To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Atėjo bobutė į polikliniką pas gydytoją ir klausia...

Atėjo bobutė į polikliniką pas gydytoją ir klausia:
- Daktarėli, ar gali man padėti?
- O kas yra?
- Taigi pati nesuprantu. Kai atsistoju, tai stoviu, stoviu, stoviu... O kai atsisėdu, tai sėdžiu, sėdžiu, sėdžiu... O kai atsigulu, tai guliu, guliu, guliu... Daktarėli, ką man daryti???

  • Naudokite dezodorantą vietoj antiperspiranto, nes pastarieji gali įtakoti krūties vėžio atsiradimą.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Prancūzijos, JAV ir Islandijos mokslininkai nustatė genomo sritį, kurio genai apsprendžia ar rūkantis asmuo sirgs plaučių vėžiu. Rūkymas sukelia devynis iš dešimties plaučių vėžio ...

Dalintis lova su augintiniu gali būti pražūtinga

Miegojimas kartu, bučiavimasis su augintiniu ar gyvūnėlio lyžtelėjimas gali tapti rimtos ligos priežastimi.

Nors tai nėra itin paplitęs atvejis, Kalifornijos mokslininkai įspėja, kad per daug suartėdami su naminiais gyvūnais žmonės gali susirgti įvairiausiomis ligomis, informuoja livescience.com.

Atlikti tyrimą Bruno Chomelį, Kalifornijos universiteto veterinarinės medicinos mokyklos profesorių, paskatino studentų ir apskritai gyvūnėlių mylėtojų istorijos apie bendravimo su augintiniais ypatumus.

„Daugelyje šalių gyvūnėlių auginimas pakeitė vaikų gimdymą ir auginimą, o tai neretai sąlygoja perdėtą rūpinimąsi augintiniais", - skelbė B. Chomelis su kolegomis tyrėjais žurnale „Atsirandančios infekcijos ligos" (angl. „Emerging Infectious Diseases").

Apklausos buvo atliktos Jungtinėse Valstijose, Didžiojoje Britanijoje, Prancūzijoje ir Olandijoje. Rezultatai parodė, kad 14 - 45 proc. šūnų ir 45 - 62 proc. kačių miega šeiminininkų lovose. Moterys yra labiau linkusios nei vyrai pasakoti, kad reguliariai miega su augintiniu.

„Manau, kad naminis gyvūnėlis papuošia namus, tačiau jo vieta nėra šeimininko lovoje", - pasakojo B. Chomelis.

Tarp taip vadinamų zoonozių (infekcinių ligų, kurias žmogui perduoda gyvūnai) yra ir meticilinui atsparus auksinis stafilokokas (angl. Methicillin-resistant Staphylococcus aureus, MRSA), infekcija, atspari daugeliui antibiotinių vaistų.

Nuo 1974 m. pietvakarinėje JAV dalyje daugelio maro atvejų priežasčių buvo miegojimas kartu su blusomis apniktomis katėmis. 2008 metais per bubonino maro protrūkį užsikrėtę žmonės buvo labiau linkę dalintis lova su augintiniu negu neužsikrėtę.

Pasak B. Chomelio, didesnį susirūpinimą kelia šunys. Veterinarams žymiai paprasčiau atpažinti maru užsikrėtusias kates, kurios pergyvena panašius simptomus kaip žmonės, kai tuo tarpu šunys, nors ir nešioja infekciją, šia liga serga retai.

Keli pasteurellosis (ūmi infekcinė liga, kuriai būdinga pneumonija, pūliniai ar net kraujo infekcijos) atvejai taip pat aiškinami lovos dalybomis su augintiniais, bučiniais ir augintinių lyžtelėjimais. Viename pranešime teigiama, kad vaikas užsikrėtė šia infekcine liga po to, kai mažametis čiulpė savo 2 metų brolio pirštą, kurį buvo aplaižę du namuose auginami šunys.

Daugeliu atvejų žmonės užsikrėtė įvairiomis ligomis leisdami savo katėms ar šunims laižyti žaizdas.

Vis dėlto nėra aišku, kaip dažnai gyvūnai žmogui perduoda ligas. Tyrimas, kurį skelbia livescience.com, nagrinėja tik gerai žinomus atvejus. B. Chomelis pabrėžia, kad rizikos grupėje daugiausia atsiduria vaikai ir turintieji sutrikusią imuninę sistemą.

Mokslininkai rekomenduoja atsisakyti lovos dalybų ir per dažnų bučinių su augintiniais. Bet kuri vieta, palaižyta gyvūno, turi būti iš karto nuplaunama muilu ir vandeniu, o gyvūnai tinkamai prižiūrimi ir reguliariai vedami pas veterinarus, komentuoja tyrėjai.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai