To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Na ką gi, pulsas normalus,- sako gydytojas...

- Na ką gi, pulsas normalus,- sako gydytojas.
- Daktare, paimkite mano kairę ranką: dešinė – protezas.

  • Gausios mėnesinės - kai higieninį paketą reikia keisti dažniau nei kas 2 valandas. Tai priežastis kreiptis į ginekologą.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Du didelės apimties genetiniai tyrimai patvirtina, kad dabartinis žmogus yra kilęs iš Afrikos ir migravęs į Europą, Aziją, o vėliau ir į Ameriką.

Ligoniai, sergantys ''nemadingais" vėžiais, pasmerkti mirčiai

Didinant finansavimą krūties vėžio ir leukemijos tyrimams, 80 proc. žmonių, kuriems diagnozuojamas plaučių auglys, praėjus metams miršta, praneša ,,The Independent".

Ligoniai, sergantys „nepopuliariais" vėžio tipais, ignoruojami mokslininkų, nepaisant rekordinių tyrimams skiriamų sumų, sako Didžiosios Britanijos Nacionalinis vėžio tyrimų institutas.

Mažiausiai pinigų skiriama vieniems iš daugiausiai mirčių sukeliantiems plaučių ir kasos vėžiui tirti, tuo tarpu penkių vėžio formų, nuo kurių mirštama rečiausiai, tyrimams tenka du trečdaliai lėšų.

Onkologai prašo mokslininkų skirti daugiau dėmesio pirmiausiai plaučių vėžiui, kadangi dėl vėlyvos jo diagnozės išgyvena tik 20 proc. pacientų.

Pasak ekspertų, mokslininkai labiausiai domisi tomis vėžio formomis, kurias tirti lengviausia ir yra didžiausia tikimybė pasiekti svarių laimėjimų. Tokią šališką poziciją palaiko ir viešoji bei įžymybių peršama nuomonė.

Roy Castle plaučių vėžio fondo direktorė Jesme Fox sako, jog ji nusivylusi pastarųjų metų pažanga: „Plaučių vėžys sukelia daugiausiai mirčių, tačiau vis dar yra ignoruojamas ir susilaukia itin mažai pinigų tyrimams. Nuo 2002 m. beveik nieko nepasikeitė. Tai ypač baisi liga, nuo kurios mirti yra siaubinga."

Paskelbtame pranešime galima matyti, kam buvo skirti pinigai 2002 - 2006 m. laikotarpiu. Profesorius Kenas Calmanas teigia, jog tai itin svarbūs duomenys, iš kurių galima spręsti, kokias veiklos kryptis reikėtų keisti. Jo nuomone, būtina daugiau dėmesio skirti plaučių, stemplės ir kasos vėžiui, kadangi neįmanoma, nuspėti, kurių onkologinių ligų ateityje bus daugiausia.

Daktaras Lesley Walkeris pastebi, kad dauguma mokslininkų neturi pastovaus darbo. Jie yra priklausomi nuo trumpojo laikotarpio dotacijų, todėl jų darbo sėkmė matuojama pagal paskutinio projekto rezultatus. „Tai reiškia, kad mokslininkams neapsimoka rizikuoti įsitraukti į mažiau dėmesio susilaukiančius vėžio tyrimus," - sakė. L. Walkeris.

Jungtinėje Karalystėje krūties vėžiu sergama dažniausiai ir tokių ligonių skaičius nuolat didėja. Daktaras Normanas Freshney teigia, jog tyrimams skirti pinigai yra panaudojami pagrįstai. Be to, sako, jis, daugelis atliekamų krūties vėžio tyrimų teikia naudingos informacijos ir apie kitus vėžio tipus.

Lorraine Williamson prieš dvejus metus buvo sėkmingai išgydyta nuo plaučių vėžio, kuris buvo diagnozuotas ankstyvojoje stadijoje. Ji sakė: „Esu gyvas įrodymas, kad plaučių vėžys yra pagydoma liga, jei ji nustatoma laiku."

Moteris piktinasi tokiu menku dėmesiu plaučių vėžio tyrimams. „Viešoji nuomonė yra skeptiška šios ligos atžvilgiu, kadangi apie ją yra sukurta daugybė mitų. Tai ne tik rūkalių liga; ja gali susirgti bet kas," - sakė L. Williamson.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai