To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Mama uždaro vaiką į beprotnamį...

Mama uždaro vaiką į beprotnamį. Po savaitės skambina:
- Na, kaip sekasi?
- Gerai, maudomės, sako, jei būsim geri, tai ir vandens pripils!

  • Jei nėščioji jaučiasi gerai bei valgo sveiką ir visavertį maistą, jokių maisto papildų geriau nevartoti (išskyrus folio rūgštį). Maisto papildai, net ir skirti nėščiosioms, gali ...

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Užkandžiavimas pistacijų riešutais dukart per dieną pastebimai sumažina cholesterolio kiekį kraujyje ir tikimybę susirgti širdies ligomis.

NAZOL

1. KAS YRA NAZOL IR KAM JIS VARTOJAMAS

NAZOL vartojamas nosies gleivinės paburkimui mažinti, susirgus sloga, kai yra gausių išskyrų (vazomotoriniu rinitu), arba alergine sloga (alerginiu rinitu), o taip pat nosies išskyrų nutekėjimui lengvinti, sergant prienosinių ančių uždegimu peršalus. Įpurškus NAZOL, slogos simptomai, atsiradę dėl nosies hiperemijos, palengvėja jau po 5 minučių. Medikamentas nesukelia mieguistumo. Vaistiniame preparate esanti veiklioji medžiaga lengvina simptomus 12 valandų.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT NAZOL

NAZOL vartoti draudžiama: - jaunesniems kaip 6 metų vaikams; - jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) oksimetazolino hidrochloridui arba bet kuriai pagalbinei NAZOL medžiagai; - jeigu yra sausasis nosies gleivinės uždegimas, kurio metu atsiranda plutelė (rhinitis sicca);

Specialių atsargumo priemonių reikia: Toliau nurodyta, kada NAZOL purškalo galima vartoti tik tam tikromis sąlygomis ir tik laikantis ypatingo atsargumo. Be to, apie tai dar reikia pasiklausti gydytojo. Taip elgtis būtina ir tada, jei žemiau išvardytos aplinkybės jau yra buvusios. Vaistinio preparato galima vartoti tik gydytojui atidžiai įvertinus naudą ir riziką, jei: - vartojama monoaminooksidazės (MAO) inhibitorių ar kitokių vaistų, galinčių padidinti kraujospūdį; - padidėjęs akispūdis (ypač sergant uždaro kampo glaukoma), - sergama sunkia širdies ir kraujagyslių sistemos liga (pvz., širdies išemine liga, padidėjęs kraujospūdis), - yra feochromocitoma (antinksčių auglys); - sutrikusi medžiagų apykaita (pvz., padidėjusi skydliaukės funkcija, cukrinis diabetas).

Ką reikia žinoti gydant vaikus Vaisto negalima vartoti ilgai, būtina stengtis neperdozuoti. Jei vartojama didesnė, negu rekomenduojama, dozė, paciento būklę turi stebėti gydytojas.

Kitų vaistų vartojimas Jei vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. NAZOL vartojant kartu su kai kuriais nuotaiką gerinančiais preparatais (tranilcipraminino grupės MAO inhibitoriais arba tricikliais antidepresantais), gali pakilti kraujo spaudimas.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis Nėštumo metu medikamento vartoti nepatariama, kadangi nėra pakankamai duomenų apie poveikį vaisiui. Vaistinio preparato nerekomenduojama vartoti ir žindyvėms, nes nėra žinoma, ar veiklioji medžiaga prasiskverbia į moters pieną.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas Ilgiau arba didesnėmis dozėmis, nei rekomenduojama, vartojami preparatai gali sukelti sisteminį poveikį, pasireiškiantį širdies ir kraujagyslių sistemos sutrikimu (gali sutrikti gebėjimas vairuoti arba valdyti mechanizmus). Reikia atkreipti ypatingą dėmesį, kad vartojant vaistinį preparatą kartu su alkoholiniais gėrimais gali reikšmingai susilpnėti gebėjimas vairuoti.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines NAZOL medžiagas NAZOL sudėtyje yra benzalkonio chlorido ir propilenglikolio. Gali sudirginti odą ir sukelti odos reakcijų.

3. KAIP VARTOTI NAZOL

NAZOL visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodyta pakuotės lapelyje arba nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Suaugusiems žmonėms ir vyresniems kaip 12 metų vaikams 2 - 3 kartus įpurkšti į kiekvieną nosies šnervę, bet ne dažniau kaip kas 10 - 12 valandų. 6 - 12 metų vaikams reikia įpurkšti (suaugusiems žmonėms prižiūrint) – po 1 kartą į kiekvieną nosies šnervę, bet ne dažniau kaip kas 12 valandų. Preparato vartoti dažniau kaip 2 kartus per dieną draudžiama. Vaisto įpurškiama greitai ir stipriai spustelėjus purkštuką. Įpurškiant atlošti galvos negalima. Pavartojus medikamento, reikia gerai nuvalyti buteliuko antgalį. Jeigu manote, kad NAZOL veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Pavartojus per didelę NAZOL dozę Ilgalaikis medžiagų, mažinančių nosies gleivinės paburkimą, vartojimas gali sumažinti preparato veiksmingumą. Vaisto perdozavus arba netyčia nurijus, gali išsiplėsti akių vyzdžiai (pasireiškia midriazė), pamėlynuoti lūpos (atsiranda cianozė), prasidėti pykinimas, karščiavimas, traukuliai, sutrikti širdies veikla ir kraujotaka (pasireiškia širdies aritmija, ūminis kraujotakos nepakankamumas, padidėja kraujospūdis, sustoja širdis), plaučių funkcija (atsiranda plaučių edema, sutrinka kvėpavimas), psichika. Be to, gali atsirasti centrinės nervų sistemos veiklos slopinimas bei mieguistumas, bradikardija, sunki hipotenzija, sustoti kvėpavimas, sumažėti kūno temperatūra ir ištikti koma. Jei vaisto perdozuota, reikia vartoti aktyvuotosios anglies, išplauti skrandį, duoti kvėpuoti deguonies. Jei reikia, galima vartoti kraujo spaudimą, temperatūrą mažinančių medikamentų ir medikamentų nuo traukulių.

Pamiršus pavartoti NAZOL Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima. Toliau preparato būtina vartoti taip, kaip nurodyta pakuotės lapelyje.

4. galimAS ŠALUTINIS poveikiS

NAZOL, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Kartais pasireiškia nosies gleivinės deginimas arba sausumas, prasideda čiaudulys. Retai, kai poveikis nusilpsta, atsiranda užgultos nosies pojūtis (reaktyvinė hiperemija). Jei į nosį vartojamo vaisto perdozuojama, retkarčiais pasireiškia sisteminis simpatikomimetinis poveikis: atsiranda širdies plakimo pojūtis, padažnėja pulsas (tachikardija) ir padidėja kraujo spaudimas. Labai retai vaistas gali sukelti nerimą, nemigą, nuovargį, galvos skausmą, smegenų kraujagyslių spazmą.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. KAIP LAIKYTI NAZOL

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 (C temperatūroje. Negalima šaldyti ar užšaldyti.

Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. KITA INFORMACIJA

NAZOL sudėtis

- Veiklioji medžiaga yra oksimetazolino hidrochloridas. 1 ml tirpalo yra 0,5 mg oksimetazolino hidrochlorido. - Pagalbinės medžiagos yra benzalkonio chloridas, dinatrio edetatas, polietilenglikolis, povidonas, propilenglikolis, natrio divandenilio fosfatas, dinatrio fosfatas, išgrynintas vanduo.

NAZOL išvaizda ir kiekis pakuotėje

NAZOL 0,5 mg/ml nosies purškalas yra skaidrus ir bespalvis tirpalas, tiekiamas buteliais po 15 ml arba 30 ml.

Rinkodaros teisės turėtojas UAB Bayer Žirmūnų g. 68A LT- 09124, Vilnius Lietuva

Gamintojas Istituto De Angeli S.r.l. a Company of Boehringer Ingelheim Group 50066 Reggello (Florence) Loc. Prulli n. 103/c Italija Telefonas: +39055/8650428 Telefaksas : +39055/8650357

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į rinkodaros teisės turėtoją.

UAB Bayer Žirmūnų g. 68A LT- 09124, Vilnius Tel. + 370 52 336868

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2010-04-08


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai