To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Ligoni, jūs rūkote...

- Ligoni, jūs rūkote?
- Ne.
- Geriate?
- Ne.
- Tik nereikia taip kvailai šypsotis, aš vis tiek ką nors rasiu...

  • Vartokite kuo įvairesnius ir skirtingų spalvų vaisius ir daržoves.  Geriausia juos valgyti šviežius, tačiau jei nėra galimybių, tinka ir virti, troškinti, šaldyti (tik ne sūdyti ar ...

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Lietuvoje moterų vidutinė gyvenimo trukmė yra 75 metai, o vyrų - 62 metai. (2008 m. statistika)

KMUK angiochirurgai atliko sudėtingą ir retą kraujagyslių operaciją

Kauno medicinos universiteto klinikų (KMUK) kraujagyslių chirurgai atliko sudėtingą aortos operaciją pacientui, keletą metų kentėjusiam skausmus dėl prastos kojų kraujotakos bei sintetinio kraujagyslių protezo infekcijos susidariusios pūlingos fistulės.

Pasak operaciją atlikusio KMUK kraujagyslių chirurgijos skyriaus vadovo dr. Lino Veličkos, pacientas buvo operuotas dėl supūliavusio aortos sintetinio kraujagyslių protezo. Aortos protezas įsiuvamas tada, kai pagrindinė žmogaus kraujagyslė-aorta užsikemša arba išsiplečia- susiformuoja aneurizma. Protezo viršutinis galas siuvamas prie aortos pilve, o apatiniai galai prisiuvami abipus kirkšnyse prie arterijų. Tuomet protezu kraujas iš aortos teka į kojas. Tačiau maždaug 3 - 6 proc. pacientų po tokių operacijų išsivysto komplikacija - sintetinio kraujagyslių protezo infekcija.

Jei pacientas serga diabetu - šios komplikacijos tikimybė - 10 proc. Jau minėtam pacientui, aortos protezo infekcija ir kraujotakos nepakankamumas neleido gyventi pilnavertiško gyvenimo - jį vargino skausmai kojose, pūliuojančios kirkšnies žaizdos, kurias buvo būtina kasdien perrišinėti. Anksčiau pūliuojančio protezo problema buvo sprendžiama taikant paliatyviasias operacijas, tačiau nepilnai pašalinus kraujagyslių protezą dažnai infekcija kartojasi, o atliekant ekstraanatomines jungtis sutrumpėja karaujagyslinių protezų veikimo laikas. Viena iš ankstesnių taikomų taktikų buvo protezo pašalinimas ir galūnės amputacija, tačiau ligonių mirtingumas, kojų amputacijų dažnis siekdavo iki 50 proc.

Tam, kad paciento būklė būtų pagerinta, jam buvo pritaikyta sudėtinga, dviejų etapų operacija. „Mes turėjome dvi užduotis - pašalinti infekcijos priežastį ir atstatyti žmogui normalią kraujotaką. Jeigu bandytume tai daryti su kitomis sintetinėmis kraujagyslėmis, rizikuotume perkelti infekciją iš infekuoto lauko. Šiuo atveju liko vienintelė išeitis- naudoti to paties žmogaus kraujagysles. Taigi, išėmėme dvi giliąsias šlaunines venas. Įprastai šuntavimui naudojame paviršines venas (didžiąją arba mažąją paodžio venas), tačiau šiuo atveju jos būtų buvusios per siauros"- pasakojo dr. L. Velička. Šlaunies venos spindis 2-3 kartus platesnis už didžiąją paodžio veną. Buvo išimta po 35cm giliosios venos iš kiekvienos šlaunies, iš jų suformuotas trišakis aortos „protezas". Išvalius aortos spindį nuo aterosklerotinių pliokštelių ir trombų, vietoj jos įsiūta „nauja aorta" iš šlauninių venų, po to išimta infekuota dirbtinė kraujagyslė Pasak mediko, 7 val. užtrukusios operacijos rezultatas buvo akivaizdus - paciento kraujotaka visiškai atsistatė, žaizdos užgijo, jis galėjo vaikščiojo be skausmų kojose ir po 12 parų pacientas iš stacionaro išvyko į reabilitacijos ligoninę.

Tokia kompleksinė operacija Lietuvoje buvo atlikta pirmą kartą. Dr. L. Veličkos teigimu, net ir pasaulyje ji atliekama ne visuose centruose. Pasak dr. Veličkos, panašios operacijos, kokia buvo atlikta šiuo atveju, gali prireikti 1-3 pacientams per metus.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai