To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Psichiatrijos ligoninėje kalbasi du ligoniai...

Psichiatrijos ligoninėje kalbasi du ligoniai:
- Na, kaip tau mano romanas?
- Visai neblogas, tik labai daug veikėjų...
Iš kito koridoriaus galo šaukia seselė:
- Kas paėmė telefonų knygą?

  • 80-iai proc. vyrų impotencijos atsiradimas paaiškinamas fiziologinėmis priežastimis ir signalizuoja apie rimtesnes ligas.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Empatija vaikams vystosi natūraliai. Skausmą matantys vaikai suvokia, kad skausmas persiduoda jiems patiems.

Lacipil

1. KAS YRA LACIPIL IR KAM JIS VARTOJAMAS

Lacipil vartojamas didelio kraujospūdžio ligai gydyti. Jis priklauso vaistų grupei, kuri vadinama kalcio kanalų blokatoriais. Lacipil išplečia kraujagysles, todėl kraujas prateka lengviau ir tokiu būdu sumažėja kraujospūdis.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT LACIPIL

Lacipil vartoti negalima:

• jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) lacidipinui, bet kuriam panašios cheminės sudėties preparatui arba bet kuriai pagalbinei Lacipil tablečių medžiagai; • jeigu yra sunki hipotenzija (per mažas kraujospūdis); • jeigu ištiko kardiogeninis šokas; • jeigu sergate nestabiliąja krūtinės angina; • jeigu yra pirmųjų 28 parų laikotarpis po ištikto miokardo infarkto; • jeigu yra kliūtis kraujui ištekėti iš kairiojo širdies skilvelio (pvz., sunki aortos stenozė).

→Jeigu kuri nors iš išvardytų būklių yra, tai prieš vartojant Lacipil pasakykite gydytojui.

Specialių atsargumo priemonių reikia:

• jeigu sutrikusi širdies sinusinio ar atrioventrikulinio mazgo veikla; • jeigu pailgėjęs elektrokardiogramos QT intervalas; • jeigu vartojate vaistų ilginančių QT intervalą (pvz., antibiotiko eritromicino, antihistamininio preparato terfenadino, kai kurių vaistų nuo širdies artimijos, psichozės ar depresijos); • jeigu silpna širdies veikla; • jeigu neseniai persirgote miokardo infarktu; • jeigu sutrikusi kepenų veikla.

Jeigu kuri nors iš išvardytų būklių yra, tai prieš vartojant Lacipil pasakykite gydytojui.

Kitų vaistų vartojimas

Kartu su Lacipil vartojant kai kuriuos vaistus gali sustiprėti jo kraujospūdį mažinantis poveikis, todėl pasakykite savo gydytojui: • jeigu vartojate kitus vaistus didelio kraujospūdžio ligai gydyti; • jeigu vartojate cimetidiną (vaistą nuo skrandžio sutrikimo, pvz., per didelio rūgštingumo arba opos); • jeigu vartojate kokius nors vaistus nuo širdies ritmo sutrikimo; • jeigu vartojate antibiotikus (pvz., eritromiciną), antihistamininius vaistus (pvz., terfenadiną), antidepresantus (vaistus nuo depresijos) ar kitus vaistus nuo psichikos ligų.

→Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui.

Lacipil vartojimas su maistu ir gėrimais

Lacipil negalima gerti kartu su greipfrutų sultimis.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Nėščioms moterims ir žindyvėms Lacipil vartoti negalima. Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Lacidipinas gali sukelti galvos svaigimą. Pasireiškus jam ar panašiems simptomams, vairuoti ir valdyti mechanizmų negalima.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Lacipil medžiagas Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

3. KAIP VARTOTI LACIPIL

Lacipil visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Iš pradžių reikia gerti 2 mg (pusę 4 mg tabletės) lacidipino vieną kartą per parą. Prireikus dozę po 3- 4 savaičių gydytojas gali padidinti iki 4 mg (vienos 4 mg tabletės) arba 6 mg (vienos 4 mg tabletės ir pusės 4 mg tabletės arba vienos 6 mg tabletės).

Baigdami gerti tabletes, kreipkitės į gydytoją, kad galėtumėte įsigyti jų papildomai, nes šios tabletės paprastai vartojamos nepertraukiamai.

Šias tabletes reikia gerti ryte, valgio metu arba po jo. Tabletes reikia nuryti užsigeriant nedideliu kiekiu vandens.

Jeigu sergate kepenų liga, pradinė dozė yra 2 mg kartą per parą.

Senyviems pacientams pradinė dozė yra 2 mg kartą per parą. Prireikus dozę po 3-4 savaičių gydytojas gali padidinti iki 4 mg kartą per parą.

Vaikų Lacipil gydyti nerekomenduojama.

Jeigu manote, kad Lacipil tabletės veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Pavartojus per didelę Lacipil dozę

Jei Jūs ar kas nors kitas per apsirikimą išgersite per daug vaisto, gali sumažėti kraujospūdis širdies susitraukimų dažnis gali sulėtėti ar pagreitėti.

→Nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba vaistininką patarimo.

Pamiršus pavartoti Lacipil

Pamiršę Lacipil tabletę išgerti ryte, gerti ją tuoj pat, kai tik prisiminsite. Jeigu tą pačią dieną pamirštos tabletės neišgersite, kitą dieną gerkite įprastinę dozę. Dvigubos dozės vartoti negalima.

Jei gydytojas liepė nutraukti Lacipil tablečių vartojimą, nesuvartotas tabletes grąžinkite vaistininkui. Jas pasilikite tik tuo atveju, jei gydytojas taip nurodytų.

4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Lacipil, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Dažnas šalutinis poveikis, galintis pasireikšti mažiau nei vienam iš 10 žmonių: • galvos skausmas, svaigimas; • pernelyg greitas, juntamas širdies plakimas (palpitacija), tachikardija; • veido paraudimas; • skrandžio dirginimas, pykinimas; • odos išbėrimas; • gausus šlapinimasis; • astenija (bendrojo pobūdžio silpnumas); • kulkšnių patinimas.

Nedažnas šalutinis poveikis, galintis pasireikšti mažiau nei vienam iš 100 žmonių: • krūtinės skausmas; • apalpimas, kraujospūdžio sumažėjimas; • dantenų hiperplazija (dantenų padidėjimas).

Retas šalutinis poveikis, galintis pasireikšti daugiau kaip vienam iš 10000, bet mažiau nei vienam iš 1000 žmonių: • angioneurozinė edema; • dilgėlinė; • depresija.

Labai retas šalutinis poveikis, galintis pasireikšti mažiau kaip vienam iš 10000 žmonių: • tremoras.

Kai kuriems ligoniams, vartojantiems Lacipil tabletes, padidėja šarminės fosfatazės (natūralios organizmo medžiagos) kiekis kraujyje.

Šalutinis poveikis paprastai pasireiškia pradėjus vartoti vaistą ir išnyksta toliau vartojant tokią pačią jo dozę. Jei jis neišnyksta arba pradeda varginti, reikia kreiptis į gydytoją.

→Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. KAIP LAIKYTI LACIPIL

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 (C temperatūroje. Lizdines plokšteles laikyti išorinėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.

Jeigu reikia vartoti pusę Lacipil 4 mg plėvele dengtos tabletės, tai neišgertą jos pusę iki kito vartojimo galima laikyti lizdinėje plokštelėje ne ilgiau 48 val. Lizdinę plokštelę laikyti išorinėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.

Ant pakuotės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.

6. KITA INFORMACIJA

Lacipil sudėtis

- Veiklioji medžiaga yra lacidipinas. Vienoje tabletėje yra 4 mg lacidipino. - Pagalbinės medžiagos yra laktozės monohidratas, povidonas, magnio stearatas, hipromeliozė, titano dioksidas (E 171), natrio benzoatas.

Lacipil išvaizda ir kiekis pakuotėje Lacipil yra ovalios baltos plėvele dengtos tabletės su perlaužimo vagele abiejose pusėse.

Dėžutėje yra 28 arba 56 Lacipil plėvele dengtos tabletės, supakuotos į lizdines plokšteles.

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

Rinkodaros teisės turėtojas UAB "GlaxoSmithKline Lietuva" A.Goštauto 40A, LT-01112 Vilnius Lietuva

Gamintojas GlaxoSmithKline Pharmaceuticals S.A. ul. Grunwaldzka 189, 60-322 Poznan Lenkija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

UAB "GlaxoSmithKline Lietuva" A. Goštauto g. 40A Vilnius LT-01112 Tel. +370 5 264 90 00

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2010-07-15


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai