To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Pacientė vidurnaktį skambina savo daktarui...

Pacientė vidurnaktį skambina savo daktarui:
- Alio, daktare, man atrodo, kad man pakilo insulino lygis.
- Žinau, žinau, - atsako daktaras, - aš irgi ką tik pažiūrėjau tą televizijos laidą.

  • Planuodamos nėštumą pradėkite gerti folio rūgštį. Ją reikia gerti kelis mėnesius prieš nėštumą ir nėštumo metu – bent tris mėnesius.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Moterims po menopauzės ant viršutinės lūpos ir smakro gali imti augti ilgesni plaukai, kadangi padaugėja androgenų ir sumažėja estrogenų kiekis kraujyje.

VITACON

1. KAS YRA VITACON IR KAM JIS VARTOJAMAS

VITACON sudėtyje yra fitomenadiono (vitamino K1), būtino kraujo krešėjimo faktorių susidarymui žmogaus organizme. Šiuo vaistu kartu su kitais preparatais gali būti gydomas kraujavimas, kurį sukėlė kumarino grupės kraujo krešėjimą slopinančių vaistų perdozavimas Kai kada gydytojas gali rekomenduoti vartoti šio vaisto vyresniems kaip 2 metų vaikams, sergantiems vitamino K1 pasisavinimą iš virškinimo trakto sutrikdančiomis ligomis (lėtiniu viduriavimu, cistine fibroze, tulžies latakų obstrukcija, kepenų uždegimu ar celiakija), bei vaikams, kurių kepenų funkcija sutrikusi arba kurie blogai maitinasi ir buvo gydomi antibiotikais.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT VITACON

VITACON vartoti negalima:

– yra alergija (padidėjęs jautrumas) fitomenadionui arba bet kuriai pagalbinei VITACON injekcinio tirpalo medžiagai, ypač kremoforui EL.

Specialių atsargumo priemonių reikia

Preparato sudėtyje yra makrogolglicerolio ricinoleato (Cremofor EL), t. y. medžiagos, kuri gali sukelti, ypač jei jos suleidžiama į veną per greitai, alerginę reakciją. Jei šio medikamento vartoti būtina, jį reikia atskiesti (10 mg reikia atskiesti 10 ml 0,9 % Na Cl) ir labai lėtai, t. y. 1 mg/min. greičiu, suleisti į veną arba 10 mg atskiesti 100 ml 0,9 % Na Cl ir per 20 – 30 minučių sulašinti į veną. Jei pacientui preparatas, kurio sudėtyje yra vitamino K, anksčiau buvo sukėlęs alerginę ar neįprastą reakciją, prieš injekciją reikia pasakyti gydytojui. Vartojant vaisto reikia reguliariai tikrinti protrombino laiką. Paciento, ypač sergančio kepenų liga, sveikatos negerėjimas vartojant vidutinę dozę dažniausiai rodo, kad kraujo krešėjimas sutriko ne dėl fitomenadiono trūkumo, todėl vartoti didesnę dozę nėra prasmės.

Jeigu minėtų aplinkybių buvo anksčiau, reikia pasitarti su gydytoju.

Speciali kai kurių preparatu gydomų pacientų priežiūra

VITACON vartojimas pacientams, sergantiems kepenų veiklos sutrikimu Jei ligoniams, kurie serga kepenų liga, vartojant vidutinę dozę sveikata nepagerėja, didinti fitomenadiono dozę nerekomenduojama.

VITACON vartojimas pagyvenusiems pacientams Pagyvenusiems pacientams rekomenduojama vartoti mažesnę dozę.

Nėštumas

Prieš vartojant šio vaisto, būtina pasitarti su gydytoju. Nėštumo metu fitomenadiono galima vartoti tik tokiu atveju, jei, gydytojo nuomone, medikamento sukeliama nauda motinai yra didesnė už pavojų vaisiui.

Žindymo laikotarpis

Prieš vartojant šio vaisto, būtina pasitarti su gydytoju. Nustatyta, kad šiek tiek vitamino K1 išsiskiria su žindyvės pienu, todėl žindymo laikotarpiu Vitacon vartoti nerekomenduojama, kad kūdikiui neatsirastų kraujavimo.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Preparatas gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus įtakos nedaro.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines VITACON medžiagas Preparate yra makrogolglicerolio ricinoleato (Cremofor EL), t. y. medžiagos, kuri gyvūnams sukelia alerginę reakcija. Tokia reakcija galima ir žmogui. Vaisto į veną suleidus per greitai, gali atsirasti veido paraudimas, prakaitavimas, dusulys, sunkumas ir skausmas krūtinėje, periferinės kraujotakos nepakankamumas.

Kitų vaistų vartojimas

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Vartojant fitomenadiono gali laikinai sumažėti kumarino grupės geriamųjų antikoaguliantų veiksmingumas. Pacientams, kuriems būtinas gydymas antikoaguliantais, vartojant didelę fitomenadiono dozę gali reikėti laikinai vartoti didesnę geriamųjų antikoaguliantų dozę ar net kitos grupės medikamentų, pvz., heparino.

3. KAIP VARTOTI VITACON

Preparatą reikėtų leisti į raumenis arba atskiedus iš lėto į veną. Skiedimas • 10 mg fitomenadiono reikia atskiesti 10 ml 0,9 % natrio chlorido tirpalo ir iš lėto, t. y. per 10 min., suleisti į veną. • 10 mg fitomenadiono reikia atskiesti 100 ml 0,9 % natrio chlorido tirpalo ir per 20 – 30 minučių sulašinti į veną. Paprastai injekuojama 10 mg dozė. Ją galima kartoti po 8 – 12 valandų. Tolesnė dozė ir jos vartojimo dažnumas nustatomas atsižvelgiant į protrombino laiką bei paciento būklę.

Pavartojus per didelę VITACON dozę

Fitomenadiono perdozavimo požymių nepastebėta.

4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

VITACON, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Preparato į veną suleidus per greitai, gali atsirasti veido paraudimas, prakaitavimas, dusulys, sunkumas ir skausmas krūtinėje, periferinės kraujotakos nepakankamumas. Pavieniais atvejais vitamino K1 injekcija po oda, į raumenis arba į veną gali sukelti alerginę reakciją, o injekcija į raumenis ar veną - šoką. Pavieniais atvejais gali atsirasti kraujagyslių dirginimas ar uždegimas (toks poveikis labai retai pasireiškia preparato suleidus į veną). Galima odos reakcija injekcijos į raumenis vietoje, ypač kai vaistinio preparato švirkščiama kartotinai.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. VITACON LAIKYMO SĄLYGOS

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 (C temperatūroje. Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos. Negalima užšaldyti. Praskiestą preparatą vartoti nedelsiant.

Ant ampulės etiketės ir dėžutės po "Tinka iki" nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, VITACON vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. KITA INFORMACIJA

VITACON sudėtis

- Veiklioji medžiaga yra fitomenadionas. 1 ml tirpalo (ampulėje) yra 10 mg fitomenadiono. - Pagalbinės medžiagos yra makrogolglicerolio ricinoleatas, bevandenė gliukozė, benzilo alkoholis, injekcinis vanduo.

VITACON išvaizda ir kiekis pakuotėje

Vitacon yra skaidrus arba šiek tiek opalescuojantis, geltonos spalvos tirpalas. Kartono dėžutėje yra 10 ampulių, kurių kiekvienoje yra 1 ml tirpalo.

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

Warszawskie Zakłady Farmaceutyczne Polfa S.A. ul. Karolkowa 22/24 01-207 Warszawa Lenkija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į rinkodaros teisės turėtoją.

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2008-11-24


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai