To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Gydytojo priimamasis. Pacientas teiraujasi...

Gydytojo priimamasis. Pacientas teiraujasi:
- Gydytojau, ką man daryti? Su lig kiekviena diena mano kojos tampa vis juodesnės.
- O jūs mėginote jas plauti?
- O ką, padeda?

  • Nėščioji turi kuo daugiau būti gryname ore. Tai jos kūdikiui padės išvengti rachito.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Žmogaus plaukai auga greičiau naktį nei dieną, ir greičiau šiltu oru negu šaltu. Greičiausiai auga 16-24 metų moterų plaukai.

Dalelių greitintuvas vėl šaltesnis nei kosmosas

Dalelių greitintuvas CERN tyrimų centre jau atšaldytas iki kosmoso šalčio - minus 271 laipsnio pagal Celsijų.

Toks šaltis reikalingas norint vykdyti suplanuotą eksperimentą. Didžiulių magnetų, nukreipiančių dalelių spindulį, temperatūra palaikoma naudojant skystą helį. Teigiama, kad greitintuvas gali vėl būti paleistas antroje lapkričio pusėje, praneša BBC.

Greitintuvas sugedo pernai rugsėjį, praėjus kelioms dienoms po paleidimo. Tuomet sutrikus agentų veikimui, daugybė skysto helio išsiliejo į tunelį. Po incidento dalelių greitintuvą teko sušildyti, nes tik taip jį buvo galima suremontuoti.

Galingiausia fizikos laboratorija, esanti ant Šveicarijos ir Prancūzijos sienos, atkurs sąlygas po Didžiojo sprogimo. Šį tyrimą vykdo Ženevoje įsikūrusi Europos atominių tyrinėjimų organizacija - CERN.

Paleidę daleles į 27 kilometrų ilgio greitintuvą, mokslininkai tikisi atskleisti Visatos kūrimosi paslaptis. Vamzdžiais, einančiais pro magnetus, bus paleisti du protonų srautai. Jie priešingomis kryptimis aplink pagrindinį žiedą keliaus šviesos greičiui artimu greičiu.

Tam tikrose tunelio vietose protonų skriejimo trajektorijos susikirs, o dalelės viena į kitą atsitrenks su katastrofiška jėga. Mokslininkai tikisi, kad po susidūrimo iš liekanų susidarys naujos dalelės, o tai pateiks fundamentalių naujų įžvalgų apie kosmoso prigimtį.

Greitintuvo veikimo temperatūra yra vos šiek tiek didesnė už „absoliutų nulį" (minus 273,15 laipsnių) - mažiausią galimą temperatūrą. Palyginimui, tolimuose kosmoso regionuose temperatūra yra maždaug minus 270 laipsnių.

Greitintuvo magnetai sukurti taip, kad elektros srovė jais teka be jokio pasipriešinimo ir su labai nedideliais energijos nuostoliais. Tačiau norint tai pasiekti, magnetus reikia atšaldyti iki itin žemos temperatūros. Tam ir naudojamas helis. Tokiame šaltyje iki šiol neveikė nė viena fizikos laboratorija.

tačiau prieš paleidžiant dalelių srautą į 27 kilometrų ilgio greitintuvo žiedą, inžinieriai dar turės atidžiai patikrinti mechanizmo aušinimo apsaugos sistemą ir tęsti magnetų pakrovimo bandymus.

Dalelės į greitintuvą bus paleistos jau netrukus. Žemo intensyvumo srovė į greitintuvą gali būti paleista jau po savaitės. Šių bandymų metu dalelės tekės tik dalimi greitintuvo, o ne visu jo žiedu.

Mokslininkai tikisi, kad visu žiedu dalelės galėtų pradėti skrieti lapkritį. Vėliau dalelių energija bus padidinta, kad imtų vykti didelės energijos susidūrimai. Tai ir bus greitintuvo mokslinės programos pradžia.

Planuota, kad didelės energijos susidūrimai ims vykti gruodį, tačiau dabar labiau tikėtinas laikas - sausio mėnuo, teigia CERN komunikacijos vadovas Jamesas Gilliesas.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai