To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Daktare, nemiga mane visai išsekino...

Daktare, nemiga mane visai išsekino. Ką daryti?
- Ar nebandėte skaičiuoti avių?
- Bandžiau, nepadeda.
- Tuomet tegu kiekviena avis papasakoja savo biografiją.

  • 80-iai proc. vyrų impotencijos atsiradimas paaiškinamas fiziologinėmis priežastimis ir signalizuoja apie rimtesnes ligas.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Švedijoje moterys vidutiniškai 17 metų skiria mokslui, vidutinė moterų gyvenimo trukmė - 83 metai. Nigerijoje moterys mokosi maždaug 3 metus, gyvena vidutiniškai 45 metus.

Ašaros padeda ne visada

JAV psichologai Jonathanas Rottenbergas ir Laurenas Bylsma išanalizavę 3 tūkst. žmonių verksmo „ataskaitas" nustatė, kad verkimo nauda priklauso nuo to, kur ir kada ašarota.

Pasak mokslininkų, daugumai išsiverkusių žmonių pagerėjo nuotaika, o kas dešimtas pasijuto blogiau.

Apklausa taip pat parodė, kad „verksniai", juntantys socialinę paramą, dažniau teigdavo, kad nuotaika pasitaisė.

Iki šiol tyrimai ne visuomet gebėdavo pateikti aiškų verksmo naudos vaizdą, mat rezultatai neretai priklausydavo nuo to, kaip tai buvo tiriama. Laboratorijoje verkę savanoriai dažnai nenurodė, jog pasijuto geriau.

Paprastai tokių eksperimentų dalyviai netgi pasijunta blogiau. Galbūt taip atsitinka dėl paties tyrimo keliamos įtampos, nes žmogus stebimas. Tai sukelia neigiamas emocijas (drovėjimąsi, sutrikimą), o jos neutralizuoja teigiamą verksmo poveikį.

Tačiau šie laboratoriniai tyrimai suteikė įdomios informacijos apie fizinį verksmo efektą. Ašarojant fiksuojami nusiraminimo požymiai, pavyzdžiui, sulėtėja kvėpavimas, tačiau verkiantis žmogus patiria ir nemažai nemalonios įtampos bei jaudinasi: greičiau plaka širdis, daugiau prakaituojama.

Įdomu, kad fizinis nusiraminimas paprastai trunka ilgiau nei nemalonus sudirgimas. Be to, raminamasis poveikis gali pasireikšti vėliau ir užgožti įtampos reakciją, dėl to žmonės paprastai prisimena tik maloniąją verksmo pusę.

Tyrimas parodė, kad verksmo poveikis priklauso ir nuo to, kas lieja ašaras. Pavyzdžiui, nerimą ar nuotaikos sutrikimus patiriantys žmonės rečiau pajunta teigiamą verksmo efektą. Be to, tie, kurie nesupranta savo emocijų ir neteikia joms jokios reikšmės, išsiverkę dažniausiai pasijunta dar blogiau.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai