To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Daktare, man uždraudė vakare valgyti todėl ir persišaldžiau!...

- Daktare, man uždraudė vakare valgyti todėl ir persišaldžiau!
- O kaip tai susiję?
- Na kaip gi! Aš visą naktį prastovėjau prie atidaro šaldytuvo ir žiūrėjau į viščiuką. Taip mane ir perpūtė

  • Kūdikiui nuo 3 sav. iki 1,5 metų duokite po 500 TV vitamino D per dieną rachito profilaktikai.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Imunitetas - organizmo gebėjimas apsaugoti savo vientisumą ir gyvybingumą nuo parazituojančių organizmų ir nuo biologinės kilmės nuodų.

Zoladex

1. KAS YRA ZOLADEX IR KAM JIS VARTOJAMAS

Goserelinas priklauso vaistų, vadinamų LHRH analogais, grupei. Vyrams šis vaistas mažina testosterono, moterims – estrogenų sintezę organizme. Viena Zoladex injekcija – 3,6 mg goserelino. Zoladex išleidžiamas vienai injekcijai skirtose pakuotėse.

Prašome perskaityti Jums skirtą informacinio lapelio dalį (vyrams ir moterims jos atskiros).

VYRAMS Zoladex vartojamas prostatos vėžiui gydyti.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT ZOLADEX

Zoladex vartoti negalima: - jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) goserelinui arba bet kuriai pagalbinei Zoladex medžiagai, - vaikams.

Specialių atsargumo priemonių reikia: - Jeigu sutrikęs šlapinimasis, skundžiatės nugara, arba sergate cukriniu diabetu, apie tai pasakykite gydytojui.

Šios grupės vaistai gali sukelti kalcio kiekio kauluose sumažėjimą (kaulų išakijimą). Jeigu sergate liga, dėl kurios susilpnėja kaulai, apie tai pasakykite gydytojui.

Kitų vaistų vartojimas

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Nuvykę į ligoninę, pasakykite medicinos personalui apie tai, kad vartojate Zoladex.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas Gebos vairuoti ir dirbti su technika šis vaistas neturėtų veikti.

3. KAIP VARTOTI ZOLADEX

Zoladex švirkščiama po pilvo oda kas 28 dienas (tą padarys gydytojas arba medicinos sesuo). Net pasijutus gerai, svarbu šį vaistą vartoti toliau, kol gydytojas patars baigti gydymą. Zoladex reikėtų švirkšti kas 4 savaites (28 dienas). Visada priminkite gydytojui arba medicinos seseriai, kad pasakytų kada atvykti, kad būtų sušvirkšta kita dozė. Jeigu ji paskirta praėjus mažiau arba daugiau kaip 28 dienoms po ankstesnės, apie tai pasakykite gydytojui arba medicinos seseriai. Jeigu po paskutinės injekcijos praėjo daugiau kaip 28 dienos, kreipkitės į gydytoją arba medicinos seserį, kad kuo greičiau Jums sušvirkštų vaisto.

4. galimAS ŠALUTINIS poveikiS

Zoladex, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Zoladex gali sukelti karščio pylimą ir prakaitavimą, lytinio potraukio sumažėjimą, kaulų susilpnėjimą, kartais krūtų paburkimą ir skausmingumą. Kai kuriems vyrams gali skaudėti kaulus, apatinę nugaros dalį, pasunkėti šlapinimasis (gydymo pradžioje), padidėti gliukozės koncentracija kraujyje. Pajutę šių sutrikimų, pasakykite tai gydytojui. Be to, gali atsirasti pirštų dilgsėjimas, išberti odą, retais atvejais gali pasireikšti alerginė reakcija, skaudėti sąnarius, pakisti kraujospūdis. Jei sergate hipofizio naviku, Zoladex gali sukelti jo kraujavimą arba subliūškimą. Ši komplikacija yra labai reta, tačiau dėl jos atsiranda stiprus galvos skausmas, pykinimas, apankama, išnyksta sąmonė. Retkarčiais Zoladex injekcijos vietoje gali susidaryti nedidelė kraujosruva. Nerimauti dėl aukščiau nurodytų šalutinių poveikių nereikėtų, kadangi Jums jų gali nepasireikšti. Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui.

MOTERIMS

Zoladex vartojamas: • krūties vėžiui, endometriozei (tai liga, kai ląstelės, kurių sveikoms moterims randama tik gimdoje, išplinta kitur, ypač į netoli gimdos esančius organus) ir gimdos fibroidams (gerybiniams navikams) gydyti; • gimdos gleivinei suploninti prieš operaciją (kartu su kitais vaistais); • kiaušinėlių atsipalaidavimui iš kiaušidžių reguliuoti (kartu su kitais nevaisingumo gydymo būdais).

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT ZOLADEX

Zoladex vartoti negalima:

-jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) goserelinui arba bet kuriai pagalbinei Zoladex medžiagai - jeigu esate nėščia, mėginate pastoti (išskyrus atvejį, kai gydomas nevaisingumas) arba žindote. Vartojant Zoladex, reikėtų naudoti barjerinę kontracepciją (išskyrus atvejį, kai gydomas nevaisingumas), pvz., prezervatyvą arba diafragmą (gaubtelį). Kartu su Zoladex nereikėtų vartoti geriamųjų kontraceptikų. - vaikams. Šios grupės vaistai gali sukelti kalcio kiekio kauluose sumažėjimą (kaulų išakijimą). Toliau jų nevartojant, kalcio kiekis kauluose gali vėl padidėti. Jeigu sergate liga, dėl kurios susilpnėja kaulai, neužmirškite to pasakyti gydytojui. Jeigu gydotės nuo endometriozės, gydytojas gali sumažinti kaulų silpnėjimą, papildomai skirdamas kitų vaistų.

Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Nuvykusi į ligoninę, pasakykite medicinos personalui apie tai, kad vartojate Zoladex.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas Gebos vairuoti ir dirbti su technika šis vaistas neturėtų veikti.

3. KAIP VARTOTI ZOLADEX

Zoladex švirkščiama po pilvo oda (tą padarys gydytojas arba medicinos sesuo). Net pasijutus gerai, svarbu šį vaistą vartoti toliau, kol gydytojas patars baigti gydymą. Jeigu vartojate Zoladex gimdos fibroidams gydyti ir sergate mažakraujyste, gydytojas kartu gali skirti geležies papildų. Endometriozei gydyti Zoladex vartojamas ne ilgiau kaip 6 mėnesius, gimdos fibroidams – ne ilgiau kaip 3 mėnesius, gimdos gleivinei suploninti – tik 4- 8 savaites. Zoladex reikėtų švirkšti kas 4 savaites (28 dienas). Visada priminkite gydytojui arba medicinos seseriai, kad pasakytų kada atvykti, kad būtų sušvirkšta kita dozė. Jeigu ji paskirta praėjus mažiau arba daugiau kaip 28 dienoms po ankstesnės, apie tai pasakykite gydytojui arba medicinos seseriai. Jeigu po paskutinės injekcijos praėjo daugiau kaip 28 dienos, kreipkitės į gydytoją arba medicinos seserį, kad kuo greičiau Jums sušvirkštų vaisto.

4. galimAS ŠALUTINIS poveikiS

Zoladex, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Zoladex gali sukelti karščio pylimą ir prakaitavimą, lytinio potraukio sumažėjimą, galvos skausmą, nuotaikos pokyčius (įskaitant depresiją) ir makšties sausumą, gali padidėti ar sumažėti krūtys. Be to, gali atsirasti pirštų dilgsėjimas, išberti odą, retais atvejais gali pasireikšti alerginė reakcija, skaudėti sąnarius, pakisti kraujospūdis, susilpnėti kaulai.

Retkarčiais kai kurioms moterims anksti prasideda menopauzė, todėl, baigus vartoti Zoladex, menstruacijos neatsinaujina. Gydymo pradžioje gali pasunkėti krūties vėžio simptomai (pvz., sustiprėti skausmas, padidėti pažeisto audinio apimtis). Be to, gali kraujuoti iš makšties (dažniausiai pirmąjį gydymo mėnesį), šiek tiek sustiprėti gimdos fibroidų simptomai, pvz., skausmas. Šie poveikiai paprastai būna trumpalaikiai ir, tęsiant gydymą, praeina. Jeigu simptomai nepraeina arba blogai jaučiatės, kreipkitės į gydytoją. Pasireiškus stipriam pykinimui, vėmimui arba troškuliui, apie tai reikėtų pasakyti gydytojui. Šie simptomai gali rodyti pakitusią kalcio koncentraciją kraujyje, todėl gydytojas gali patarti ištirti kraują. Jei sergate hipofizio naviku, Zoladex gali sukelti jo kraujavimą arba subliūškimą. Ši komplikacija yra labai reta, tačiau dėl jos atsiranda stiprus galvos skausmas, pykinimas, apankama, išnyksta sąmonė. Retkarčiais Zoladex injekcijos vietoje gali susidaryti nedidelė kraujosruva. Kai Zoladex vartojamas sudėtiniam nevaisingumo gydymui, po jo skiriami lytiniai hormonai labai nedažnais atvejais gali per stipriai stimuliuoti kiaušides. Jeigu, pavartojus šių vaistų, pasireiškė pilvo skausmas ar pūtimas, pykinimas ar vėmimas, apie tai reikėtų nedelsiant pasakyti gydytojui. Vartojant Zoladex, kartais kiaušidėse gali susidaryti smulkių cistų (pūslelių, kuriose yra skysčio), kai kurioms moterims galinčių sukelti skausmą. Tokios cistos paprastai išnyksta savaime. Nerimauti dėl aukščiau nurodytų šalutinių poveikių nereikėtų, kadangi Jums jų gali nepasireikšti. Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui.

5. KAIP LAIKYTI ZOLADEX

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Gydytojas gali parašyti receptą, paprašyti įsigyti vaisto vaistinėje ir laikyti jį iki kito vizito. Vaistą laikykite originalioje pakuotėje, nepažeidę plombos.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 (C temperatūroje. Ant pakuotės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Zalodex vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. KITA INFORMACIJA

Zoladex sudėtis - Veiklioji medžiaga yra goserelino acetatas. Vienos dozės užpildytame švirkšte (implante) yra 3,6 mg goserelino (acetato pavidalu). - Pagalbinės medžiagos yra laktido ir glikolido kopolimeras.

Zoladex išvaizda ir kiekis pakuotėje Pakuotėje yra vienas implantas užpildytame švirkšte su apsauginiu įdėklu

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas AstraZeneca UK Limited, Silk Road Business Park, Macclesfield, Cheshire, SK10 2NA, Jungtinė Karalystė

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą. UAB AstraZeneca Lietuva Jogailos g. 4, LT-01116 Vilnius Tel.: 8 – 52660550; Faks.: 8 – 52660555

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2008-03-05


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai