą smegenyse. Vaistas tinka suaugusių žmonių kai kuriems elgsenos sutrikimams gydyti.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT EGLONYL

Eglonyl vartoti negalima: - jeigu Jums yra alergija (padidėjęs jautrumas) sulpiridui arba bet kuriai pagalbinei Eglonyl medžiagai; - jeigu Jums yra hipofizio prolaktinoma ar krūties vėžys; - jeigu Jūs sergate feochromocitoma (antinksčių šerdinės dalies sutrikimu, sukeliančiu sunkų kraujo spaudimo padidėjimą) arba šis susirgimas yra įtariamas; - jeigu Jūs vartojate levodopos.

Specialių atsargumo priemonių reikia: Kad gydytojas galėtų nustatyti vaisto dozę ir (arba) prižiūrėti gydymą, Jūs privalote jį informuoti, jei: - sergate širdies ritmo sutrikimais (gydytojas gali Jums užrašyti EKG); - sergate Parkinsono liga; - sergate inkstų veiklos pažeidimu; - Jums daugiau nei 65 metai; - sergate epilepsija, jei buvo traukulių (seniau ar dabar); - sergate diabetu; - turėjote insultą, - sergate demencija, - turite agresyvaus elgesio ar sujaudinimo priepuolių; - sumažėjęs kalio kiekis Jūsų kraujyje; - Jums arba kažkam iš Jūsų šeimos buvo susidaręs kraujo krešulys, kadangi vaistai, tokie kaip šis, yra susiję su krešulių formavimusi.

Jei prasideda neaiškios kilmės karščiavimas, išblykšta oda ar smarkiai prakaituojama, reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją arba skubiosios pagalbos skyrių, nes tai gali būti mirtinai pavojingo neurolepsinio sindromo požymiai.

Jeigu abejojate, prieš pradėdami vartoti vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Eglonyl negalima vartoti kartu su levodopa, vartojama Parkinsono ligai gydyti (žr. 2 skyrių).

Vaistai, kurių vartoti kartu su Eglonyl nepatariama: - antiaritminiai vaistai (chinidinas, hidrochinidinas, dizopiramidas, amjodoronas, sotalolis, dofetilidas, ibutilidas); - kraujospūdį mažinantys vaistai ar širdies veiklos sutrikimams gydyti vartojami vaistai (diltiazemas, verapamilis, klonidinas, guanfacinas, digitalio preparatai); - kai kuriems psichikos sutrikimams gydyti skiriami vaistai (tioridazinas, pimozidas, haloperidolis, sultopridas, metadonas, litis, imipramino grupės antidepresantai); - kalio kiekį kraujyje mažinantys vaistai: šlapimo išsiskyrimą skatinantys vaistai, vidurius laisvinantys vaistai, gliukokortikosteroidai, tetrakosaktidas (medikamentas, naudojamas antinksčių funkcijai tirti); - kai kurie antibiotikai: į veną leidžiamas eritromicinas, į veną leidžiamas vinkaminas, į veną leidžiamas amfotercinas B, pentamidinas, sparfloksacinas; - maliarijai gydyti vartojamas halofantrinas; - vaistai, kurių sudėtyje yra alkoholio, nes alkoholis stiprina raminamąjį poveikį.

Vaistai, į kurių sąveiką su Eglonyl reikia atsižvelgti: - vaistai, vartojami kraujospūdžiui mažinti (kadangi sumuojasi vaistų poveikis, didėja ortostatinės hipotenzijos pavojus); - centrinę nervų sistemą slopinantys vaistai (narkotinės medžiagos, analgetikai, barbitūratai, raminamąjį poveikį darantys priešalerginiai vaistai, benzodiazepinai, kiti nerimą slopinantys vaistai, klonidinas ir jo derivatai); - vaistai skrandžio rūgštingumui mažinti, sukralfatas (šie vaistai slopina Eglonyl įsisavinimą, todėl Eglonyl reikia gerti mažiausiai dvi valandas prieš šiuos vaistus).

Eglonyl vartojimas su maistu ir gėrimais Gydymo metu griežtai draudžiama gerti alkoholio.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Nėštumas Šio vaisto nėštumo metu patariama nevartoti. Jei nėščiai moteriai Eglonyl skirta vartoti, būtina tiksliai laikytis gydytojo nustatyto dozavimo ir vaisto vartojimo trukmės. Jei vaistą vartojanti moteris pastoja, reikia kreiptis į gydytoją, nes tik jis gali nuspręsti, ar reikia jį toliau vartoti.

Žindymo laikotarpis Šiuo vaistu gydomai moteriai patariama nežindyti.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas Vaistas gali sukelti apsnūdimą netgi tuomet, kai vartojamas rekomenduojamomis dozėmis. Todėl gebėjimas vairuoti ir valdyti mechanizmus gali susilpnėti.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Eglonyl medžiagas Sudėtyje yra laktozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

3. KAIP VARTOTI EGLONYL

Eglonyl visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Vaistą gali vartoti tik suaugę žmonės. Vaistas yra geriamas.

Gydytojas Jums paskirs mažiausią veiksmingą dozę, vėliau palaipsniui ją didins. Paros dozė gali būti 200 - 1000 mg.

Pacientai, kurių inkstų funkcija sutrikusi. Pradinė dozė gali būti mažesnė. Dozės didinimo periodas gali būti ilgesnis.

Senyvi pacientai Dozę koreguoti reikia tik tuo atveju, jei sutrikusi inkstų funkcija.

Pavartojus per didelę Eglonyl dozę Suvartojus per didelę dozę, būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją ar skubiosios pagalbos skyrių, nes galimas sunkus širdies veiklos sutrikimas.

Pamiršus pavartoti Eglonyl Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą tabletę.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Eglonyl, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Nervų sistemos bei psichikos sutrikimai • Raminamasis poveikis arba apsnūdimas. • Ekstrapiramidinis sindromas: parkinsonizmas ir susiję simptomai: drebulys, raumenų tonuso padidėjimas, hipokinezija, padidintas seilių išsiskyrimas, spazminė kreivakaklystė, akių obuolių judesių sutrikimas, mėšlungiškas žandikaulių sukandimas. Šie simptomai visiškai praeina paskyrus antiparkinsoninių vaistų. • Vėlyvoji diskinezija, kuriai būdingi nevalingi ritmiški judesiai (daugiausia liežuvio ir (arba) veido). Tokį poveikį gali sukelti visi ilgai vartojami neuroleptikų preparatai. • Traukuliai.

Endokrininiai sutrikimai • Laikina hiperprolaktinemija, išnykstanti nutraukus gydymą.

Širdies sutrikimai • Ortostatinė hipotenzija (keičiant kūno padėtį iš gulimos ar sėdimos į stovimą svaigsta galva). • Širdies ritmo sutrikimai, įskaitant ir skilvelinę tachikardiją, kuri gali baigtis skilvelių virpėjimu ar širdies sustojimu, staigia netikėta mirtimi.

Kraujagyslių sutrikimai • Kraujo krešuliai venose, ypač esantys kojose (pasireiškia kojų patinimus, skausmu ir paraudimu), gali kraujagyslėmis nukeliauti į plaučius, sukeldami skausmą krūtinėje ir pasunkėjusį kvėpavimą. Jeigu pasireiškė bet kuris iš paminėtų simptomų, nedelsiant kreipkitės į gydytoją.

Bendrieji sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai • Kūno svorio padidėjimas. • Piktybinis neurolepsinis sindromas (kaip ir vartojant kitų neuroletikių, gali pasireikšti neaiškios kilmės karščiavimas, prakaitavimas, blyškumas, kraujo spaudimo pokyčiai, sąmonės sutrikimas, raumenų frigidiškumas) yra galimai mirtina komplikacija (žr. 2 skyrių).

Odos ir poodinio audinio sutrikimai • Makulopapulinis bėrimas.

Lytinės sistemos ir krūties sutrikimai • Su hiperprolaktinemija susiję sutrikimai: išnyksta mėnesinių kraujavimas, pabrinksta krūtys, atsiranda krūtų skausmas, ne žindymo laikotarpiu iš spenelių išteka pieno, orgazmo sutrikimas ar erekcijos sutrikimai. Baigus gydymą šie reiškiniai išnyksta.

Kepenų tulžies pūslės ir latakų sutrikimai Kepenų fermentų kiekio padidėjimas.

Buvo pastebėta šiek tiek padidėjęs demencija sergančių senyvų pacientų, vartojusių antipsichotikus, mirčių skaičius, lyginant su nevartojusiais.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. KAIP LAIKYTI EGLONYL

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia. Ant lizdinės plokštelės ir dėžutės po "Tinka iki" nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Eglonyl vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. KITA INFORMACIJA

Eglonyl sudėtis

- Veiklioji medžiaga yra sulpiridas. Vienoje tabletėje yra 200 mg sulpirido. - Pagalbinės medžiagos yra bulvių krakmolas, laktozės monohidratas, metilceliuliozė, bevandenis koloidinis silicio dioksidas, talkas, magnio stearatas.

Eglonyl išvaizda ir kiekis pakuotėje

Tabletės baltos ar dramblio kaulo spalvos, su vagele vienoje pusėje ir įspaudu kitoje pusėje. Tabletę galima padalyti į dvi lygias dalis. Dėžutė, kurioje yra 12 arba 60 tablečių PVC ir aliuminio folijos lizdinėse plokštelėse. Gali būti teikiamos ne visų dydžių pakuotės.

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

Rinkodaros teisės turėtojas UAB "SANOFI-AVENTIS LIETUVA" A. Juozapavičiaus g. 6/2 LT-09310 Vilnius Lietuva

Gamintojai Sanofi Withrop Industrie 6 Boulevard de l’Europe 21800 Quetigny Prancūzija

Ir/arba

SANOFI-AVENTIS Zrt. Campona u.1. (Harbor Park) 1225 Budapest Vengrija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į rinkodaros teisės turėtoją.

UAB "SANOFI-AVENTIS LIETUVA" A. Juozapavičiaus g. 6/2 LT-09310 Vilnius Tel. +370 5 275 5224

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2010-03-19


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai