To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Iš gimdymo palatos akušerė išneša tris...

Iš gimdymo palatos akušerė išneša tris kūdikius ir parodo  juos jų tėvui.
- Jeigu galima, aš renkuosi vidurinį.-nedrąsiai tarė tėvas.

  • Gausios mėnesinės - kai higieninį paketą reikia keisti dažniau nei kas 2 valandas. Tai priežastis kreiptis į ginekologą.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Smegenys sudaro tik 3 proc. žmogaus kūno masės, tačiau jos sunaudoja šeštadalį visos kūno energijos.

Eltroxin

1. KAS YRA ELTROXIN IR KAM JIS VARTOJAMAS

Jūsų vaistas vadinamas Eltroxin. Jis priklauso vaistų grupei, vadinamai skydliaukės hormonais. Paprastai skydliaukė organizme gamina pakankamai skydliaukės hormono, bet jei taip nėra, Eltroxin užtikrina, kad jo pakaktų.

Eltroxin tabletėmis gydoma hipotirozė, būklė, kai skydliaukės aktyvumas sumažėjęs ir dėl to pagaminama nepakankamai levotiroksino organizmo poreikiams patenkinti.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT ELTROXIN

Eltroxin vartoti negalima: - jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) levotiroksino natrio druskai arba bet kuriai pagalbinei Eltroxin medžiagai; - jeigu neseniai patyrėte širdies infarktą; - jeigu skydliaukės funkcija yra padidėjusi (hipertirozė); - jeigu yra negydyta nepakankama antinksčių žievės ir hipofizės funkcija; - jeigu yra ūminis širdies raumens ar širdiplėvės uždegimas.

Specialių atsargumo priemonių reikia: - jeigu sergate širdies liga, turite kraujotakos problemų ar padidėjusį kraujospūdį. Prieš pradėdami vartoti tabletes apie tai praneškite savo gydytojui; - jeigu Jūs kenčiate nuo diabeto, arba Jums jau buvo kuriam laikui sumažėjęs skydliaukės aktyvumas. Prieš pradėdami vartoti tabletes apie tai praneškite savo gydytojui; - kai levotiroksino skiriama hipotiroze sergančioms moterims po menopauzės, kuomet yra padidėjusi osteoporozės rizika, skydliaukės funkcija reikės tikrinti dažniau, kad kraujyje nebūtų padidėjusi levotiroksino koncentracija.

Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto (taip pat ir vaistažoles), pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Daugelis vaistų gali turėti įtakos Eltroxin poveikiui. Pats Eltroxin gali sustiprinti arba susilpninti kitų vaistų poveikį. Pasakykite savo gydytojui ar vaistininkui, jeigu vartojate:

- vaistus, kuriuose yra vyriškų hormonų, tokius kaip testosteronas ar moteriškas hormonas estrogenas, kuris vartojamas kaip geriamasis kontraceptikas arba pakeičiamajai hormonų terapijai po menopauzės; - vaistus, gerinančius virškinimą; - miodaroną, digoksiną (širdies ligoms gydyti); - vaistus nuo traukulių; - sukralfatą (skrandžio opai gydyti); - metadoną; - tamoksifeną, 5-fluorouracilą, imatinibą (vėžiui gydyti); - cholesterolio kiekį mažinančius vaistus, pvz., kolestipolį, cholestiraminą, klofibratą ir statinus, pvz., simvastatiną ir lovastatiną; - kajeksilatą (vartojamas sumažinti kalio kiekiui kraujyje); - geležies tabletes; - vaistus depresijai gydyti; - vaistus nuo slogos.

Jei pateksite pas kitą gydytoją ar apsilankysite ligoninėje, praneškite apie Jūsų jau vartojamus vaistus. Eltroxin gali reaguoti su anestetiku (ketaminu), kuris gali būti skirtas prieš operaciją.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Nuoseklus pakaitinis gydymas skydliaukės hormonais nėštumo metu ir žindymo laikotarpiu yra labai svarbus, todėl gydymą skydliaukės hormonais būtina tęsti. Hipotiroze sergančioms moterims nėštumo metu levotiroksino poreikis gali padidėti dėl estrogenų (moteriškų lytinių hormonų) didesnio kiekio kraujyje. Nėštumo metu ir po jo reikia reguliariai tikrintis skydliaukės funkciją, o, prireikus, gali reikėti koreguoti skydliaukės hormonų dozę. Nedidelis levotiroksino kiekis patenka į motinos pieną, o tai gali keisti naujagimių patikros dėl hipotirozės rezultatus.

3. KAIP VARTOTI ELTROXIN

Eltroxin visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Nedalykite tablečių per pusę. Tablečių negalima smulkinti. Prarykite visą tabletę užsigerdami vandeniu. Tabletes reikia gerti vieną kartą per dieną nevalgius, paprastai prieš pusryčius. Gydymo trukmę nustato gydytojas.

Tablečių skaičius, kurį vartojate, vadinamas doze. Toliau nurodytos numatomos dozės. Gydytojas reguliariai ims Jūsų kraujo tyrimams, kad stebėtų Jūsų reakciją į gydymą.

Suaugusieji Pradinė dozė - nuo 50 iki 100 mikrogramų, kas keturias – šešias savaites keičiant po 50 mikrogramų (naudoti kito stiprumo levotiroksino tabletes), kol pasiekiama kliniškai ir biochemiškai patvirtinta normali skydliaukės veikla. Tam gali prireikti 100 – 200 mikrogramų paros dozės.

Vyresnio amžiaus pacientai Vyresniems kaip 50 metų pacientams pradinė dienos dozė neturi viršyti 50 mikrogramų (naudoti kito stiprumo levotiroksino tabletes). Sergantiesiems širdies ligomis yra tinkama 25 mikrogramų dienos dozė arba 50 mikrogramų dozė kas antrą dieną. Esant šiai būklei, dienos dozę galima didinti po 25 mikrogramus galbūt kas keturias savaites (naudoti kito stiprumo levotiroksino tabletes).

Vaikai Įgimta hipotirozė ir jaunatvinė miksedema: reikia nuolat skirti didžiausią dozę, nesukeliančią toksinio poveikio. Dozė nustatoma pagal klinikinį atsaką, augimo įvertinimą ir atitinkamus skydliaukės funkcijos tyrimus – kliniškai geriausi rodikliai yra normalus širdies susitraukimų dažnis ir viduriavimo ar vidurių užkietėjimo nebuvimas. Tirotropino koncentracija pirmaisiais vaiko, sergančio neonataline hipotiroze, gyvenimo metais gali išlikti padidėjusi dėl hipotalamo hipofizės sistemos persitvarkymo. Kūdikiams, sergantiems įgimta hipotiroze, tinkama pradinė dozė yra 25 mikrogramai natrio levotiroksino per parą (naudoti kito stiprumo levotiroksino tabletes), kuri didinama po 25 mikrogramus kas dvi – keturias savaites tol, kol atsiranda lengvi toksiniai simptomai. Tuomet dozė nežymiai sumažinama. Tas pats taikoma jaunatvinei miksedemai, išskyrus tai, kad vyresniems nei vienerių metų vaikams pradinė dozė gali būti 2,5-5 mikrogramai/kg per parą.

Inkstų funkcijos sutrikimas Pacientams, kurių inkstų funkcija yra sutrikusi, dozės keisti nereikia.

Kepenų funkcijos sutrikimas Pacientams, kurių kepenų funkcija yra sutrikusi, dozės keisti nereikia.

Pavartojus per didelę Eltroxin dozę Perdozavus vaisto gali pasireikšti tipiški hipertirozės požymiai: širdies tvinkčiojimas (palpitacija), sutrikęs širdies ritmas, stenokardiniai skausmai, raumenų silpnumas ir mėšlungio priepuoliai, karščio jutimas, padidėjęs prakaitavimas, karščiavimas, rankų pirštų drebėjimas, subjektyvus nerimo jutimas, nemiga dėl sutrikusio įmigimo, svorio kritimas, vėmimas, viduriavimas, menstruacijų sutrikimai, galvos skausmas, padidėjęs galvos smegenų spaudimas. Svarbu, kad neišgertumėte per daug tablečių. Susisiekite su artimiausios ligoninės priėmimo skyriumi ar gydytoju, jei išgėrėte per daug tablečių arba manote, kad jų išgėrė Jūsų vaikas. Pasiimkite šį pakuotės lapelį ir likusias tabletes, kad parodytumėte gydytojui.

Pamiršus pavartoti Eltroxin Pamiršę išgerti dozę įprastu laiku, išgerkite ją iš karto, kai tik atsiminėte. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Jei artėja laikas gerti kitą dozę, sulaukite jo ir toliau vartokite kaip paprastai. Jei pamiršote išgerti kelias dozes, praneškite gydytojui per kitą apžiūrą ar prieš kitą kraujo tyrimą. Gali būti pavojinga nutraukti tablečių vartojimą nepasitarus su gydytoju. Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Eltroxin, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Vartojant pernelyg dideles tiroksino dozes, gali pasireikšti toliau nurodytas šalutinis poveikis. Šis šalutinis poveikis paprastai praeina sumažinus tiroksino dozę ar kelioms dienoms nustojus jį vartoti. Pasakykite savo gydytojui, jei gydant tiroksinu pasireiškia koks nors šalutinis poveikis.

Šalutinis poveikis, kuris paprastai būna nesunkus: galvos skausmas, apetito padidėjimas, nepakantumas šilumai, pilvo skausmas, viduriavimas, pykinimas, nemiga (sunku užmigti), prakaitavimas, neramumas (sunku nusėdėti vietoje), susierzinimas, greitas ar neritmiškas širdies plakimas, drebėjimas, energijos stoka ar nuovargis, pernelyg didelis svorio netekimas.

Gali atsirasti ir sunkesnis šalutinis poveikis: raumenų mėšlungis, raumenų silpnumas, skausmas krūtinėje, padidėjęs kraujospūdis, miokardo infarktas, širdies nepakankamumas, traukuliai, dusulys, karščiavimas, vėmimas, plaukų išslinkimas, nereguliarios mėnesinės, sutrikęs vaisingumas, kaulų tankio sumažėjimas, dėl kurio kaulai tampa silpnesni ir trapūs. Dėl per didelių dozių vaikams gali per anksti sukaulėti kaukolės siūlės, dar nebaigus augti smegenims. Taip pat gali atsirasti alerginių reakcijų, kurios nepriklauso nuo tiroksino dozės.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. KAIP LAIKYTI ELTROXIN

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 (C temperatūroje. Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos. Buteliuką laikyti sandarų.

Ant dėžutės ir buteliuko po "Tinka iki" nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Eltroxin vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. KITA INFORMACIJA

Eltroxin sudėtis

- Veiklioji medžiaga yra levotiroksino natrio druska. Kiekvienoje tabletėje yra 100 mikrogramų bevandenės levotiroksino natrio druskos. - Pagalbinės medžiagos yra mikrokristalinė celiuliozė, pregelifikuotas krakmolas, talkas, koloidinis bevandenis silicio dioksidas, magnio stearatas.

Eltroxin išvaizda ir kiekis pakuotėje

Eltroxin yra baltos arba beveik baltos, apvalios, abipus išgaubtos tabletės, kurių vienoje pusėje pažymėta "GS 21C" ir "100" kitoje.

Eltroxin tiekiamas polipropileno buteliukuose, kartono dėžutėje po 100 tablečių.

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

Rinkodaros teisės turėtojas ASPEN Europe GmbH Industriestrasse 32-36 D-23843 Bad Oldesloe Vokietija

Gamintojas Glaxo Wellcome GmbH & Co. KG Industriestrasse 32-36 23843 Bad Oldesloe Vokietija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

ASPEN Europe GmbH Industriestrasse 32-36 D-23843 Bad Oldesloe Vokietija

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2010-02-22


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai