To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Gydytojas kalba su pacientu...

Gydytojas kalba su pacientu:
- Tamsta turi mesti rūkyti. Tada prailginsi gyvenimą 20 metų.
- Bet ar ne per vėlu, pone gydytojau?
- Pasitaisyti niekuomet ne vėlu.
- Na gerai, tai aš dar 10 metų palauksiu.

  • Kūdikiui nuo 3 sav. iki 1,5 metų duokite po 500 TV vitamino D per dieną rachito profilaktikai.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Alkoholio vartojimo sumažėjimas 10 proc. sumažina vyrų mirtingumą nuo su alkoholiu siejamų priežasčių apie 20 proc. ir 5 proc. sumažina mirtinų nelaimingų atsitikimų, žmogžudysčių ...

Medicininis deguonis (skystas)

TRUMPAS VAISTO APIBUDINIMAS

1. Vaisto pavadinimas

MEDICININIS DEGUONIS

2. Vaisto sudėtis

Deguonis – O2 Koncentracija – ne mažiau 99,5 % talpos tūrio.

3. Vaisto forma

Skystos, bespalvės bekvapės dujos arba skystis.

4. Klinikinės ypatybės 1. Indikacijos

Sergant ligomis, kai pacientui yra išsivystęs lėtinis deguonies nepakankamumas (hipoksija): kvėpavimo takų ligos (pneumonija, plaučių edema ir kt.), širdies ir kraujagyslių sistemos ligos (širdies nepakankamumas, vainikinės kraujotakos sutrikimai, kolapsas, šokas ir kt.). Taip pat vartojamas apsinuodijus anglies dioksidu, smalkėmis, cianido rūgštimi. Cheminėmis medžiagomis (chloru, fosgenu, difosgenu ir kt.). Tinkamas anesteziologijoje kartu su inhaliaciniais narkotikais, kai pooperaciniu laikotarpiu sutrinka kvėpavimas. Indikuotinas sergant askaridoze, trichocefalioze.

2. Dozavimas ir vartojimo būdas

- Inhaliacijos. Skiriamas 40-60 % koncentracijos mišinys su oru po 4-5 l per minutę. - Dažnai vartojamas 95 % deguonies ir 5 % anglies dioksido mišinys (karbogenas). - Inhaliacijos atliekamos uždėjus specialias kaukes, įvedus kateterius pagalbinėmis priemonėmis sujungtomis su deguonies balionu.

3. Kontraindikacijos

Atliekant dehelmintizaciją deguonimi, jo neskiriama, kai yra skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opaligė, virškinamojo trakto augliai, ūminės uždegiminės pilvo ertmės organų ligos, nėštumas nuo 5 mėnesio, menstruacinis periodas.

4. Specialieji įspėjimai ir atsargumo priemonės

Deguonies dujos netoksiškos, nesprogios, nedegios, bet tuo pačiu, yra labai stiprus oksidatorius, kuris smarkiai padidina kitų medžiagų galimybę degti arba palaikyti degimą. Todėl, dirbant su deguonies dujomis, negalima vartoti tam tikrų medžiagų – tepalų, riebalų, kai kurių gumos dirbinių ir pan. Per didelė deguonies dujų koncentracija patalpose sudaro sąlygas kilti gaisrui. Deguonies dujų koncentracija uždarose patalpose neturi viršyti 23 % erdvės tūrio. Jeigu yra sąlygos tam susidaryti, turi būti įrengta atmosferos kontrolės įranga su ištraukiamąja ventiliacija. Jeigu dėl tam tikrų priežasčių žmogui teko būti tokiose patalpose, išėjus iš jų 30 min. draudžiama rūkyti, artintis prie ugnies. Drabužius būtina gerai išvėdinti atvirame ore. Iškraunant, pakraunant, pervežant deguonies balionus negalima jų ištepti riebalais. Balionai turi būti apsaugoti nuo atmosferos poveikio (tiesioginių saulės spindulių, kitų šilumos šaltinių). Dirbant su skystu deguonimi būtina žinoti, kad paliejus jo ant asfalto, anglių, medienos, popieriaus gali susidaryti sąlygos sprogimui nuo menkiausios kibirkšties. Skystam deguoniui patekus ant odos arba kitų atvirų kūno dalių, jas galima smarkiai nušalti. Dirbti leidžiama tik su akiniais ir pirštinėmis. Vietose, kur naudojamas skystas deguonis neturi būti jokių organinių medžiagų. Kiekviena deguonies siunta (grupė balionų, cisterna) turi būti su kokybę patvirtinančiais įmonės gamintojos sertifikatais, kuriuose nurodoma: gamyklos – gamintojo pavadinimas; siuntos numeris; produkto pavadinimas; pagaminimo data; atliktų bandymų rezultatai arba patvirtinimas, kad produktas atitinka standarto reikalavimus, standarto numeris. Ant kiekvieno medicininio deguonies baliono turi būti atitinkamo turinio etiketė – lipdukas. Medicininio deguonies balionai turi būti tik mėlynos spalvos.

5. Sąveika su kitais vaistos ir kitos sąveikos rūšys

Nepateikiama.

6. Nėštumas ir laktacija

Atliekant dehelmintizaciją deguonimi, jis neskiriamas nėščiosioms nuo 5- to nėštumo mėnesio.

7. Poveikis gebėjimui vairuoti ar valdyti mechanizmus

Nenustatytas.

8. Šalutinis poveikis

Retkarčiais pasitaiko pykinimas, galvos svaigimas.

9. Perdozavimas

Perdozavus būtina nutraukti inhaliacijas. Apsinuodijus deguonimi tinka vaistai, dažniausiai skiriami plaučių edemai gydyti. Išsivysčius traukuliams skiriama trankviliantų.

5. Farmakologinės savybės 1. Farmakodinaminės ir farmakokinetinės savybės

Vartotojams kartu su anglies dioksidu deguonis padidina galvos smegenų žievės ląstelių jautrumą, sustiprina oksidacinius procesus audiniuose, aktyvina kvėpavimo ir vazomotorinius centrus. Skiriant į skrandį – gerina virškinamojo trakto veiklą.

2. Ikiklinikiniai saugumo duomenys

Nepateikiama.

6. Farmacinės ypatybės 1. Papildomos medžiagos

Nėra.

2. Nesuderinamumai

Žr. 4.4.

3. Tinkamumo laikas

Neribotas.

4. Laikymo sąlygos

Laikyti kambario temperatūroje.

5. Pakuotė

Medicininis deguonis tiekiamas keturiasdešimties litrų talpos metaliniuose, kilnojamuose balionuose, kuriuose telpa 6,3 kubinio metro deguonies dujų 150 bar. slėgiu arba skystas, 23 000 kg kriogeniniuose induose. Medicininio deguonies balionai turi būti tik mėlynos spalvos.

7. Registracijos liudijimo savininkas

UAB "Elme Messer Lit" Ateities g. 10, LT-08303 Vilnius

8. Registracijos numeris

9. Registracijos data/perregistracijos data

10. Paskutiniosios teksto peržiūros data

2010-02-25


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai