To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Žmona supykus rėkia ant vyro...

Žmona supykus rėkia ant vyro:
- O tu žinai, kiek mes galėtume nusipirkt, jei tu negertum?!
- Taip žinau. Man nieko, tau kailinius.

  • Naujagimį bent iki 6 - 12 mėnesių maitinkite krūtimi. Taip jis gaus reikalingiausias medžiagas vystymuisi bei augs sveikas ir protingas.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Daugiausia altruistų yra tarp žmonių turinčiu I kraujo grupę,egoistų tarp turinčiu IV grupę.

Anafranil

1. KAS YRA Anafranil IR KAM JIS VARTOJAMAS

Anafranil tabletė yra apvali, geltona, pažymėta CG/FH. Preparatas tiekiamas PVC/aliuminio folijos lizdinėse plokštelėse po 30 dengtų tablečių kartono dėžutėje. Anafranil priklauso grupei vaistų, vadinamų tricikliais antidepresantais ir vartojamų depresijai gydyti. Juo galima gydyti ir kitus psichikos sutrikimus, pavyzdžiui, obsesinį-kompulsinį sutrikimą, panikos būklę ir fobijas,naktinį vaikų šlapinimąsi.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT Anafranil

Svarbu pasakyti gydytojui, kad sergate kitomis ligomis ar vartojate kitus vaistus.

Anafranil vartoti negalima: - Jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) klomipraminui, kitam tricikliam antidepresantui arba bet kuriai pagalbinei Anafranil medžiagai, kurios išvardytos aukščiau. - Jeigu vartojate kitų antidepresantų, vadinamų monoaminooksidazės (MAO) inhibitoriais, selektyviais serotonino reabsorbcijos inhibitoriais (SSRI) ar serotonino ir noradrenalino reabsorbcijos inhibitoriais (SNaRI). - Jeigu neseniai Jus ištiko širdies priepuolis ar sergate sunkia širdies liga. - Klomipramino draudžiama vartoti kai yra širdies ritmo ar laidumo sutrikimai.

Jei tinka bent vienas šių punktų, Anafranil tikriausiai Jums netiks.

Jeigu manote, kad galite būti alergiškas, pasitarkite su gydytoju.

Specialių atsargumo priemonių reikia: - Jeigu galvojate apie savižudybę. - Jeigu Jums būna epilepsijos priepuolių. - Jeigu nereguliarus Jūsų pulsas. - Jeigu sergate šizofrenija. - Jeigu sergate glaukoma (yra padidėjęs akispūdis). - Jeigu sergate kepenų ar inkstų liga. - Jeigu yra kraujo sutrikimų. - Jeigu pasunkėjęs šlapinimasis (pvz., dėl prostatos ligos). - Jeigu padidėjęs skydliaukės aktyvumas. - Jeigu vargina vidurių užkietėjimas. - Jeigu dažnai alpstate.

Tai gydytojas turės omenyje, skirdamas Jums Anafranil ir gydydamas juo.

Jei tinka bent vienas šių punktų, pasitarkite su gydytoju prieš pradėdami vartoti Anafranil.

Informacija šeimoms ir globėjams: Turite stebėti, ar nepakito depresija sergančio vaiko elgesys, pvz., ar nepasireiškė neįprastas nerimas, nerimastingumas, miego sutrikimai, irzlumas, agresyvumas, padidėjęs sujaudinimas ar kiti neįprasti elgesio pakitimai, ar nepasunkėjo depresija ar neatsirado minčių apie savižudybę. Apie bet kuriuos iš šių simptomų turite pranešti paciento gydytojui, ypač, jeigu jie sunkūs, pasireiškė staiga ar anksčiau nebuvo pasireiškę. Ar neatsirado tokių simptomų, turite vertinti kasdien, ypač gydymo antidepresantais pradžioje ar sumažinus arba padidinus dozę, kadangi pokyčių gali atsirasti staiga. Tokie simptomai gali būti susiję su padidėjusia minčių apie savižudybę ar bandymo nusižudyti rizika ir rodyti, kad pacientą reikia atidžiai stebėti ir, galbūt, keisti gydymą.

Anafranil ir senyvi pacientai

Senyviems pacientams paprastai reikia mažesnės dozės negu jauniems ar vidutinio amžiaus asmenims. Senyviems asmenims dažniau būna nepageidaujamų reiškinių. Prireikus gydytojas daugiau pasakys apie dozavimą ir Jūsų stebėjimą.

Anafranil ir vaikai Anafranil negalima vartoti vaikams ir paaugliams, nebent paskirtų gydytojas. Prireikus gydytojas daugiau pasakys apie dozavimą ir vaiko stebėjimą.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Pasakykite gydytojui ar vaistininkui, jei esate nėščia ar žindote kūdikį. Nėščiosioms Anafranil vartoti negalima, nebent paskirtų gydytojas. Gydytojas paaiškins, kokia rizika galima Anafranil vartojant nėštumo metu.

Pasakykite gydytojui ar vaistininkui, jei esate nėščia ar žindote kūdikį. Veikliosios Anafranil medžiagos patenka į motinos pieną. Vaistą vartojančioms moterims žindyti negalima.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas Kai kuriems asmenims Anafranil gali sumažinti budrumą, sukelti mieguistumą ar neryškų matymą. Jei taip atsitiko Jums, nevairuokite, nedirbkite su įrenginiais ar kito dėmesio reikalaujančio darbo. Alkoholiniai gėrimai gali sustiprinti mieguistumą.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Anafranil medžiagas Anafranil dengtose tabletesė yra laktozės ir sacharozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kai kurių angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Prieš pradėdami vartoti Anafranil, pasakykite gydytojui ar vaistininkui apie visus kitus vaistus, kuriuos galite vartoti. Daugelis vaistų gali sąveikauti su Anafranil, todėl gali prireikti koreguoti dozę ar nustoti vartoti kurį nors vaistą. Labai svarbu, kad gydytojas ar vaistininkas žinotų, jog Jūs kasdien geriate alkoholinius gėrimus, jeigu keičiate rūkymo įpročius ar vartojate kurį nors iš šių vaistų: kraujospūdį ar širdies veiklą veikiančius preparatus, kitus antidepresantus, raminamuosius, trankviliantus, prieštraukulinius vaistus (pvz., barbitūratus), vaistus nuo epilepsijos, vaistus, slopinančius kraujo krešėjimą (antikoaguliantus), vaistus nuo astmos ar alergijos, nuo Parkinsono ligos, skydliaukės preparatus, cimetidiną (pvz. Tagamet), metilfenidatą (Ritalin), geriamuosius kontraceptikus, estrogenus, diuretikus (šlapimą varančias tabletes).

Kitos atsargumo priemonės Gydytojui svarbu reguliariai vertinti Jūsų būklę, kad galėtų koreguoti dozę ir mažinti šalutinį poveikį. Prieš pradėdamas gydyti ir gydymo metu jis gali paskirti kai kuriuos kraujo tyrimus ir matuoti kraujospūdį, tirti širdies darbą.

Anafranil gali džiovinti burną, dėl ko dažniau genda dantys. Todėl, ilgai vartodami vaistą, turite reguliariai tikrinti dantis.

Jei nešiojate kontaktinius lęšius ir jaučiate akių dirginimą, pasitarkite su gydytoju.

Prieš bet kokią chirurginę operaciją ar danties traukimą pasakykite atsakingam gydytojui ar stomatologui, kad vartojate Anafranil.

Anafranil gali padidinti odos jautrumą saulės spinduliams. Vartodami vaistą, venkite tiesioginių saulės spindulių, dėvėkite apsauginius drabužius ir akinius nuo saulės.

3. KAIP VARTOTI Anafranil

Anafranil visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Negalima vartoti didesnės dozės už rekomenduotą. Gydytojas nuspręs, kokia dozė Jums tinkamiausia. Depresijai, nuotaikos sutrikimams, obsesiniam-kompulsiniam sutrikimui ir fobijai gydyti įprastinė paros dozė yra 75-150 mg. Panikos atakas ir agorafobiją paprastai pradedama gydyti 10 mg paros doze, kuri po kelių dienų lėtai didinama iki 100 mg. Lėtiniam skausmui malšinti įprastinė paros dozė paprastai yra 10-150 mg. Vaikams, kurie šlapinasi naktį (5 metų ir vyresniems), įprastinė paros dozė yra 20-75 mg (priklauso nuo vaiko amžiaus). Nevartokite jo daugiau ir dažniau ar ilgiau negu paskyrė gydytojas. Retkarčiais gydytojas Jums gali skirti Anafranil injekcijų.

Tablečių negalima kramtyti.

Jeigu manote, kad Anafranil veikia per stipriai arba per silpnai, krepkitės į gydytoją arba vaistininką.

Pokyčiai, atsirandantys nutraukus Anafranil vartojimą Depresija, obsesinis-kompulsinis sutrikimas ir lėtinis nerimas Anafranil gydoma ilgai. Nepasitarę su gydytoju, nekeiskite ir nenutraukite gydymo. Baigiant gydymą, gydytojas gali laipsniškai mažinti dozę. Taip daroma tam, kad nepablogėtų Jūsų būklė ir sumažėtų vaisto nutraukimo požymių (galvos skausmo, pykinimo, bendro diskomforto) rizika.

Pamiršus pavartoti Anafranil Pamirštą išgerti Anafranil dozę išgerkite iš karto prisiminę, toliau vaistą vartokite įprastai. Jei jau laikas gerti kitą dozę, praleistos dozės nevartokite, toliau vaistą vartokite įprastai. Jei iškilo klausimų, klauskite gydytojo.

Pavartojus per didelę Anafranil dozę Jei atsitiktinai išgėrėte per daug Anafranil, nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Jums gali prireikti medicininės pagalbos. Perdozavus vaistą, per kelias valandas pasireiškia šie simptomai: ryškus mieguistumas, sumažėjęs dėmesingumas, greita, lėta ar nereguliari širdies veikla, neramumas ir sujaudinimas, sutrikusi raumenų koordinacija ir raumenų sąstingis, dusulys, traukuliai, vėmimas ar karščiavimas.

4. galimAS ŠALUTINIS poveikiS

Anafranil, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį. Dažniausiai dėl jo nereikia kreiptis į gydytoją, nes jis išnyksta toliau gydantis, kai organizmas pripranta prie vaisto. Jei šalutinis poveikis neišnyksta ar Jus vargina, kreipkitės į gydytoją.

Dažniausi šalutiniai poveikiai yra mieguistumas, nuovargis, svaigulys, neramumas, burnos džiūvimas, vidurių užkietėjimas, neryškus matymas, galvos skausmas, širdies plakimas, pykinimas, prakaitavimas padidėjęs kūno svoris ir lytiniai sutrikimai. Gydymo pradžioje Anafranil gali sustiprinti nerimą, tačiau paprastai tai praeina per dvi savaites.

Kiti galintys pasireikšti šalutiniai poveikiai yra dezorientacija, sujaudinimas, sumažėjęs dėmesingumas, sutrikęs miegas, padidėjęs jaudrumas, irzlumas, agresyvumas, pablogėjusi atmintis, nedalyvavimo situacijoje pojūtis (lyg ją stebėtum iš šalies), pasunkėjusi depresija, košmarai, nuobodulys, galūnių stingimas ar dilgčiojimas, karščiavimas, karščio pylimas, platūs vyzdžiai, kraujospūdžio mažėjimas kartu su galvos svaigimu staiga atsistojus ar atsisėdus, kraujospūdžio padidėjimas, vėmimas, pilvo sutrikimai, viduriavimas, odos jautrumas saulės spinduliams, edema (kulkšnių ir(ar) rankų arba kitos kūno dalies tinimas), plaukų slinkimas, krūtų paburkimas ir pieno išsiskyrimas, nemalonus skonis, skambėjimas ausyse. Pacientams, vartojantiems šios grupės vaistą, padidėja kaulų lūžių rizika.

Šalutiniai poveikiai, kurių dažnis nežinomas: mintys apie savižudybę* ir bandymas nusižudyti.* * Registruota minčių apie savižudybę ir bandymo nusižudyti atvejų gydymo klomipraminu metu ar greitai po gydymo nutraukimo.

Kai kurie reiškiniai gali būti sunkūs: Nedelsdami kreipkitės į gydytoją (nes gali prireikti medikų pagalbos), jei pasireiškė šių šalutinių poveikių: matote ar girdite tai, ko ištiesų nėra, nervų sistemos sutrikimai tokie kaip raumenų sustingimas, aukšta temperatūra ar sąmonės sutrikimai, gelta, odos reakcijos (niežulys ar paraudimas), dažnos infekcijos su karščiavimu ir gerklės skausmu (dėl sumažėjusio baltųjų kraujo ląstelių skaičiaus), alerginės reakcijos, lydymos kosulio ir apsunkinto kvėpavimo arba ne, nekoordinuoti judesiai, padidėjęs akispūdis, stiprus pilvo skausmas, sunkus apetito trūkumas, staigus raumenų susitraukimas, raumenų silpnumas ar sąstingis, raumenų spazmai, pasunkėjęs šlapinimasis, greitas ar nereguliarus pulsas (galopas ar tuksėjimas), sutrikusi kalba, sumišimas, delyras, haliucinacijos, traukuliai.

Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. KAIP laikyTI anafranil

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Laikyti ne aukštesnėje kaip 30ºC temperatūroje. Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės. Ant dėžutės ir lizdinės plokštelės po "Tinka iki" nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Anafranil vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką. .

6. KITA INFORMACIJA

Anafranil sudėtis

- Veiklioji medžiaga yra klomipramino hidrochloridas. Vienoje tabletėje jo yra 25 mg. - Pagalbinės medžiagos yra glicerolis (85%), laktozės monohidratas, magnio stearatas, kukurūzų krakmolas, stearino rūgštis, bevandenis koloidinis silicio dioksidas.hipromeliozė, kopovidonas, mikrokristalinė celiuliozė, titano dioksidas (E 171), geltonasis geležies oksidas (E 172), makrogolis 8000, povidonas, sacharozė, talkas, rašalas Brown 9210 (rudasis geležies oksidas (E 172), raudonasis geležies oksidas (E 172), titano dioksidas (E 171), šelakas).

Anafranil išvaizda ir kiekis pakuotėje

Anafranil tabletė yra apvali, geltona, pažymėta CG/FH. Preparatas tiekiamas PVC/aliuminio folijos lizdinėse plokštelėse po 30 dengtų tablečių kartono dėžutėje.

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

Rinkodaros teisės turėtojas: Novartis Finland Oy Metsänneidonkuja 10 02130 Espoo Suomija

Gamintojas: Novartis Pharma GmbH 90429 Nürnberg Roonstr. 25 and Obere Turnstr. 8 Vokietija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

Novartis Pharma Services Inc. atstovybė Lietuvoje Konstitucijos pr. 7 Vilnius, LT-09308 Tel. +370 5 269 16 50

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2010-12-20


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai